Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez az új szokás, hogy...

Mi ez az új szokás, hogy ilyen furcsa neveket adnak a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Sok külföldi sztárnál hallom, hogy olyan elvetemült neveket adnak...Ott nincs valami szabályzat mint nálunk?


Néhány sztárcsemete név:

Bear Blu (Medve Kék)

Egypt (Egyiptom)

Bronx Mowgli (Bronx Maugli)

Ireland (Írország)

Sunday (vasárnap)

stb.


Furcsállom, hogy ott nincs szabályozás...


2011. máj. 11. 23:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki az tesz amit kar,és ugy csezs ki a gyerekével amilyen a szelemi szinvonalon van,oké van már név ami mudjuk külföldi és tetszik,de a ilyen hülyésegek nem jönnek be,mint Zizi,Pokemon,Esmeralda,Sunday és társai.
2011. máj. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
az jobb mikor egy magyar kislányt Kovács Eszmeralda Dzsesszikának hívnak? :)
2011. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
A magyar szabalyozas meg tul szigoru olyan ertelemben, hogy csak magyarositott neveket lehet adni. Nekem emiatt 20 ezer Ft-om banta. Nem kulfoldi nevvel akarok villogni, hanem kulfoldon elek es szeretnem, ha valaki vegre ki tudna mondani/le tudna irni a nevemet 4 helyesirasi hiba nelkul (tele van zs-kkel), de a magyar szabalyozasnak koszonhetoen a nevemet nem modosithatom. Szoval semmivel sem jobb a magyar szabalyozas sem arrol nem beszelve, hogy ugyanugy vannak bugyuta nevek, mint az Afonya, Eperke meg hasonlok, szoval aki furcsa nevet akar adni, az Magyarorszagon is megteheti a maga modjan arrol nem beszelve, hogy a mas orszagokban azert normalisan leirhato nevekbol undorito betuzessel Dzsunior, Dzsasztin, Zsorzsett lesz. Pl. szerintem a Zsaklin egy nagyon szep nev, de nem igy fonetikusan leirva. Szoval a magyar szabalyozas egy szallal nem jobb. Mindenki olyan nevet adjon a gyerekenek, ami neki tetszik es majd ha a gyereknek nem tetszik, megvaltoztathatja kesobb. Nekem egy teljesen hetkoznapi nevem van, megis utalom, szoval nem azon mulik, hogy valaki szereti-e a nevet, hogy furcsa neve van vagy sem, mert lehet, hogy Moon Unit tok jol el van a nevevel, mig Hajnalka Boglarka a fenebe kivanja a nevet (egyik regi oszt. tarsamat igy hivtak, alig varta, hogy megvaltoztathassa).
2011. máj. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Azokról a gyönyörű magyar nevekről nyilván elfeledkeztél, mint a Napsugár, Fürtike, Karitász, Füzike, meg hasonlók... a Radiátor és a Kopasz neveket szerencsére nem engedélyezték még, de volt, aki kérte... Alekosz is hála a jó égnek csak az lehet, aki bizonyítja, hogy görög származású. Pontosabban a szülei bizonyítják.

Ne csak a külföldiekkel foglalkozz, nálunk is akadnak bőven ilyesmik... édesanyám óvónő, én tanító, hidd el, sok furcsa névvel találkozunk... jön oda hozzám egy kislány az óvódában, hogy ki szeretne menni wc-re, kikísértem, és megkérdeztem hogy hívják: "Napsziii" (ezt képzeld úgy, hogy pösze, félénk, és vigyorog közben)... a listáról kellett kinéznem, hogy mi lehet a neve, mert már érdekelt... Napsugár, alias Napsi, vagy Sugi...


A Dzseniferről meg társairól már ne is beszéljünk... sok külföldi név tetszik, ilyen pl. az Edward, Kevin, Romeo, Mario, Antonio, stb. De az Edvárd, Kevin, Rómeó, Márió, Antónió... na ezektől kiráz a hideg...

2011. máj. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Kisfiam bölcsijében van egy ... Cseperke Tündérke

nem, nem tévedés, mindkettő így, becézett formában...úgyhogy itt is van ilyen "divat"

2011. máj. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
70%
lököttek
2011. máj. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem éppen az a furcsa szokás, hogy van egy bizonyos, véges számú név, és a "normális ember" ezekből választ a gyerekének. Hiszen a névnek pont az lenne a funkciója, hogy egy egyedi individuumot jelöljön meg, nem? Ehhez képest ha azt mondod, János, vagy Ann
2011. máj. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
41%

*lemaradt a vége

tehát pl a János v Anna nevek még közelítőleg sem adják meg, hogy kire gondolsz, és ez olyan lehangoló...

Ehhez képest nagyszerű dolog, hogy most már lehet új neveket is kitalálni! Ezzel sokkal közelebb vagyunk ahhoz, amiért a névadás létrejött, szerintem.

2011. máj. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Ennyi erővel az Alma is furcsa név lenne, mert egy gyümölcs, az Ireland meg egy ország, nem sokban különbözik. Csak az régi és már megszoktuk.
2011. máj. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
És az Ibolya meg virág.Desokan rérnek sajnos nevekkel foglalkozni,valamibe bele kell kötni mindig.
2011. máj. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!