Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szigorú az anyukám? Mit...

Szigorú az anyukám? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Jól tanulok, nem járok bulizni.

Mégis ha valahova el szeretnék menni (barátokkal kirándulás, összejövetel, szülinap, sütögetés stb.) van, hogy egy hétig kell fűznöm, hogy elengedjen. De ha el is enged, este 8-nál tovább nem maradhatok, pedig lenne később is busz, amivel haza tudok menni. Olyan ciki, hogy mindig én vagyok az első, aki elmegy.

A barátomhoz se enged 8-nál tovább, nem aludhatok nála, nem feküdhetek le vele. (Hozzáteszem, szexuális felvilágosítást nem kaptam otthon, soha nem beszéltünk a szexről.)

Az rendben van, hogy el kell kéredzkednem, nem is mennék el úgy, hogy csak bejelentem és lelépek. De ha megkérdezem, hogy miért nem mehetek vagy maradhatok tovább, nincs rendes indoka. Ha próbálom meggyőzni, csak ideges lesz.

Szeretem anyukámat és szót fogadok neki, de úgy érzem soha nem lesz engedékenyebb. Lázadnom kéne, jobban ki kellene állnom magamért? Próbáltam már, nem értem el vele semmit. Már ott tartok, hogy előre félek attól, hogy nem enged el, még mielőtt megkérdezem.


2011. máj. 16. 13:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%

Hát ha eddig nem lázadtál, mostmár mindegy, lassan úgyis kirepülsz.


De komolyan azért nem szexelsz a pasiddal mert anyád nem engedi? :S

2011. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Szexelünk, csak ő nem tudja.
2011. máj. 16. 13:30
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Én ennyi idősen már nem kéretőztem. Igen rendkívűl szigorú az anyukád , csak azt kellene elmondanod neki hogy attól hogy nem alszol a pasidnál még lehet szexelni nappal is. Jobb ha nem otthon teszed hanem árok szélén?
2011. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 napietus ***** válasza:
75%
anyukád egyedül nevel? ha nem, akkor lehet, hogy apukáddal kéne beszélned, hogy anyud fogadja el, hogy felnőttél. lehet, hogy neki van valami fiatalkori rossz tapasztalata, amiről nem tudsz, ezért félt Téged ennyire.
2011. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Igen, elég szigorú.

De azt tudnod kell, hogy a szigor mögött a féltés áll. Ennyire félt, nehogy elkallódj.


Nézz körbe, milyen az "átlagos" 19 éves lány: a család örül, ha néha tudja, merre jár, sz.rik a tanulásra, csak a buli érdekli, iszik, drogozik hétvégente, kefél fűvel-fával, stb. Ettől félt anyud, nehogy belekeveredj egy ilyen társaságba, és veled is ez történjen.



Lásd itt is sokak "rendkívül értelmes hozzáállását": ha rájönnék, hogy a gyerekem drogozik, már nem szűz, netán terhes, azonnal hibáztatnám magam, hol rontottam el ennyire a nevelést... ezt azért 50%ban tinik írják.

2011. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Rettenetesen szigorú az anyukád. Én megértem, hogy amíg a szülők tartanak el, náluk élünk, addig joguk van beleszólni az életünkbe, de nem ilyen szinten. Joguk van például ahhoz, hogyha későn jövünk meg, akkor halkan menjünk be a szobánkba, hogy ne verjük szét a házat, stb. De azért 19 évesen nncs joga ilyen dolgokat megtiltani neked. Én a helyedben legközelebb bejelenteném, hogy elmegyek és elmennék. Mondd meg, hogy hova, és kb. mikor érsz haza. Ezzel már eleget is tettél szerintem a kötelezettségeidnek. Nem kell engedélyt kérned tőle.
2011. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
76%

ha nem mehet Mohamed a hegyhez, akkor menjen a hegy Mohamedhez :)

Nálad közös alvás, nálatok buli? Legalább anyud is megismeri a barátaid, később így jobban elenged ;-)

2011. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
48%
19 éves vagy,az az nagykorú. Mi az hogy nem enged el anyukád?Meg hogy el kell kéredzkedned?
2011. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém is ilyen volt, 17-18 éves koromig. Sehova nem mehettem, vagy ha igen, nem maradtam sokáig. Most én is 19 vagyok, és néha én is szedem egy hétig a bátorságot, mire bejelentem, hogy mennék valahová. Most már nem mondja, hogy nem mehetek vagy hogy még meggondolja a dolgot, de gy is vágja a fejeket...

Persze, erre azt mondják mások, hogy ennyi idősen ők nem kéredzkedtek el, csak bejelentették, hogy mennek és kész. De azt már nem értik meg, hogy aki ilyen családban nő fel, azt tudja, hogy az "engedetlenségért" durva megtorlások járnak.

2011. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen túl szigorú begyöpösödött anyákat soha nem értettem. Nem azt mondom hogy 12 évesen engedje hogy a pasidnál aludj de 19 évesen. Mintha nappal nem lehetne szexelni.

Az én anyukám nem tiltott a bulikról hanem éjjel kocsiba ült mikor hívtam és eljött értem nem egyszer. Mondjuk nem is ittam magam segg részegre.

Szóval nekem nagyon jó fej szüleim vannak, mindig támogattak, nem tiltottak. De én sem játszottam el a bizalmukat.De szerencsém is volt mert a 3 bátyám már kitaposta az utat, de velük sem volt ilyen.

2011. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!