Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez az új szokás, hogy...

Mi ez az új szokás, hogy ilyen furcsa neveket adnak a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Sok külföldi sztárnál hallom, hogy olyan elvetemült neveket adnak...Ott nincs valami szabályzat mint nálunk?


Néhány sztárcsemete név:

Bear Blu (Medve Kék)

Egypt (Egyiptom)

Bronx Mowgli (Bronx Maugli)

Ireland (Írország)

Sunday (vasárnap)

stb.


Furcsállom, hogy ott nincs szabályozás...


2011. máj. 11. 23:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként meg az összes régi, megszokott névnek is megvan a jelentése, csak ma már nem egyértelmű mindegyik. De azok is keletkeztek valamikor -nyilván abban az időben, amikor ezek még ismert szavak voltak. Teljesen természetes, hogy ma is keletkeznek nevek a mostani ismert szavakból.
2011. máj. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
Álltalában szabályozás minenhol van aszem Amerikában nincs semmi korlát, de az olyan nevek mint "egyiptom" nem sokban térnek el a Budától, vagy Páris férfi névtől, a Hajnalka, Bársonyka hasonlóan fura nevek.
2011. máj. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%

23:49

"A magyar szabalyozas meg tul szigoru olyan ertelemben, hogy csak magyarositott neveket lehet adni."


Ez szerintem már nincs így, az öcsém 4 éves lesz, és Kevin Junior a neve és j-vel. Igy is van anyakönyvezve, tehát valószínűleg már nincs ez a szabály. :)

2011. máj. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
50%
Kulfoldon szuletett vagy egyik szuloje nem magyar? Csak ebben az esetben lehet igy bejegyeztetni. En is 4 eve kervenyeztem, elutasitottak. A Kevint engedik, mert az benne van az utonevkonyvben, de a Junior?
2011. máj. 12. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
akor mit szoltok a spanyol nevekhez? majdnem lehidaltam! MARIA DOLORES=szuzmaria fajdalma,PILAR=tarto oszlop, JOSE MARIA=Joszef es Maria(a bibliabol,ferfinev) MARIA JOSE(noi nev)CANDELA=kandallo,MIGUEL ANGEL(ferfinev,Mihaly Angyal).mit ne mondjak! a szuzmaria fajdalma az a leg szornyubb.
2011. máj. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%

egy énekesnő fiát Ever Imrének hívják.

félig magyar az anyja de ettől még kurtafurcsa kitekert név.

2011. máj. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ez nem új szokás, mindig voltak olyan emberek, akik szerettek különcködni, és ezt a gyerekeik nevében is kifejezésre juttatták. Amerikában meg amúgy is bármilyen nevet lehet adni egy gyereknek, a legtöbb jelent is valamit, maximum ritkábban használt.

Ha belegondolsz, Magyarországon is van egy csomó olyan név, ami közszóból lett utónév, pl. Virág, Ajándék, Napsugár, Hóvirág, Rózsa (és ezek nem is annyira újkeletűek), vagy férfi nevekből ott van a Január, Felhő (ráadásul ez sem mai találmány, ismerek ilyen nevű harmincas férfit), vagy a Holló, Bátor, stb.

Ezek a nevek csak addig furcsák, amíg ritkák. Ha azt vesszük, régen a bibliai név volt a "divat", mint a János, József, Mária, Éva, Ádám, stb. Most meg nem ez a divat. A "sztárokra" amúgy is mindig jellemző volt, hogy szeretnek kitűnni az átlagemberek közül, egy csomó bolondéria tőlük ered, miért pont a névadás lenne kivétel? Bár szerintem a különcködés nem csak rájuk jellemző.

2011. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

"Ez szerintem már nincs így, az öcsém 4 éves lesz, és Kevin Junior a neve és j-vel. Igy is van anyakönyvezve, tehát valószínűleg már nincs ez a szabály. :)"

De, megvan a szabály, csak az öcséd nevét hivatalos álláspont szerint Juniornak kéne ejteni, nem Dzsuniornak, gondolom te erre gondolsz. A Tudományos Akadémia álláspontja szerint a neveket úgy ejtjük, ahogy írjuk, és úgy írjuk, ahogy ejtjük. Ettől még bárkit hívhatnak mondjuk Tamásnak és ejtheti a nevét Vencelnek, más kérdés, hogy hivatalosan nem így kell. Ez olyan, mint hogy sok Gina van, aki Dzsinának hívatja magát, de ettől még nem ez a helyes.

Ez alól egyetlen kivételt tudok, ezek a ch-s nevek, mint pl. a Richárd, azt természetesen Rihárdnak kell ejteni, csak megmaradt a ch-s írásmód.

2011. máj. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

En Kanadaba szultem, itt nincs semmi fele "korlat" , olyan nevet adsz a gyerekednek amilyet akarsz.

Mondjuk mi nem adtunk semmi extrat, Erik lett a kisfiunk (igy "k"-val) es a tobbi gyerkocnek sem lesz nagyon kulonleges neve.

2011. máj. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Igazából nekem semmi bajom az Áfonya, Eperke vagy Havaska nevekkel. Ezek csak azért mások, mert nem szoktuk meg őket, de semmiben nem különböznek a Virág, Ibolya, Alma vagy Pálma nevektől.


Sokkal gázabb a külföldi nevek tömeges behozatala, mint a Zsaklin, Kevin és társai. Nekem a Zsanett sem tetszik ebben a formában, csak az eredetiben, mint Jeanette.

2011. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!