Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki évek óta...

Van itt olyan aki évek óta annyit kommunikál az apjával, hogy reggel: szia, este: csá? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Furcsa, mert a korombeliek mondják, hogy mennyit beszélgetnek, autókról, nőkről, az életről. Nálunk valamiért nem így alakult ki.
2011. máj. 14. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én még ennyit se. Nem tarjuk a kapcsolatot, mert nincs szükségem egy olyan apára, mint az enyém.
2011. máj. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kései Sirató ***** válasza:
96%
Ha nincs jó szülő-gyermek kapcsolat, akkor mindig a szülő a hibás - ezt a pszichológia könyvben olvastam. Ne hibáztasd magad. Majd a gyerekeddel törekedj jó kapcsolatra.
2011. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
nekem nevelőapummal ilyen a kapcsolatom. ő már 5 éves kormo óta velünk van, régen úgy néztem rá mintha az apám lenne, de ma már nem tudok. nálunk az ok az, hogy kicsit begolyózott. :/ mármint túlságosan tisztaságmániás lett, mindenért szól ha nem úgy áll valami ahogyan szeretné, meg egyre többet kötözködik mindenen, szándékosan megbánt. úgyhogy eljutottunk odáig hogy én már szinte hozzá sem szólok.
2011. máj. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyen vagyok. Az oka egyszerű. Apukám alkoholista, és elég ritkán van beszélgetős kedvében. Üvöltözni, kötekedni, fenyegetni, kiabálni annál jobban szeret. Nincs is köztünk és nem is volt soha olyan igazi apa-lánya kapcsolat, nem is tudom, milyen az. Mindig is irigykedtem, amikor láttam a barátnőimet az édesapjukkal nevetgélni, viccelődni. Nálunk sosem volt ilyen, de már nem is lesz. Reménytelen eset. :(

25/L

2011. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Igen, nekem is ennyi. 2 hétben 1x még váltunk is 1-2 mondatot. Holott együtt élünk, bár én lány vagyok, de azért így is elég rossz, hogy ennyire tesz rám a saját apám. Ha pénz kell, ad, meg ha el kell jönni értem valahova vagy valami, akkor megteszi általában, de amúgy nem is érdeklem. Egyszer volt, hogy egy temetés alkalmával a rokonok megkérdezték, hányadikos vagyok a gimiben, nem tudta megmondani sem rólam, sem a húgomról. Ez árulkodik mindenről. Most se tud semmit sem az egyetemről, ahova járok, pedig bejárós vagyok, velük élek még. De mindennel anyám foglalkozik.
2011. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Van, ez ment 18 évig, aztán elköltöztem. Már elköltöztem, így még annyit sem beszélünk. Nem haragszom rá, így alakult. Ezenkívül most is ő tart el 200%-ban, kihúzott már jó pár csávából, bármit megtesz értem, csak beszélgetni nem nagyon tudunk.
2011. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi közös háztartásban élünk, és nem 1 nap, hanem kb fél évben beszélünk ennyit, és ezt most komolyan mondom...
2011. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk már esti köszönés sincs...

Csak hétvégente vagyok otthon, olyankor megkérdi vasárnap du. mielőtt elutaznék másik városba a kollégiumba, hogy mennyi pénz kell a hétre? Ha több pénzt adna én lennék a legboldogabb :D Egy szavára sincs szükségem. Valószínű ő is ugyanígy van ezzel, hisz sose közeledett.

2011. máj. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

12:20as vagyok


Ja, és az oka: apám nem foglalkozik velünk, nem tudom, talán nem lányokat szeretett volna, mert a fiú gyerek rokonokkal meg tök normális. Ezen kívül, ahogy öregszik, egyre rosszabb, csak neki lehet igaza, sokszor egyből csúnyán beszél, kiabál, elég agresszív, ha az ember olyat szól, ami nem egyezik az ő álláspontjával. Azt hiszi, ő az úr a családban, minket pedig elég durván lenéz és ezt ki is mutatja. Szerinte én csak egy sz*rházi vagyok 20 éves létemre, igaz, hogy keményen tanulok, egyetemre járok, míg neki csak egy szakmunkása van, nyárra dolgozni is elmegyek és felsőfokú nyelvvizsgára szeretnék készülni, de sosem becsült ilyenekért. Szerinte mindent nekik köszönhetek, a jó tanulmányi eredményeimet is. Ő elkönyvelt egy senkinek, csak mert fiatalabb vagyok és részben még ő tart el, és kész. Hozzáteszem, a durva, agresszív természete anyámat is nagyon bántja. :S

2011. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:20


Te vagy anyukad mond egyaltalan valamit rolad/rolatok ennek az embernek, az apadnak, ferjenek? Lehet hogy csak ugy van veve, hogy O is ott lakik, mint egy masik fel, csak annyi dolga legyen, annyira van meltatva, hogy adjon es adjon, a tobbi nem az o dolga? A kommunikacio ket oldalas.

2011. máj. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!