Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elkövettem életem eddigi...

Elkövettem életem eddigi legnagyobb hibáját. Lent infó?

Figyelt kérdés

Játszottam egy számitogépes játékkal,a metin2-vel.Rendeltem sárkány érmét vezetékesröl.erre elment 15.000ft és hónap végén a számlában megjelenik ez az összeg.apám ordibál stb. én aztmondtam hogy nem is tudom hogy kell hivni,meg hogy nem én hivtam stb...

Másnap(ma) pedig bevallottam anyámnak hogy én voltam,és nem akartam,meg hogy nem történik többé ilyesmi...

Ö mégsem szidott,nem vert csak örült hogy bevallottam.kicsit azért szomoru volt,de az apám ma hazajön 19:00-kor azaz 1óra mulva.Mondjátok el mire számitsak? reszket minden porcikám.Adjatok tanácsokat,tippeket hogyan magyarázzam ki magamat.Majd válaszban megirom hogy mi történt.


2011. máj. 13. 18:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Anyukádat nem kérdezted mit kellene csinálnod apukáddal? hogy fog reagálni?

Szerintem egyszerüen ahogy haza jön engedd pár levegöt venni, majd mond meg neki hogy te voltál. gyorsan, az kevésbé fáj. vagy megint leszid, vagy ö is elnézö lesz.

minél tovább vársz annál idegölöbb neked, és annál pipább lesz apukád. gyorsan csináld úgy nem annyira fáj.

2011. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hát mint ahogy a neved írja, most nem voltál a legjobb gyerek. Büntetésre számítsál, főleg akkor, ha tudod, hogy a mai világban sokat számít az a 15000 Ft, pláne, ha ilyen hülyeségekre költöd el. Ha apukád nem ver, akkor ne félj tőle, viszont ha megver (és ha iszik is) akkor kellene félned. Biztos hogy összeszid, de amíg máshogy nem bánt, addig nincs gond. Legközelebb legyél figyelmesebb!
2011. máj. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Tinker Bell ***** válasza:
Mondd el neki is, hogy mennyire sajnálod és állapodjatok meg, hogy visszavesznek a zsebpénzedből, vagy több házimunkával ledolgozod a számlát.
2011. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem valld be apukádnak, és mondd meg neki, hogy: 1: ha szoktál kapni zsebpénzt, akkor most addig nem kéred, amíg így kvázi "vissza nem fizeted", amit elköltöttél. 2: ha vagy annyi idős és van rá lehetőséged, akkor megmondhatod, hogy elmész diákmunkát végezni nyáron és akkor úgy adod vissza. 3: megmondod, hogy ezentúl a te feladatod lesz valamilyen házi/ház-körüli munka, amit eddig valamelyik szülőd végzett, ezzel is segítve nekik. A lényeg szerintem hogy lássák, hogy belátod, hogy ezt elszúrtad, de most megtanultad, hogy ilyen hülyeségekbe nem szabad belemenni, és te magad szeretnéd kifizetni, amit okoztál. Szerintem ez így korrekt.
2011. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

szerintem próbáld megbeszélni anyuddal, hogy ne mondja el, hogy bevallottad...:) ha nem volt mérges rád, akkor biztosan meg lehet vele beszélni:)

és ha feljön szóba, mond hogy majd elvállalsz vmit, és kifizeted:)

ne aggódj, hanem mond azt, hogy nem szeretted volna őket adósságba hozni, és ezért majd bhogyan kifizeted, vagy egyezzetek meg vmit, hogy pl. vmennyi ideig te takarítasz vagy vmi:)

nyugiiiiiiiiiiiiiiiii, ne idegeskedj:)

sok sikert hozzá!

remélem segítettem:)

2011. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
szerintem szólj apudnak, hogy mondanod kell valamit, és ültesd le az asztalhoz, meséld el neki normálisan, és mondd el neki, hogy mennyire bánod a dolgot.(egyszerűbb lenne a helyzeted, ha először nem tagattad volna le!)
2011. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Jön a nyár. Mindjárt kifejtem mire gondolok.

Amint hazaér mond meg neki, előbb mondjuk beszélj anyuddal, hogy segítsen apud lenyugtatni, leállítani ha szükséges. Tehát amikor hazaér, akkor olyan 15-20 percen belül már legyél túl az elmondáson. Aztán engesztelésül felajánlhatod, hogy nyáron nincs suli, keresel valami melót és ha részletekben is, de visszafizeted nekik. Tudod ez számukra most kiadás, de ígéred soha többet nem lesz ilyen. Ha pedig van félre tett pénzed, akkor abból/azzal járulj hozzá a összeghez. Ha kapsz zsebpénzt, akkor annak egy részével.

Ha ezt is elmondod biztosan ő is hamar megenyhül.

2011. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Uhff... Ez gázos helyzet... :S Sztem ha rosszak az anyagi körülményeitek, (igaz, nem imerem édesapádat) akkor nagyon lefog cseszni, ha jók akkor csak egy kicsit. De mondom, nem ismerem édesapádat :/
2011. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Apa, ne haragudj, tudom hogy hülyeséget csináltam, nem gondoltam át. Annyira féltem, hogy mérges leszel, azért nem mertem elmondani. Bocsáss meg, kérlek hogy ilyen magas számlát csináltam és azért is, hogy hazudtam neked.
2011. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Sokkal jobb, hamarabb megenyhül ha te mondod meg, nem anyud.

2011. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!