Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elengednétek a párotokat...

Elengednétek a párotokat kirándulni egyedül?

Figyelt kérdés

4,5 hós a babánk, párom 3 napra a haverokkal elmenne "kikapcsolódni". Én nem örülök neki, így is állandóan kettesben vagyunk a babánkkal, mert ő késő éjszakáig dolgozik. Inkább rám férne egy kis pihenés, jobban örülnék, ha itthon lenne arra a 3 napra és többet foglalkozna a babánkkal. Éjjel mindig én kelek fel a picihez, még kb. 3-4 órénként eszik, reggel meg 5-6 körül ébred. Este meg szoktam várni a párom, hogy hazajöjjön, a pici úgyis kb. akkor eszik. Ha leteszem aludni, elpakolászok, eltelik nagyon az idő. Kb. éjfél mire ágyba kerülök.

Én nem ezt láttam otthon, az én apukám nem járt el a haverokkal kirándulni, ha mentünk együtt ment a család.


2010. jún. 13. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Én elengedném, illetve elengedtem. Nem fordul elő rendszeresen, egyyszer egy évben van néhány nap a haverokkal, ezt szívesen tolerálom. Ezt a pár napot leszámítva számíthatok rá. Szerintem többet ártasz magatoknak, ha visszafogod.
2010. jún. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Szia!A mi babánk 5 és fél hónapos volt amikor APUCI a kedves sógorával és még 3 haverral elment a telekre egy éjjelre kikapcsolódni.Hát nem esett jól.a válasz az volt,hogy nekem is kellene a kikapcsolódás.Nálunk is én kelek a picihez éjjel.Este későn jön haza.Szerintem nyalizásból mondta,hogy hétvégén azt csinálunk és odamegyünk amit én szeretnék.Ja és pont hasmenése volt a picinknek akkor amikor lelépett.Visszatartani nem hiszem,hogy tudtam volna.Simán nem szóltam hozzá amikor hazajött.Aztán jött a nyalizás.Ja megkérdeztem tőle,hogy ha én lépnék le egy éjszakára ahoz mit szólna.Nem volt válasz rá.nem sokat segitettem de hátha megnyugtat,hogy nem vagy egyedül.
2010. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Az én apukám sem volt az a haverokkal eljárunk tipus.

A férjemet viszont elengedném. Utána viszont megfizetne érte!

Az én férjem is itthon hagyott minket, amikor a fiunk még 3 hónapos volt, bár Ő dolgozni ment. Azt viszont tudtam, hogy a 3 napból kb 5 órát dolgozik rossz esetben, a többi piálás a kollégákkal és henyélés.

2010. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak nem szeretnék kinyúlni az éjszakázás és a gyereknevelés közben, ő meg kialudja magát és még el is megy a haverokkal kikapcsolódni? Őszintén szólva, akkor csinálom innkább egyedül tovább ezt az egészet. Ha már én hozok nem kevés áldozatot, mert gyerekünk van, neki is illene egy keveset. Ma is alig tudtam ebédelni, mert nyűglődött egész nap a babánk, persze ma is dolgozik a párom. Na azért nem szakad bele, nem olyanra kell gondolni.
2010. jún. 13. 20:48
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Én a helyedben leülnék ezt megbeszélni vele, mert ez így nagyon igazságtalan... persze, jár neki a pihenés, de NEKED is jár és most pillanatnyilag, te sokkal jobban igényled, mint ő, aki csak este néhány órát van a picivel, a nap többi részében változatlan az élete (dolgozik és alszik ahogy eddig).

persze majd ha már neked nem lesz ennyire nagy szükséged a segítségére, akkor mehet, de kérdezz rá, hogy ő őszintén jól tudná magát érezni, miközben neked olyan alapvető dolgokra nem jut időd, mint alvás és evés?????

Az én férjemnek ilyen pici korában a babánknak ez eszébe sem jutott, még egy estére sem, hogy elmenjen szórakozni!! Tudta, hogy kivagyok és jött segíteni.

