Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen? Rossz a...

Miért vagyok ilyen? Rossz a természetem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy majdnem minden hétvégén a párommal vagyok, aki szüleivel is lakik még.Szülei nagyon aranyosak, de én nehezen közlekedek hozzájuk, pedig már több éve ismerjünk egymást.Párom testvéréék is jöttek, mikor nagycsaládok ebédeltek vagy látogatóba jöttek, akkor én elmegyek szobába egyszerüen bezárkozom magam, csak akkor kijövök ha elmentek...

Nem tudom miért nehezen közlekedek hozzájuk, pedig mondták h nem harapnak....

Akkor pszichésen beteg vagyok??


2010. ápr. 16. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Még az is jobb lenne, ha ott maradnál szemlélődni a sokaságban, ha kevésbé oldódsz, de bezárkózni... az a legrosszabb amit tehetsz.
2010. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
ÉS azt fogják hinni , hogy utálod őket, és ez majd kölcsönös is lesz. Rosszul érzed magad velük? Megbántottak valamivel? Menj, ülj oda közéjük, meglátod bevonnak a beszélgetésbe nem lesz semmi gond.
2010. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nem rossz természet, hanem egyrészt félénkség, másrészt pszichológiai értelemben vett betegség: kerülöd az embereket, az emberekkel való kontaktust. Az a baj, hogy ez már a családodnál is így van, tehát mindenképp zavaró. Az ilyen helyzetben nem segítség, hogy "nem esznek meg". Persze hogy nem esznek meg, de te valamilyen oknál fogva attól félsz ,hogy leblokkolsz előttük; vagy kinevetnek, ha valami rosszat mondasz pl. És ezt senki nem tudja kiverni a fejedből. Jó lenne egy pszichológus, de viccen kívül....

2010. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
húú ez elég gáz. képzeld hogy eshet nekik hogy te elvonulsz. ez olyan mint ha te mennél valakikhez látogatóba és ott valaki elvonulna ha te megjönnél. hát biztos nem esne jól. szerintem megerőltethetnéd magad és együtt ebédelhetnél velük, biztos kicsit feloldódnál és nem lenne semmi gond később. ezzel csak azt fogod elérni, hogy illetlennek és kisgyereknek tartanak. nem tudom hány éves vagy de ez kb ovis viselkedés.
2010. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nagyon rosszul teszed,hogy bezárkózol - egyrészt így sosem fogsz felodódni, másrészt a rokonoknak is bántó lehet,hogy ott vagy,de mégcsak szóba se állsz velük.

inkább ücsörögj csendben, maradj a barátod mellett,ahol biztonságban érzed magad. Válaszolj udvariasan,ha kérdeznek. Minden egyes találkozás egyre könnyebb lesz majd!


csak ne stresszelj, ők is emberek,tényleg nem harapnak!

2010. ápr. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ANtiszociális tüneteket viselsz magadon.


De ezen lehet változtatni. Egyrészt azzal, hogy ott maradsz velük, s csak hallgatsz, azzal még nem történik semmi. NÉha bólogatsz, ha van olyan, amiben van véleményed elmondod. Nem kell jópofizni, de a bezárkózás, a falak fölhúzása rosszabb, mint, ha csak kukán ülsz.


Próbáld meg rávenni magad a társaságra, mert mufurc, önmagának való ember képét festik le rólad a többiek, holott lehet, hogy aranyos vagy és kedves, barátságos, szimpatikus, csak éppen kifelé nem ez jön le.


sok sikert!

2010. ápr. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztosan van hàttere,hogy igy viselkedsz.Nincs benned olyan érzés,hogy talàn kevesebbnek érzed magadat közöttük??Inkàbb ez miatt elbujsz elõlük?Vagy ugy érzed,hogy nem szivesen fogadnak be téged.Ez csak feltevés!Próbàlj olyankor magadon erõt venni es azt mondod,nem most nem bujok el,hanem itt maradok és próbàlok csevegni az emberekkel,ezt többször tedd meg és sikerûlni fog meglàtod!Fel a fejjel és kitartàst!
2010. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretsz megnyilvánulni mások előtt.Nem szereted,ha Rád terelődik a figyelem.Nagyon kevés az önbizalmad.Azt kellene erősíteni,de sürgősen,mielőtt végleg bezárulsz.Ha többet gondolsz magadról,ha megszünteted a kisebbségi érzést,megoldódik.De ha hagyod,hogy így menjen tovább,a zárkózottságod még több sebet ejthet rajtad,és még mélyebbre zárhatod magad.
2010. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Valahogy fel kéne oldódnod a társaságukban.. Pl. próbáld ki, hogy a vendégségbe menetel előtt olyasmiket mondogatsz magadban, hogy: "mindegy, hogy milyen témában kérdeznek, úgy is tudok mindegyikre valamit válaszolni.." stb. Vagy lehet, hogy valamilyen másfajta gyógyszert kell alkalmaznod a találkozás előtt, mondjuk söricilint, vagy mary jane...

Valamit ki kell találnod, mert egy idő után lemondanak az arra irányuló érdeklődésükről, hogy bevonjanak a társaságba, és megutálnak. :S

2010. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
hát, én ugyanígy voltam pont. meg is romlott a kapcsolatunk. egy ideje próbálom helyretenni, elég nehezn megy. sok sikert, meg kell erőltetned magad. remélem, Neked még nem késő.
2010. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!