Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzásba viszem a gondoskodást...

Túlzásba viszem a gondoskodást a páromnál? "Sajnos" olyan természetem van, hogy mindenki fölött "anyáskodom" és ez miatt néha az az érzésem, hogy én viszont nem kapok annyi szeretetet/törődést amennyit én adok, pedig tudom, h szeretnek.

Figyelt kérdés
Párom,szüleim,nagyim is imád. A családban én vagyok a tökéletes gyerek(26 éves vagyok). A párom élvezi,hogy elhalmozom szeretettel,de mostanában úgy érzem,hogy vissza kéne fognom magam,mert félek,hogy ez már sok neki(5 éve vagyunk együtt és együtt is élünk). És ráadásul mindig mindent ugy szervezek,hogy nekik jó legyen és ez miatt sokszor feláldozom,amit én szeretnék, pedig nem várják el.Ti,hogy oldottátok meg, hogy magatokkal is törödjetek és a párotokkal valamint családotokkal is?
2009. márc. 13. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na az már jó, ha belátod hogy mi a baj. A túlzott szeretet, gondoskodás tényleg válhat terhessé. Elsősorban nem anyára van szüksége a párodnak, hanem nőre. Vigyázz, nehogy odáig fajuljon, hogy tényleg akként tekintsen valamikor rád, ne pedig nőként. Kicsit visszavehetsz, legyél kiszámíthatlan, néha hisztizhetsz is, feláldozni pedig végképp nem szabad magad. Legalábbis nem a végletekig. Gondolj kicsit magadra is.
2009. márc. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj,hogy én mindig annyira figyeltem,hogy nehogy megbántsak mást,hogy nem tudom,hogy mikor vagyok kiszámíthatatlan és mikor bántok meg mást. Mert épp az elöbb mondott miatt mindenki megszokta,hogy én soha nem mondok nemet meg nem vagyok kiszámíthatatlan és ha mégis akkor azt hiszik,hogy hisztizek vagy valami bajom van. Amugy arra figyelek,hogy nőnek lásson(figyelek magamra,próbálok csinos lenni és neki sexis).
2009. márc. 13. 08:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
figyelj a belső hangra, és ha valamit nem szeretnél igazán, áldozatot jelent, akkor mondj nemet. Vagy mondd, hogy most nem, később. Meglátod csak elkezdeni nehéz nemet mondani. Persze ne akkor mondd amikor tényleg nagyon fontos amit kérnek, hogy lássák ha kell, számíthatnak rád, de ha nem feltétlen fontos, akkor a te kívánságod is érvényesülhet.
2009. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom,amit tanácsolsz, mert így tényleg nem olyan drasztikus,aztán csak rászokom,hogy magamat is helyezzem néha előtérbe.
2009. márc. 13. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne az anyaszerepet játszad a párod mellett . Kedveskedj neki továbbra is ,de lehetnek neked is igényeid másra amihez neki kel alkalmazkodnia.

Legyetek boldogok. Kompromisszumok mellett.

2009. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak szeretettel :-)továbbra is, és megoldódik!
2009. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vedd észre hogy azért adsz azért anyáskodsz, mert többet akarsz! Elsősorban magaddal légy elégedett és teljes! Meglásd akkor leszoksz az anyáskodásról.
2009. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!