Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészít a családom. Csak...

Kikészít a családom. Csak visszafele húzgálnak, ahelyett hogy nekem is segítenének, közben a 11 éves öcsém meg mindent megkap?

Figyelt kérdés
Elég sz*rul nézünk ki ha a jelenlegi helyzetet kellene felvázolnom. Reménytelenség, kilátástalanság és a folyamatos idegeskedés. Apám több mint 50 éves, agyondolgozza magát és alig kap 100 e ft-nál valamivel többet. Közben meg anyám munkanélküli, de nem is akar dolgozni, lett volna 2 lehetősége is, de neki egyik sem "tetszik". Évek óta itthon van és csak panaszkodik, ő épphogy betöltötte a 40et. Elég kevés pénzből kell havonta gazdálkodni, én sosem voltam követelőzős típus, ellenben az öcsémmel, aki épphogy 11 éves múlt, 1 év alatt többet költenek rá, mint rám valaha is. Fél év alatt 2 bicajt kapott, egyiket 40 e ft-ért, a másikat 60 e-ftért. EGyiket elcserélte valami számítógépes játékra. Öcsém egész nap a gép előtt ül, issza az energiaitalt meg a kávét, anyám mindent megenged neki nagyon elkényeztetni. Anyám képes havonta 30-40 e ft-ot rá költeni, mindent megvesz neki, csak egy szavába kerül, aztán meg egész hónapra 15 e ft marad kajára a számlák mellett. Sosincs itthon kaja, apám folyton a zsíros kenyeret eszi, anyám meg tesóm meg a pizzát rendelik. Tesóm annyira neveletlen, hogy wc-t sem húzza le, állandóan mondom neki hogy hogy lehet ekkora igénytelen. A múltkor lehugyozta a virágot, a szomszédasszony meg pont kijött és látta. Anyámnak mondom és csak nevet rajta. Apám soha semmiért egy szót nem szól, régebben szólt, de anyám leüvöltötte a fejét, hogy hogy merészeli a gyereket fegyelmezni? Már ott tartunk, hogy az öcsém apámat elhordja mindenféle f*sznak, mert anyámtól ezt hallja. közbe tesóm 5. osztályos létére épphogy 2esre áll mindenből, de most nyáron laptopot akar neki anyám venni. Remek. Én meg 20 éves létemre, épphogy tudok ezen a nyumorult helyen ahol lakunk annyit keresni, hogy elég legyen arra amire kell. Mivel írtam, hogy itthon nincs kaja, ezért nagy összegeket költök el kajára, ahelyett hogy azt a pénzt félretehetném. Havi 40. e ft-om megy el arra, hogy kifizessek mindent, telszámlától kedve a gyógyereimen keresztül a vizsgadíjakig mindent. Közbe meg anyám állandóan kérdezgeti, hogy mikor lesz már renges munkám, de jó lesz ha lesz pénzem. Komolyan azt várja, hogy ha majd keresek én leszek az, aki kifizeti a számlákat itthon meg veszem a kaját. Barátommal már több éve együtt vagyunk, de a mai napig utálja őt, elhordja mindenféle sz*rnak. Ha meg itthon csinál valamit, akkor részletesen beszámol róla. Ha csinál pl egy kaját, végig kell hallgatnom, hogy hogy készítette el. Pl: kimentem a kertbe lecsipkedni a petrezselyemzöldjét, már olyan szép, nőtt vagy 6 cm-t, elmentem a boltba krumpliért. A kirántott húshoz 4 tojást vertem fel.. Teljesen részletesen beszámol mindenről. Kiváltságosként érzi magát, hogy heti 2x főz. Ami annyit jelent, hogy 2 napig van itthon kaja, 5 napig nincs. Nem bírom már ezt az állapotot. Tesómnak a nyárom plazmatv-t is akar venni, miközben nagyon nem tehetjük meg, de sebaj, majd egész nyáron nem eszünk, hogy tesómnak legyen laptop meg plazma tv. És akkor folyton azt kell hallgatom, hogy milyen jó lenne elmenni nyaralni külföldre. Ha meg marad egy kis pénzem, és elmegyek turiba, veszek 3000 ft-ért 6 ruhát, akkor itt vágja a fejeket rá, hogy milyen csúnyák. Közbe meg csak azért mondja rá hogy csúnya, hogy ne hordjam és majd ő elkobozza tőlem és ő hordja. Van valaki hasonló helyzetben? Mit gondoltok erről az egészről, anyám miért viselkedik így?
2011. máj. 14. 10:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

áh komolyan én a nyakát kitekerném...


majd ha anyudék nem lesznek nem tudom mit fog csinálni, mert semmihez nem lesz esze, és ennyi idősen kávé meg energiaital...


tényleg költözz el az a legjobb.!

