Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyena az -édesanyám-?...

Miért ilyena az -édesanyám-? Ti is igazat adnátok neki?

Figyelt kérdés

Szóval,nagyon le vagyok süppedve a föld alá,a fájdalom miatt,..

9.éve apuval élek,anyu elment Németországba,mára van két pici gyermeke,3 és 6 évesek,nagyon szeretem őket.Karácsony+Nyári szünidő,vagy én megyek vagy ők jönnek haza.Nekem is eljött az utolsó évem,az általánosban,és a kezdet a következő életszakaszomban.Júniusban,felvételi a nyelvi gimibe,azután bermálozás,majd búcsú est,kis érteségi,hívtam,hogy jöjjön legalább a búcsú estre.

Mondta,persze hogy jövök lányom,erre mi már itthon elterveztük apuval mindent,az étermet is meg minden,erre tegnap jelenti,hogy sokat gondolkozott és nem tud hazajönni a gyerekekkel nem akarja őket szenvedtetni,hosszú út miatt...

EZT AZ EGYET N.E.M tudom megérteni,minden hónapban alig szokott jelentkezni,mintha senkije se lennék :( és most ez,minden másra haza tud jönni,pont most nem.Meg már azit is meg mondta,hogy 3.év múlva a 18.dikra se fog tudni hazajönni. :(

Semmihez se lesz kedvem,főleg ezt végbevinni,operáltak már,agyrázkodásom,mérgezésem is volt,soha se törődött igazán velem,mindig azt mondta,majd meggyógyulsz,ebből a kezdő kis életemből,már negyedét korházban töltöttem,és még csak felhívni se hívott,bár annyira,hogy legyél erős,vagy hazajövök megnézni.

Vagy lehet hogy nekem semmi jogom se tőle elvárni a törődést?

15.L


2011. máj. 13. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Jogod lenne, de ne várd.


Tudod, Anyukám szokta mondani, hogy van olyan nő, aki az első gyerekét megszüli, a másodikkal Anya lesz.

2011. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%
Huh... a történet szomorú, de miért nem a saját nevedben írod? Te nem a 15 éves lány vagy, inkább a nagymamája... Tudom, mert az én nagymamám fogalmazott így, ezek nem egy 15 éves gyerek kifejezései...
2011. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Hát nagyon sajnálom, hogy olyen az anyád. Én is anya vagyok, és el sem tudom képzelni, hogy ne a gyerekem legyen a legfontosabb. Nem tudom, milyen tanácsot adhatnék, ez annyira szörnyű. Tényleg nagyon sajnálom. Azt mondhatom, meríts erőt abból, hogy eddig is apukáddal jól elvoltál, a betegségekből felgyógyultál, és próbáld meg az anyádat "kiiktatni" az életedből. És el sem tudom képzelni, hogy ez milyen nehéz lehet, de te se adj többet neki, mint amennyit ő ad. És legközelebb ne is hívd meg, ha ilyen alkalom van, talán akkor ézhez tér. Tényleg nagyon sajnálom.
2011. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A nagymamám is ugyan ott él,a másik már meghalt,úgyhogy ne ehhez hasonlíts.Nem dícsérni akarom magam,de érzem hogy egy kicsit komolyab vagyok koromhoz képest,ennyi dolog mellett amin átmentem az életben,de mindig azt kívánom,bárcsak nekem is gondtalan gyermekorrom lett volna édesanyámmal,bár csak ezt kívánhattam volna.Próbálom véghezvinni ezt az egészet nélküle,csak nem értem,és őt soha se fogom megérteni.
2011. máj. 13. 12:08
 5/18 anonim ***** válasza:

lenne jogod, de ne várd el tőle, mert nem fog megváltozni, ha eddig nem törődött veled. Az anyukád nem jó anya.

Te tudsz úgy változtatni a nehézségeiden, hogy elfogadod hogy ő ilyen, és lemondasz arról az elvárásodról, hogy megváltozzon. Ez persze nehéz, de csökkeni fog a kötödésed felé, aztán megszűnik ez a tüske.

2011. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben a helyzetben nem tudsz mást tenni, mint valóban "kiiktatod" az életedből.

De hogy legyen előtted egy pozitív példa: anyukám, jóllehet nem külföldön élt, egyáltalán nem vett részt a felnövésemben, ha beszéltünk is néha, csak szidott. Így aztán nem kerestem. (az ország két különböző részén laktunk)

Így telt el a tinikorom, és még utána jópár év.

Aztán elkezdett közeledni hozzám. Húszéves elmúltam, amikor azt mondta, hogy én vagyok a legjobb gyereke. Több mint tíz év kellett neki, hogy egyálalán magának beismerje, hogy fontos vagyok neki, de azóta egészen jó a kapcsolatunk (bár azért az az időszak mindig megmarad emlékként). Lehet, hogy a te anyukád is idővel fog erre rájönni. Várj türelemmel, és addig is csináld úgy a dolgaid, hogy apukád büszke lehessen rád!

