Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MindIg helyett mindÉg? Titeket...

MindIg helyett mindÉg? Titeket zavar ha valaki a családból átveszi a hülyeségeket?

Figyelt kérdés

Most konkrétan Alekosz hülyeségét kell hallgatnom otthon, a munkahelyemen, sőt már az elmúlt napokban láttam e-mailben is így írva az egyik barátnőm által... közben meg röhögnek....egyszerűen kiborít. Legszívesebben a kezükbe nyomnám (ha nem az arcukba) a magyar értelmező kéziszótárt, de félek hogy még az abc-n sem igazodnának el. ( ráadásul sok fiatal amúgy sem tud helyesen leírni bizonyos szavakat és még ez is kellett nekünk? Most komolyan!)


Az egy dolog, ha valaki nem tudja hogyan kell írni pontosan egy szót, de az hogy ezt már direkt csinálják, azzal egyszerűen az őrületbe tudnak kergetni...


Régebben az "orrodat is tisztíccsa" még elment, sőt jókat röhögtünk rajta, mert ezt max akkor mondtuk egymásnak mikor rágóztunk. De ez már más... ezt a szót már mindenütt hallom és egyszerűen elszomorít. Az első száz alkalommal még én is derültem rajta, meg mosolyogtam, de most így az 1000. után....hát inkább már szánalmas...


Ráadásul anyám a domestosra mindig domesKOSZT, a kell-re meg kő - t mond...stb (és ő nem viccel), apám meg előjötte ezzel a mindÉg-gel... Hogyan lehet leszoktatni a családot, munkatársakat, a barátokat erről???


2011. máj. 13. 11:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
előjötte=előjött
2011. máj. 13. 11:55
 2/22 anonim ***** válasza:

Ne őket szoktad le,figyelj oda a saját beszédedre,az sokkal nehezebb:PP


Egyébként meg nem tudom a te családod milyen,az enyémben az ilyen észrevételeket fix h beszólásnak vennék,és csak viszályt szítanék vele.Tehát nálam marad az első verzió.

2011. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

A "mindég" sem helytelen teljesen, régies alakja a "mindig"-nek. Pl Aramny János még é-vel írta :) Tehát kvázi irodalmi nyelvnek számít ma, persze ettől még a hétköznapokban az i-s változat lenne ildomos.


Engem amúgy a helytelen beszédnél és írásnál sokkal jobban zavar, ha valaki hüly.e, buta, mint a föld. Az sokkal nagyobb baj. :)

2011. máj. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Aramny??

XDDDDD

2011. máj. 13. 12:02
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Nekem erről a l'art pour l'art jut eszembe:

Váratlanul jöhet vendég, vérhas konzerv legyen mindÉG! :)

2011. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Egyszer szójátékoztunk az egyik távoli rokonunkkal és többször is kirakta a következő szavakat: osztán (aztán), mán (már), gyüvök (jövök).

Na, de náluk ez tájszólás, úgyhogy nem küldtem el őket a sunyiba, annak ellenére, hogy az értelmező kéziszótárban nem ebben a formában találjuk meg a szavakat.

Na persze, az mondjuk gáz, ha az okos "celebjeinktől" idéznek, de az olyan szavak meg előbb-utóbb úgyis "leépülnek". Értem, hogy idegesít, de nagy hatása van a TV-nek...

Én sem szeretem, ha valaki csak úgy "divatból" beszél hülyén, ugyanakkor nem is húzom fel magam rajta, és nem is röhögöm ki okkal, ok nélkül.

De mondjuk akkor ezt sem kellene elfogadnunk: XDDDDDDDD, mert ezt sem találod meg az értelmező kéziszótárban.

2011. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Én írtam Arany Jánost, bocs, hogy félregépeltem. Azért szerintem ezt negatív IQ-val is ki lehet következtetni, és még nem is vicces...
2011. máj. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem az ne papoljon helyesírásról, aki végtelen XD-vel reagál le egy nyilvánvalóan félregépelésből származó hibát (Aramny), és egyáltalán képes XD-t írni, ami a mai írott nyelv legalja.

Ugyanakkor meg a te szövegedben is volt elütés.


De értem én, a 83%-os válaszoló nem azt válaszolta, amit hallani akartál. Ahogy én sem, így gondolom, én is megkapom a magamét. Hát hajrá.

2011. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Engem is zavarnak az ilyen beszólások. Szerencsére a családom és a baráti köröm nem is nézi az ilyen színvonaltalan műsorokat.

Anno, amikor az rágógumi reklám volt, több ismerősömet annyira zavarta, hogy felhívta a céget. Gondolom többen megtehették, mert levették a műsorról, majd néhány hónap múlva már rendesen beszélt a srác.

Egyébként azok, akik így beszélnek, a saját műveletlenségüket bizonyítják. Sajnos a színvonal egyre lejjebb süllyed a tv-ben és az újságokban is.


Nem szólnék nekik. Ugyanis az ilyen emberek esetleg megsértődnének/megharagudnának rád.

2011. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

"Engem amúgy a helytelen beszédnél és írásnál sokkal jobban zavar, ha valaki hüly.e, buta, mint a föld. Az sokkal nagyobb baj. :)"


Ez így igaz. És épp a "mindég" használatából következtetek arra, hogy az illető buta.

Egyébként még sok ilyen finomság van ezen az oldalon is. Kérdesekben pl. ami betesz az a "okossan, óvatossan". Ilyenkor szinte hallom, ahogy kiejti, és rögtön egy buta ember arca jelenik meg nekem.

De ami mindent visz, az az "ez miatt". Meglepően gyakori, pedig nem olyan hú, de nehéz leírni azt, hogy "emiatt".

2011. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!