Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem furcsa ez az új...

Csak nekem furcsa ez az új ajándékozási szokás Mikuláskor?

Figyelt kérdés

Az én időmben (még csak 23 vagyok) "csak" mikulás csomagot kaptunk sok-sok édességgel.

Ma meg már mindenhol azt hallom, hogy ilyen-olyan játékot vesznek a gyereknek. Az én lányaim(ikrek) csak csomagot kapnak. A játékokat pedig Karácsonyra, hisz így szokás.

Vagy én vagyok nagyon begyepesedve? Minden kisgyerekes ismerősöm drága játékot kap Mikulásra, sőt még a nagyszülők is azt vesznek.

Nekem ez olyan szokatlan.


2010. nov. 26. 08:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tervezek nagy ajándékozást egy hagyományos Miklusá-csomag meg egy icipici apróság játék.
2010. nov. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled. Nálunk is csomag lesz.
2010. nov. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
én csak csomagot adok az 1 éves fiamnak. Olyan csomagot veszek, amiben van valami plüss, hogy érezze, hogy kapott valamit, mert a csokit nem szereti, nem eszi meg.
2010. nov. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején nálunk sem csak csomag jött, mindig kaptunk könyvet is. Én ezt hagyományozom.

Egyébként ha megnézed a mai kifestőket, mindig lóg ki a zsákból egy-két mackó, bohóc, favonat is...

Ez abszolút a nyugatról jött szokásoknak "köszönhetjük".

2010. nov. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak valami apróságot kap és egy kis mikulást. A nagyszülőkkel is így beszéltük meg, mert azt sem szerettem volna, ha egy mázsa édességet kap. (Mindkettőnk munkahelyéről is lesz csomag, ott is adnak a gyerekeknek.)

Ezért kértem a mamákat, hogy ne egy óriás csokicsomagot, hanem inkább egy kevés édességet és mellé valami apróságot vegyenek inkább...kifestőt, vagy egy mesekönyvet, mese DVD-t ...ilyesmit. Az igazi nagy ajándék nálunk is karácsonykor lesz. Vannak akik valóban nagy túlzásokba tudnak esni és elveszti a varázsát az egész. Nekem ez olyan, mint a húsvétkor adott pénz a locsolásért. Sokkal aranyosabb, kedvesebb egy hímes tojás, vagy csokoládé stb. csak egyszer valaki elkezdte ezt a pénz dolgot és sajna mostanra már elvárás lett és a gyerekek tartják a markukat.

2010. nov. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%
Én a lányomnak(3 éves)szép nagy drága ajándékot adok Mikulásra, meg a nagyszülőktől is minimum 5 ezer értékben kap ajándékot.Az édességet nem is szereti a kislányom és nem is értékeli szerencsére.Játszani jobban szeret mint nassolni.Talán van ebben valami rossz?Én ennek csak örülök, mert nem megy tönkre a foga, és legalább az ebédet is megeszi.Én nem sajnálom a játékot a gyerekemntől.nemcsak karácsonyra és mikulásra, de évközben is meg szoktam lepni egy egy ajándékkal.Szerintem nincs abban semmi rossz ha változnak a szokások, pl. a Mikulás már értelmesebb dolgot hoz mint tömény egészségtelen édességet.Gyümölcsöt, almát, narancsot , banánt, mandarint meg minek hozna a mikulás amikor mindennap kap a gyerek nem csak ünnepnapon.És most itt nem a az ajándék drágaságán van a hangsúly, hanem azon, hogy mindenképpen a Télapó hozza, beöltözve satöbbi.Nem csak úgy odaadjuk a gyereknek Mikuláskor a játékot.Amúgy meg régebben én is jobban örültem volna mikor gyerek voltam, hogyha játékot kapok, nem pedig nassokat.Mert a csokit, ami amúgy sem olcsó ha jó minőségű azt megszi a gyerek , és a játék évekig megmarad szerintem jobb a játék mint az édességcsomag.Haladjatok már a korral, mert nem 20-30 kort élünk hanem most élünk!
2010. nov. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Pontosan erre gondoltam én is. Egy-egy könyv vagy apróság belefér, de sok ismerősöm több ezres vagy tízezres játékot vesz Mikulásra. Én erre nem szeretném rászoktatni a lányokat. Ha Mikulásra is sok játékot kapnának akkor a Karácsony már nem lenne akkora öröm. Ők is kapnak apróságot a csomag mellé(1-1mágikus rajztáblát ami össz 1500ft), mert nem szeretem ha sok csokit esznek.

Csak az a fura, hogy sok anyuka úgy néz rám mikor megkérdezik, hogy mit kapnak Mikulásra és mondom, hogy csomagot mintha valami szörnyű bűnt követnék el. Nekem ez úgy tűnik, mintha elvárás lenne.

2010. nov. 26. 08:53
 8/22 A kérdező kommentje:

Utolsónak! Attól, hogy nem drága ajándékot kap a gyerek még haladhatunk a korral.

Én egyáltalán nem azt mondom, hogy rossz ha valaki így cselekszik, csak fura és bosszant ha az ilyen szülők, mint Te akik drága cuccokat vesznek a gyereknek lenézik azt aki nem ezt teszi. (Bocs ha félreérthető, de nem rád gondoltam)

2010. nov. 26. 08:57
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a dologban nagyon megoszlanak a nézetek. Nálunk nem lesz nagy ajándék több okbol sem. Egyrészt azért mert ugy gondolom,hogy a mikulás csomagot hoz... ebben nem kell feltétlen rengeteg édességnek lenni,de egy kicsit teszek bele és valami apróságot is. Másrészt december 12.-én született a lányom ugyhogy akkor ugyis lesz torta aándék meg minden ami a szülinapra "kell".. Harmadrészt tényleg ott van a karácsony amikor ugyis mindenki nagyobb ajándékot vesz a gyerekének. És végül, de nem utolsó sorban ez a három esemény igy decemberben...azt hiszem anyagi csőd lenne :)

Szoval marad a csomag kicsi ajándékkal...

2010. nov. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%
8.51 eske vagyok, és annyit szeretnék mondani a kérdezőnek, hogy én egyáltalán nem nézem le azokat akik nem vesznek drága ajándékokat a gyereküknek hanem csak csomagot vesznek!Másik, hogy én meg úgy érzem a kérdésed kiírásakor, hogy inkább te vagy kissé írígyke ha mondhatom így és nem sértelek meg ezzel, szóval érzek némi írígységet a kérdésedben, merthogy te nem engedheted meg magadnak , hogy drága ajándékot vegyél Mikulásra, ezért éppen úgy érzem mitha te lennél aki ezért fúúj azokra akik ezt megtehetik és meg is teszik!Én nem értem, hogy kinek mi köze van egyáltalán ahhoz, hogy én családon belül mit adok az én kis drága gyermekemnek.Mi abban a rossz ha pl. 5 erez értékű Mikulásajándékot(játékot) veszek az én kis drágámnak.hogy te mit veszel az a te dolgod.Nem az ajándék értéke eó a lényeg, hanem, hogy örüljön a gyerek neki.Szerintem ez a lényeg!És ha valaki drágát vesz abban sincs semmi rossz!Az az illető dolga, hogy milyet vesz.nem kell lenézni azokat akik kiscsit drágább ajándékot vesznek, mert abban sincs semmi rossz!Ha nekem több pénzem lenne, és én is biztos nagyobb értékű ajándékot vennék a gyerekemnek.de mivelé csak ennyire futja, így ennyiért veszek!Amúgy az én lányom egy 200 Ft os gumilabdának, vagy egy kis állatfigurának is örülne!:)
2010. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!