Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátommal együtt élek, ő...

A barátommal együtt élek, ő elvált. A fél fizetését leadja a volt családjának! ők meg kihasználják! Míg a gyerek fősulira jár, ő állja a rengeteg kiadást. Ez normális? Előbb utóbb ezzel gond lesz! én nem fogom egyiket sem eltartani! Ezt ki tűrné el?

Figyelt kérdés
A fél fizuját leadja,fősuliba jár a gyerek.több év mire őt lehúzzák anyagilag,ja és persze engem is,ha közös jövőt akarok vele!
2009. márc. 12. 09:37
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, de az elvált apukának is vannak családi kötelezettségei, nem a családdal együttélőnek. Attól, hogy elvált, a gyerektől nem válik el. Nem Te tartod el a gyereket, hanem az apja támogatja! És örülök, hogy Ő igy gondolkodik, és nem úgy ahogy Te. Nem is tudom mit képzelsz?!!!
2009. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
84%

Így jártál!

Te a gyerekedt 18 évesen kilököd majd az utcára?

ha valaki gyereket vállalt,az élete végéig a gyereke marad!És igen,amíg tanul jár a gyerektartás!

2009. márc. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
92%
Szia. Na erre csak azt lehet mondani, hogy ha így is vállalod vele a kapcsolatot, akkor jó, ha nem, akkor nincs értelme egymás idejét húzni. Az én volt élettársam is elvált, együtt éltünk. Aztán meguntam, hogy én tartom el őt is, meg én veszek az ő gyerekeinek ajándékot, mert soha nincs semmire pénze, azt a keveset meg ami van, azt is eljátsza.
2009. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
93%
Ha valóban közös jövőt akarsz akkor ezzel a hozománnyal kell elfogadnod.
2009. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem kihasználás, ő a gyermeke, egyrészt jogilag jár neki a gyerektartás még, másrészt ebbe semmi beleszólásod nincs. ili
2009. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
47%
Megértem mire gondolsz. Bár azt nem tudjuk, hogy mennyit keres a fiatalember, de főiskola mellett ez nem lehet valami eget rengető, már ha nappalis. Ha estis, levelezős, akkor van elviekben dolgozhat rendesen. De a lényeg az, hogy ha van gyerek, akkor valószínűleg a gyerektartást adja oda. Ha a gyerektartás éppen a fizetésének a fele, akkor az pech. Ha a gyerektartáson és némi zsebpénzen felül is ad, azt nem vagy köteles eltűrni, hiszen a volt kedvesétől már elvált, nem kell eltartania, mert még együtt sem élnek. Végül is miért kéne eltartania a volt feleségét is plusz pénzzel? Nem élnek együtt, ha elváltak a hivatalosan is megszűnt közöttük minden, egyedül a gyerekért tartozik felelősséggel. (Bár lehet szó még asszonytartásról, ha még van olyan, de nem ismerem ennyire a dolgokat) Igazából jó lenne tudni mennyi a gyerektartás és az esetleges zsebpénz összege illetve mennyiben állapodtak meg.
2009. márc. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
32%
Mért kell egy főiskolást eltartani? Micsoda élősködő! Nekem pofám leszakadt volna, hogy ha 18-25 évesen eltartatom magam, mikor tudom, hogy ez nagy teher a családnak. Főleg, ha még tandíjasra is jár, mert nem volt képes magát bejuttatni államisra.
2009. márc. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
87%

Azért nem olyan pofátlanság egy gyerektől, hogy főiskolára jár.

Elég sokan járnak, és ők kocsit is kapnak esetleg meg segítséget a saját lakáshoz. Nem a gyerek akart válni szerintem. Azért remélem ad az apja nek a gyerektartáson túl is, zsebpénzt, mert egy ilyen korú gyereknek az mindig jól jön. A többiek is kapnak.

Aztán segíteni kell lakáshoz jutni, ha megnősül, szép lakodalmat kell rendezni, ha gyereke lesz, vinni kell az unokáknak, amit lehet. Ő nem tehet róla, neki elég baj, hogy nem lehet az apjával, úgyis megsínyli anyagilag mindenképp, mert akinek együtt vannak a szülei, azok jobban tudnak spórolni. Enyhíteni kell a kárát, amennyire lehet. Gondolom, Te nem az anyagiak miatt választottál egy családos embert magadnak.

Nekünk is egyetemista gyerekeink vannak, nem tudunk megadni mindent nekik, de szertenénk többet.

Anyámék 70 évesen, ha eljönnek, dugják a zsebünkbe a 20 ezreseket, nekem is, minden áron. Inkább margarinos kenyeret esznek két hétig, de adni akarnak.

Az egyszem gyerekét hadd taníttassa már, inkább segíts neki.Van olyan barátnőm, akiék 3-at járat egyetemre, kettőt középiskolába, pedig nem milliomosok. Örülj, hogy csak egy gyerek van és ne mard el az pját tőle, mer t az apja fog később haragudni rád. De ha látja, hogy te is azon vagy , hogy a gyerekének mindene meg legyen, tisztelni fog érte.

40 évesen is a gyereke lesz. Csak lesznek unokák. Azoktól is sajnálni fogod a pénzt? Inkább örülj!

2009. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
92%
Az én párom a saját lánya mellett az én két gyerekemet is iskoláztatja, vesz nekik, amit kell, mert az édesapjuk a gyerektartáson túl nemigen ad. Ez nagyon fáj a gyerekeknek. Hogy az apjuk helyett egy "idegen" hamarabb befizeti a különóra díját.
2009. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem egyáltalán nem kell egy felnőtt embernek a zsebébe pénzt gyömöszölni és eltartani. A nyugdíjas nagyszüleim a 40ezre nyugdíjukból meg se tehetik ezt. Úgy fest, ez csak burzsujéknál szokás. A mai fiataloknak úgy látszik, akkor ki van nyalva a seggük, ne is csodálkozzunk akkor azon, hogy milyen nagyképű és lenéző dolgozó emberek lesznek majd ezekből ( pld kollegáim) és hogyan fognak tekinteni azokra, akiknek nem jutott az a sors, hogy felnőtt fejjel eltartsák őket! Én is jártam fősulira, de a szüleim nemhogy támogattak volna, egy bugyit ( nemhogy lakást és kocsit) se kaptam, sőt nászajándékot sem és hazaadtam a fizetésem egy részét. Eszembe nem jutott, hogy apám életét ellehetetlenítsem azzal,hogy anyám vagy én kuncsorgunk tőle. Amit akar adjon, de ne úgy, hogy az ő saját élete ellehetetlenedjen azért, hogy a felnőtt kölykét eltartsa.
2009. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!