Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mi tévők legyünk....

Nem tudom mi tévők legyünk. Menjen, vagy maradjon?

Figyelt kérdés

Ott kezdem, hogy mostanság nem jövünk ki a pénzünkből. Főleg, hogy itt volt a tél, na meg pont télre költöztünk el albérletbe a kislányunkkal. Folyamatosan mínuszba vagyunk.

Adódott egy lehetőség, hogy a férjem elmenne Balatonra dolgozni idény munkára. Nagyon jól keresne. Csak ott van a hiba, hogy kb 5 hónapig haza se tudna jönni, mert igazából minden nap dolgozna. Jelenleg 8 hónapos a kislányunk, és 13 lenne, mikor hazajön. Úgy gondolom ennyi idő után meg sem ismerné az apukáját. Na meg nekünk is iszonyú nehéz lenne kibírni azt az 5 hónapot.

De nagyon-nagyon szükségünk van a pénzre, mert így ha elmenne, akkor végre vehetnénk egy saját házat, és annak törlesztenénk a hitelét, nem pedig az ablakon dobálnánk ki a pénzt, mint itt az albérletbe.

De 5 hónap!!!!! Igaz már arra is gondoltam, hogy ha itthon hagyná a kocsit, legalább havonta elmennénk meglátogatni őt.

Igazából jelenleg nem látok más kiutat a gondjainkból.

Nagyon nehéz döntés, légyszíves mondjátok el a véleményeteket, ti hogy döntenétek?!

Köszönöm.


2011. máj. 12. 10:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Menjen. És ti látogassátok meg. A Balaton nem az Isten háta mögött van, még vonattal is reggel lemehettek, este hazajöttök. Csak van meló után/előtt párórája rátok.

5 hónapot ki lehet bírni.

2011. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
14%

Ha egyenesbe jöttök, miért vágnátok bele rögtön hitelbe????


Nekem fontosabb lenne, hogy lássa a gyerekem az apját, minthogy 5 hónap múlva saját házat vehessek!

2011. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
ja,és a kocsit hagyja nálad. Ha mindennap dolgozik,akkor neked jobban kell bevásárolni.
2011. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira szükség van a pénzre akkor azt mondom menjen,biztosan nehéz lesz nélküle de a családért teszi ez rebbegjen a szemed előtt.Eltudtok menni a kislánnyal hozzá havonta 1-2 alkalommal biztosan,ne aggódj az apukáját nem fogja elfelejteni soha sem :-)én bevállalnám a helyetekben,de ez a Ti döntésetek.

21/N

2011. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Sajnos olyan a helyzetetek, hogy muszáj mennie... Még szerencse hogy "csak" Balaton, nem London vagy hasonlók.


Nem ismerem a konkrét helyzetet, de ha úgyis albérletben laktok, meg pici a lányka, nem lehet hogy ti is leköltözzetek vele erre az időre? A gyerkőc nem jár - gondolom - közösségbe, nem marad ki semmiből. Kérdés, hogy az albérlet miatt megoldható-e.

De az még jobban, hogy ti időnként elutazzatok hozzá pár napra.

2011. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy országon belül 5 hónap alatt ne tudjon hazajutni ...
2011. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Naná, hogy menjen. Keressetek egy közeli albérletet. Nem feltétlen a Balatonnál, Veszprém, Tapolca, Hévíz, Enying, valahol ahol már nem annyira durván sok a turista nyáron. Meg persze ahhoz közel, ahol dolgozik.

Az albérletnek pont az az előnye, hogy mobil vagy. Ha vannak nagy cuccaitok, azt helyezzétek el ismerősnél vagy valahol, a többit meg pakoljátok össze és költözzetek vele. Az is lehet, hogy azon a szálláson, ahol ő fog lakni, együtt is tudtok. Vagy találtok olyan szállást, ahonnan ő is kényelmesen be tud járni dolgozni.

Miért nem gondoltál erre a megoldásra? Annyira kézenfekvő :)

2011. máj. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

ha a balatonon 7 nap 14 órázik,akkor könnyen elképzelhető,hogy tényleg nem jut haza.

Több barátom lehúzott ott egy idényt, nem aludtak fél évig semmit,viszont megvolt a beugró egy lakáshoz.

2011. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
nem tudtok ti is menni?vagy te dolgozol?mert ha nem akkor lehetne menni..vagy keress ott munkát.amugy meg lehet vonatonzi tényleg.de nem tudom megéri-e hitelt vállalni..ha jönne egy jobb munkalehetőség akkor teljesen helyhez lenétek kötve:S..na de visszaterve a kérdésre,azert normális esetben ez nem azt jelenti hogy 5 hónapig nemis látjátok egymást.ez durva lenne.de hát ha ennyire számit a pénz menjen a férjed,nem azzal van a baj.meg lehet oldani a találkozást
2011. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is a munkára szavazok.

Sokkal közelebb lesz, mintha külföldre menne, és nagyon sokan ezt is bevállalják kisgyerekes apák közül, de még anyák közül is. Sajnos ez van, valamiből meg kell élni.

Hamarabb eltelik az az 5 hónap, mint gondolnátok: ő dolgozik gondolom reggeltől estig, csak aludni esik be az ágyba, te meg eléggé le leszel foglalva a picivel, hogy hamar elrohanjanak a napok.

Van telefon, webkamera, kocsi: nem szakadtok el teljesen a másiktól. Lehet, hogy ő is egy-egy éjszakára haza tud "szökni", meg te is le tudsz menni egy-egy hétvégére a kicsivel.


Ha te most nem dolgozol, akár el lehetne gondolkodni azon is, hogy arra a fél évre mindannyian leköltöztök egy olyan albérletbe, ami a közelben van, és olcsó.

2011. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!