Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetünk-e másnak a keresztszü...

Lehetünk-e másnak a keresztszülei, ha már van egy másik családból keresztgyerekünk? SOS kérdés!

Figyelt kérdés

Kérlek titeket, mielőbb válaszoljatok! Lehetünk-e keresztszülők, ha már van egy másik családból keresztgyerekünk!


KÖSZÖNÖM!!!


2011. aug. 4. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem igen, de melyik vallásról beszélünk?
2011. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
persze, semmi kizáró oka nincs, az én kereszt szüleimnek is vannak keresztgyerekei rajtam kívül, nem is ismerem őket
2011. aug. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Anyának pl. 3 keresztgyereke van, ebből egy a húgának a fia, 2 pedig egy barátnőjének a lányai.
2011. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2011. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen vallási előírásokat veszünk alapul, és azokat mennyire veszitek komolyan?


Én manapság nem látom ennek komoly akadályát.


Elmúlt korokban több jelentősége volt, mert a keresztszülő támogatta a keresztgyerekét a szükségben, sőt, ha az elveszítette a szüleit, és a vér szerinti családjában nem tudták vállalni, akkor magához is vette őt.


Mostanság felénk ez csak egy gyengébb kötelék, vesznek neki ajándékot a jelesebb ünnepekre aztán ennyi. Lehet, hogy máshol másképp van, én csak a közvetlen környezetemről tudok beszélni.

2011. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nekunk is 2 kereszt gyerekunk van. Lett volna tobb is csak en mindig hangoztattam,h 2 keresztgyermek nekem eleg es rokonsag es a baratok vettek a lapot es mas kertek fel. Annyi keresztgyereked lehet, amennyit csak akarsz, nincs megszabva hany lehet.
2011. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindkét fiamat a húgom és a sógorom tartották keresztvíz alá.( amúgy a hagyományok szerint nem illik elutasítani, ha felkérnek, akkor sem, ha már több keresztgyermeked van. )
2011. aug. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán, keresztanyukáméknak én vagyok a negyedik keresztgyerekük!
2011. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, keresztanyuméknak rajtam kívűl még 5 kereztleányuk van.
2011. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!