Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eladunk egy lakást, a vevő...

Ha eladunk egy lakást, a vevő miért akar aláíratni velünk egy tulajdonjogról lemondó nyilatkozatot? Azt mondta, ez így szokás és ügyvédnél lesz letétbe helyezve, de nekem ez furcsa.

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 18:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert más már átverte, és bukott rajta, ha mást nem, a foglalót.
2010. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
Hát én ezt a helyedben ügyvéd előtt írnám alá...ugyanis ha aláírod, és van egy jó ügyvédje még lehúzza rólad a kecót.
2010. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem vett még soha lakást.foglalót sem akar adni.
2010. aug. 19. 18:30
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Csak akkor szabad lemondanod, ha már kifizette az EGÉSZ vételárat. Vigyázz!!!

Azt is csak az ügyvéd előtt. Mi az, hogy nem akar adni foglalót? Anélkül mit akar? Az is csak egy biztosíték, mindkettőtöknek, azt jelenti, hogy komoly a vételi szándéka.

Semmit ne írj alá!!!

2010. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Én se vettem még, de egyszer akartam, adtam is foglalót, aztán kiderült, hogy tartozás van a lakáson, na, mire visszakaptam a pénzt, szép kis huzavona volt, még hívogattak is. Ezek után nem bízok meg senkiben.
2010. aug. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Nehogy aláírd! Ha lemondasz a tulajdonjogodról,akkor ha nem fizet egy vasat sem neked,övé lehet a lakás!
2010. aug. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az egyértelmű, hogy minden legyen tiszta és ügyvéd előtt, de ő is járhatott rosszul, ami miatt így döntött. Azon a papíron mi szerepel pontosan egyébként? Azt nem ártana tudni, mert az is lehet, hogy valami foglalóhoz hasonló a másik oldalról.
2010. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

szia, 2évet dolgoztam bankban és 3 éve vagyok hiteltanácsadó. Ingatlanirodákkal dolgozom együtt és ez így szokás.

Ha a vevőd hitelt vesz fel, akkor mindenképp kell tulajdonjogról lemondó nyilatkozatot aláírnod. A legtöbb bank ezt folyósítási feltételként kéri, sőt. pl. AXA bank-nál ez nem elég letétben, hanem ha a vevő leszerződik a bankkal, akkor kiadnak egy banki kötelezettségvállaló nyilatkozatot, melyben ígéretüket adják az eladónak, hogy folyósítanak, ha a vevő betartja a folyósítási feltételeke, akkor utalják a pénzt. Ha ügyvédi letétbe teszitek, akkor ebben semmi veszélyes nincs, mert az ügyvéd ezt csak akkor adja ki a letétből, ha Te már megkaptad a vételárat és ezt jelezted felé! :)

2010. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
lehagytam a mondat felét, szóval Axa és még egy pár bank még azelőtt kéri, hogy a tulajdonjogról lemondjon az eladó, hogy pénzt utalnának. Az ügyvéd ilyen esetben nem letétben őrzi a papírt, hanem beadja a földhivatalba és letöröl, mint tulajdonost, a vevőt pedig bejegyzi új tulajként. Ezzel kapcsolatban van eladó, akinek van ellenérzése, de általában ezzel sem szokott gond lenni, de ha letétben őrzi, akkor csak akkor adja ki onnan, ha az eladó megkapta a pénzt. De ezt pontosan beleírják a szerződésbe...
2010. aug. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
pont ettől a banktól veszik fel a hitelt.de hogyan mondjunk le a tulajdonjogunkról,mikor egy fillért sem fizettek még?
2010. aug. 19. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!