2010. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Én a következőt tettem: elültem vele, és elmondtam, hogy menjen csak, de utána nekem is szükségem lesz egy "magam nap-ra". Amikor magammal foglalkozom. Nem volt semmi balhé, "elengedte", de számomra már az is öröm volt és megtisztelő, hogy megkérdezte a véleményemet, kvázi engedélyt kért tőlem. Ő is inkább dolgozik, mint itthon segít be, de most, a nyári időszakban a kinti, kerti munkákból kiveszi a részét. A pici persze az én dolgom, de ezt nem is bánom. Most már egy éves lesz, így inkább szórakozás már a pici, mint feladat, de az elején nekem is nagyon nehéz volt. Az első két hónap... Istenem, mennyit sírtam :) Amikor már a baba és én is belerázódtam a közös életbe, és simán ment minden, azt mondta a férjem: azért nem segítettem többet, hogy tanuld meg magad megoldani a problémákat. Akkor nagyon kiakadtam ezen, de most, utólag valahogy helyesnek tűnik. :)Hú, de hosszúra nyúlt a válszom, bocsánat :)


A lényeg: kicsit légy engedékeny, keressetek kompromisszumot, te sem gondolod komolyan, hogy egyedül szeretnéd tovább csinálni. Hidd el, neki is sok minden megváltozott, mióta megvan a baba, csak gondolj bele. Kevesebbet kap a párjából, mint valaha. Rá kell világítanod, hogy most több támogatásra van szükséged tőle, és nagyon hamar vissza fogtok zökkenni a régi kerékvágásba.


T

2010. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is ezt csináld, engedd el, de legyen a feltétel legalább kéthetente egy anya nap, amikor te pihensz, feltöltődsz, és ő van a kicsivel. Én is elengedtem, és engedem a mai napig is, de cserébe rengeteget segít.
2010. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A múltkor a körmöm csináltattam meg és végig sírt a kisbabánk, míg oda voltam kb. 2 óra, mert nem ismeri. Nem vette fel időben, pedig már fáradt volt a drágám. Szóval ilyen anya nap nem igazán jöhet szóba. Igazság szerint én hármasban szeretnék programot.

De mindent nekem kell kitalálni, leszervezni, megvalósítani...Már ezektől is fáradt vagyok, hogy helyette is gondolkodnom kell.

2010. jún. 13. 21:39
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

1 hónapos volt lányom mikor elment metcceni 3 napra a nagyszülőknek segített, de mellette péntek szombat este elment buliba. 4 hónapos volt a baba mikor elment horváthországba haverokkal én meg maradtam, ő is hétfőtől vasárnapig dolgozik kéthetente van itthon vasárnap. Hétközben eljár 1-1 este hokizni, valamint pókerezni.

Én elengedem, had menjen, neki is kell egy kis kikapcsolódás, de cserébe bármikor bárhová szeretnék elmenni vigyáz a lányunkra, nyugodtan ráhagyhatom.

Ezt nektek kell megbeszélnetek, hogy ki mikor hová megy el,vagy hármasban milyen programokat szeretnétek. Ülj le vele, és mondd el neki hogy mit érzel mit szeretnél, jobb lesz ha megeggyeztek mint hogy magadban bosszankodj és örlődj!

Az anyaság ezzel jár, hogy "feláldozod magad" a babádért, éjjel kellni kell, szórakoztatni a babát, és mellette ellátni a házimunkát, most még úgy érzed minden a te nyakadba szakad, nem olyan egyszerű az élet mint ezekelőtt,de hónapról hónapra könnyebb lesz.

2010. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hármasban szeretnél programot akkor mondd azt, hogy menjél nyugodtan,de x vagy y hétvége a miénk, azt találd ki merre szeretnél menni vagy mit szeretnél csinálni, de neki kell konkrétan megszerveznie. Legyen az a feltételed. Én nem nyüglődnék ha elmenne, csak akkor akadnék ki (de akkor aztán rendesen) ha a hármas programot nem kapnám meg.
2010. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!