2011. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ő már eldöntötte, hogy az új életébe nem férsz bele, és meg akarja szakítani veled véglegesen a kapcsolatot. Csak még nem merte bevallani neked. Szerintem jobban jársz, ha lassacskán megbarátkozol ezzel a gondolattal. Sajnálom :(
2011. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Jogod lenne igen is,de ezek szerint hiába várod,nem érdemli meg a szereteted mert az ilyen nem anya!Fáj ez nekd elhiszem de úgy nézz ki neki van más családja és ők a fontossak számára.ezt el kell fogadnod sajnos.kitartás!

21/N

2011. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A páromat és az öccsét ugyanígy hagyta el az anyja, őket a nagymama nevelte fel. Az apjuknak sem kellettek igazán. Az anyjuk nevelőintézetbe akarta adni őket, erre vette magához az anya anyja. A poén hogy utána összejöttek a szülők újból és csináltak még 1 közös gyereket holott volt kettő . most az anya férjhez ment egy újhoz és ott is szült egyet 42 évesen. Ahhoz képest hogy eldobta őket sokszor visszaengedték az anyjukat az életükbe a fiúk. Átlagban az anya 1.5 évet bír ki egy helyen, utána indet felad , főleg a gyerekeit egy új pasiért. Már megtanultuk hogyha az anyja jönni akar akkor kell valami, és a párom most már hogy utoljára 1 éve kilépett az életéből az anyja vissza sem akarja engedni, pedig próbálkozni fog.

Én 6 éve kísérem figyelemmel a dolgokat és igazán megértelek, az ilyen gyerekek mint te már gyerekkorban tudják mi a szenvedés , teljesen lelki sérültek lesznek.Komolyabbak a társaiknál. Míg én 11 évesen azon gondolkodtam kivel játszak, addig a páromnak attól kellett rettegnie mi lesz az öccsével és vele, beadják e intézetbe. A párom ezer esélyt adott a anyjának de hiába.

Hidd el a te anyád soha nem fog megváltozni, és nem is fogsz neki kelleni soha, mert eddig sem kellettél. Ez biztos baromira fáj neked, de a legjobb ha nem is foglalkoznál vele. A párom végigjárta ezt az utat, és te is végig fogod, pár év múlva rájösz hogy az ilyen anyára azt sem szabad mondani hogy anya, egy senki.Kérdezz meg itt bármelyik gyerekes anyukád elhagynák e.

2011. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért lovagol mindenki kicsit értelmesebb szöveget látva azon, hogy biztos nem annyi idős az illető, amit állít.. Az intelligencia és értelmes kommunikációra való képesség majdhogynem veleszületett tulajdonság, ha pedig valaki még olvasott is, akkor kb elsős korától kezdve tökéletes helyesírással és fogalmazási készséggel bír.. Ez nem arra utal, hogy az ilyen ember zseni lenne, de egyáltalán nem olyan ritka dolog, hogy csodálkozni kelljen rajta. (Mellesleg én nem látok okot kételkedni, hogy a szöveget nem egy 15 éves, értelmes lány írta volna)


Sajnos édesanyád egészen más életet él, gondolom úgy érzi, a kisebb gyerekei jobban rászorulnak, téged pedig körülvesz a családod, akik mindenben melletted állnak, és nincs is rá igazán szükséged. A kapcsolatotok nem olyan mély, hogy maradandó sebeket okozzon a viselkedésével (szerinte). Valójában tényleg teljes életet élsz nélküle is, de szükséged lenne az édesanyád szeretetére is, amit viszont nem lehet elvárni.. ez vagy jön magától, vagy pedig nem. Abban a korban jársz, mikor az a gyerek ráébred, a szülei is emberből vannak. Vannak hibáik, és sok mindent rosszul csinálnak az életben.. Mint ahogyan édesanyádnak egyenlő arányban kellene megosztania a szeretetét és figyelmét a gyerekei között, de mégsem így teszi. Ez nem feltétlen azt jelenti, hogy nem szeret téged, pusztán lemondott arról, hogy a távolból is részt vegyen a nevelésedben. Túl körülményes és hiábavaló lenne a próbálkozás.. Ettől függetlenül természetesen jobban odafigyelhetne rád, legalább telefonon!

Ami azt illeti, te is nyugodtan kereshetnéd őt, hiszen ő a te anyád, és kölcsönösnek kellene lennie a ragaszkodásnak. Gondolom számítógépük van, e-mail-ben vagy skype-on nyugodtan beszélhetnétek többször is, még csak azt sem lehet mondani, hogy drága lenne (mint a telefon vagy a hazautazás.) Mivel nem keresed (ha így van), ő is levonhatja azt a következtetést, hogy nem vagy kíváncsi rá.. Hiszen már tini vagy, véghez tudod vinni az akaratodat! Szerintem ezzel változást érhetnél el a kapcsolatotokban, szorosabbá válhatna! Most lépsz abba a korba, mikor már a felnőttség küszöbét kezded súrolni, tehát már lenne sok közös témátok is, csak meg kell találni a módját, hogy kommunikálhassatok. Ha viszont ezzel sem érsz el semmit, akkor bele kell nyugodnod: nem tud teljes értékű anyaként viselkedni veled szemben. Hiszen nem is ismeritek egymást.. Ez nyilván az ő bűne, te viszont nem tehetsz semmit egyedül a megoldás érdekében. Ketten viszont tehetnétek!

2011. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!