2011. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A saját keresetedből egy fillért se adj az anyádéknak, ha sikerül elköltözni (ehhez sok szerencsét, és még inkább sok sikert kívánok), akkor se, ha éhen készülnének halni. Gondolom azt is az öcsédre költené. Az apád helyében válnék, az anyádat az utcára helyezném finoman, majd megtanulná azt, hogy a pénz elköltéséhez keresni is kell pénzt. Az öcsédet komolyan meg kell nevelni, engem agresszívnak mondanak, de a feje már rég az aszfalton loccsant volna szét, ha engem nem hagy tanulni (ez itt költői túlzás volt, mielőtt valaki félreértené). Az apádat viszont csodálom, mert rohadt türelmes lehet, ha ezt tűri.
2011. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Huhh. Teljesen át tudom érezni a helyzetet. Nem azért mert pont ilyen helyzetbe lettem volna, nem. Inkább azért, mert nálunk itthon éveken keresztül ment a balhé állandóan, minden nap, megállás nélkül. Nekem nem bírták az idegeim, és teljesen össze is omlottam. Heteken keresztül hazajöttem az iskolából és már feküdtem is le aludni, majd másnap reggel felkeltem lezuhanyoztam gyorsan és be sem pakoltam mentem az iskolába... Erről szólt az egész napom. Megtanultam lef*sni mindent, MINDENT! És csak is magammal törődni.


Anyám hónap végén mindig arra számított, hogy én tudok adni neki pénzt, mivel én is keresek már egy ideje, bár nem diákmunkával. Jó párszor eljátszotta velem, hogy "maaaaajd 10. -én vissza adom, ne aggódj". Hát az, hogy vissza adja a pénzt, az sosem történt meg. Beleuntam, 80 milliószor megfogadtam, hogy többet nem adok neki pénzt. Nagyjából fél éve nem is adok neki. Eleinte nehezen viselte és csak háborgott. Én adtam volna neki szívesen, sosem kértem tőle vissza, nem követeltem, még akkor se ha megígérte, hogy 10. én vissza adja. Sosem... Csak mikor megtudtam, hogy a fizetését elveri hülyeségekre, onnan már nem volt nehéz megfogadni, hogy nem adok neki. Továbbá elbaszta a motoromat, mert ő neki azzal kellett munkába menni, mert arra nem volt képes, hogy az autót leműszakiztassa, ha már felkészítettem műszakira (A SAJÁT PÉNZEMBŐL!!!), hogy leszálljon a motorról... amit tényleg nem pár ezer forintért vettem, és most itt a nyár, és nekem most se motorom, se pénzem, mert a kocsit fel kellett készíteni műszakira. Kocsit bátyám elvitte leműszakiztatta, és most bátyám használja. Anyám meg megy busszal dolgozni. Anyámnak persze eszébe nem jutott még, hogy adjon a motorra pénzt, hogy megtudjam csinálni. Ráfogta, hogy ez egy szar motor... (3 éve se gurult le a gyártó szalagról..) De ez csak egy példa a sok közül, rengeteget fel tudnék hozni. Erre az egészre csak annyit tudok mondani már így vissza gondolva, hogy megtanultam NEMet mondani... Pénzre, arra hogy valamimet oda adom, és azt is megtanultam, hogy hogyan kell elküldeni a halál fa*ára anyámat finoman. Jobb lesz, hogyha te is megtanulod ezeket a dolgokat. Ne vegyél kaját, annyit vegyél ami neked elég, és majd rájönnek hónap végén, mikor nem lesz keret... Viszont az a gond, hogy neked ott van apád is, akiért nem gondolnám, hogy nem szakadna meg a szíved, ha ott hagynád egymagába, hamar kikészülne (gondolom én).


Nekem 3 bátyám van, nem élünk fényesen, annak ellenére, hogy nekem mindig van pénzem, ha szükségem van rá. Kivétel most... Viszont az a ku*va nagy szerencsém, hogy legnagyobbik bátyám segít rajtam, ahol tud, mert ő is látja, hogy anyámnak rengeteg rossz döntése van, amiket annak ellenére is meghoz, hogy hárman mondjuk neki, hogy nem kéne...


Tudom, hogy az én gondjaim nem vigasztalnak, de hidd el, hogyha megtanulod kezelni a helyzeteket, könnyebb lesz. Csak gondold végig:

- Elmész a turiba, veszel 6 ruhát 2-3 ezer forintért...

- Haza viszed felpróbálgatod, közben anyád betoppan, hogy "ejj de csúnyák, mekkora sz*rok a ruhák.."

- Ilyenkor egyből lehangolódsz, mert tudatalattid elhiszi, hogy így van, de te magadban pedig tudod, hogy fáj rá a foga. Nah ilyenkor kell olyan dolgot vissza válaszolni neki, ami neki "fájna", például: "hiába fáj rá a fogad, nekem akkor is tetszik" és egy jó nagy mosolyt beledobni a pofájába és ott hagyni... mert az ilyen nem anya, már bocs.


Enyém amúgy törődő anya, mint anya nem rossz, próbál mindent megteremteni, megél a jég hátán is (meg persze mi is), csak rengeteg rossz döntése van, ami szerinte jó, de mi már látjuk előre, hogy vissza felepuffan a puska...

Így utólag felhozom, hogy volt arra is példa, hogy 1 hónapig nem volt itthon áram, mert másra verte el a pénzt, ahelyett, hogy befizette volna a villanyszámlát. Ami nagy szerencsém volt akkor is, hogy régebben nagyon sok olajkályhát bontottam, és az olaj kályhából leszívtam a gázolajat, amiket én bekannáztam, nagyjából 50-60 liter jött össze. Szerencsém volt, mert van egy nagyon régi orosz dízel aggregátorunk, úgyhogy én magamnak megoldottam a meleg vizet esténként.


Fel a fejjel. :)

2011. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!