Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátok között létezhet...

Barátok között létezhet olyan, hogy kegyes hazugság?

Figyelt kérdés

1-2 éve az egyik közeli barátnőm összeismertetett a párjával. Nem igazán volt szimpatikus a srác, de úgy gondoltam, hogy nem feltétlenül kell ezt a barátnőmnek elmondanom, hiszen ő választotta, szereti.. akkor meg én miért állnék neki ecsetelni, hogy miért is nem kedvelem, vagy miért nem keresem egy-egy összejövetelkor a párja társaságát a beszélgetés szintjéig se.

Az idők során kiderült, hogy nemcsak nekem nem szimpatikus, de szinte senkinek sem a társaságban, és ha a barátnőnk elhozza a barátját, annak nem örülünk olyan felhőtlenül, bár hangot nem adunk neki, hiszen az nagyon rosszul esne a barátnőnknek. A kérdésem az, hogy helyesen tesszük-e, hogy hallgatunk a dologról, vagy diszkréten, nem bántóan el kellene mondani neki. Hatalmas a dilemma bennünk, hiszen se így, se úgy nem jó, hiszen utána nyilván nem fogja hozni a barátját, ami egyfelől jó, másfelől viszont neki fájó.

Szerintetek hogy lehetne ezt diszkréten közölni, anélkül, hogy nagyon megbántanánk; vagy egyáltalán kell-e ezt közölni?

Köszönöm a válaszokat!

23L


2011. máj. 13. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

nem

csak a kérdésre válaszoltam, többit nem olvastam el de kegyes hazugság=hazugság

2011. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt csak akkor kell közölni, ha kérdezi, de akkor őszintén, és tapintatosan, ha nem kérdezi, akkor nem kíváncsi a véleményetekre. Nem kell vele jóban lenni, csak a barátnőd kedvéért elviselni.
2011. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem hazugság, hanem hallgatás, Ne mondjatok semmit, egyszerűen ne foglalkozzatok annyit azzal, ha ott van.
2011. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van ilyen lány, akinek a barátját nem kedveljük. Elmondtuk a véleményünk. Hogy nem szívesen látott. Ezt ő megértette és azóta nem hozza. Egy jó barátságba az ilyesmi belefér.


21/L

2011. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!