Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagáljak a barátnőm...

Hogyan reagáljak a barátnőm panaszaira? Ők gyereket terveznek a férjével, én magam pedig egyedülálló nő vagyok. (Részletek lentebb. )

Figyelt kérdés

Azért írom ebbe a témacsoportba, mert itt általában értelmes válaszok szoktak születni. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..


Szóval van ez a barátnőm, akiről már írtam régebben. Aki nem akarja végigolvasni a másikat, elég annyi, hogy úgymond "távbarátság" a miénk, levelezünk egymással, sajnos találkozni a barátnőm férjhez menetele óta nem tudtunk.


A barátnőmék gyereket szeretnének, nem túl régóta próbálkoznak, és a barátnőm mindig írogatja, hogy milyen rossz, hogy még nem sikerült. Megértem, hogy ez rossz lehet (bár tény, hogy NEM az van, hogy évek óta próbálkoznak), de kicsit rosszul esik a lány hozzáállása, hogy éppen nekem mondogatja ezeket, és éppen olyan stílusban, ahogy.


Hangsúlyozom, nem az a problémám, hogy neki már aktuális a gyerektéma, nekem pedig most nem, mert tanulok, és párkapcsolatom sincs. Hanem az, hogy a barátnőm folyton azzal jön, hogy megy az idő, és jajj, ő már mennyire öreg (!) -- egyidősek vagyunk egyébként, meg hogy a nála fiatalabb 22-23 éves "taknyos" volt csoporttársai már megszültek, és telepakolták az iwiwet babás képekkel.


Én vagyok túlérzékeny, hogy nekem ez rosszul esik? Mert elnézve a magánéletemet, 30-on alul tuti nem fogok szülni, sőt szerintem még férjhez menni sem. És nem azért, mert nem akarok, hanem mert nem találok megfelelő férfit. Emiatt tartom furának, hogy a barátnőm éppen nekem írogat olyat, hogy ő nem akar öregen szülni (!).


Én eddig igyekeztem megértő lenni a leveleimben, próbálom nyugtatgatni, hogy ne izguljon, majd sikerrel járnak előbb-utóbb, ne görcsöljön... De valahogy nem tudom figyelmen kívül hagyni azt, hogy elég furcsa, hogy éppen nekem mondja, illetve nem is az, mert lehetne ezt úgy előadni, hogy a másiknak ne legyen bántó. De ebben a formában nekem sajnos elég bántó.


Szerintetek hogy kell kezelni az ilyen helyzeteket? Ha van ilyen tapasztalatotok, írjatok!


2011. máj. 18. 08:34
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy! Valaki így gondolkodik, valaki úgy! Ha Ő tényleg így érez, hogy pár év, és öreg lesz, akkor Ő valóban az, és össze se hasonlítsd vele magad! Nyílván nem 1 a felfogásotok, ami szerintem ebben az esetben a javadra válik. Ne sértődj meg rajta, magát minősíti, nem Téged! Te örülj neki, hogy még 5 év után sem leszel lekésve semmiről! Ne hagyd, hogy belevigyen ebbe a kapuzárási pánik betegségbe! Amúgy nem haragudhatsz rá, ha Ő így gondolja, akkor meg kell hallgatnod, hisz csak őszinte hozzád!
2011. máj. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
15%

Sehogy. Amit leírtál abból csak az irigységed szűrhető le. Irigy vagy a barátnődre.

Keress magadnak valakit és szülj gyereket és akkor elmúlik az irigységed.

Bocsi , hogy ezt írom de ez jön le a kérdésesből.

2011. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Igen, persze hogy van bennem némi természetes irigység, és ezt nyíltan vállalom is, mert szerintem a huszonéves nők nagy része vágyik családra (ha nem is most rögtön, de az elkövetkező években). Emberek vagyunk, szerintem ez természetes.


Úgy látszik, nem értetted meg a kérdésem lényegét.

2011. máj. 18. 08:48
 4/43 napietus ***** válasza:
88%
tudod, mindenkinek a saját kínja a legnagyobb :) most neki ez a fő problémája, ekörül forognak a gondolatai, persze, hogy Neked (IS, mert valószínű másnak is), folytaon erről ír. mondd meg neki, hogy ha ennyit görcsöl, akkor sosem lesz anya. és ejtsétek végre szerét a találkozásnak, hidd el, lesz egy csomó más közös témátok is!
2011. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
84%

Én ezt úgy gondolom,ha nekem barátnőm van, akkor az mindenben az. Ha nekem szét kell választanom,hogy oké, akkor ezt a témát ezzel beszélem meg, azt meg azzal, akkor az már régen rossz!

Nálunk hasonló a helyzet. 4-en vagyunk barátnők, ebből egyedül én vagyok férjnél, sőt jön a baba. Igaz, nekünk elsőre összejött. Soha nem kellett azon gondolkodnom,hogy akár az esküvői szervezést, vagy a babát megbeszélhetem-e velük. Félig ők szervezték az lagzinkat!:) Nyilván mondták,hogy de jó nekem, meg szeretnének már ők is tartani, de soha nem éreztem,hogy irigyek lennének, vagy bántaná őket,hogy én boldog vagyok. A jó barát veled örül. Persze én is odafigyelek,hogy ne állandóan a babáról beszélgessünk. Van,hogy már ők kérdeznek rá,hogy hogy vagyunk, én elmondom két mondatban és elterelem a szót!

Iszonyú rossz lenne azonban, ha valamit szeretnék mondjuk a terhességemről mondani, és érezném,hogy nem örülnek velem! Nálunk alap,hogy az uh-ok után kb. 20 perccel hívom őket,vagy ők hívnak és megbeszéljük,hogy mi volt. Sőt, a legjobb, jönnek velem szülni!:))

Tehát ha igazi a barátság a tiétek, akkor el fogadod,hogy az ő élete ilyen, a tiéd meg ilyen és örültök egymásnak. Amennyiben nem, ez nem igazi barátság!

2011. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Akkor elmondom még egyszer: nekem nem az a bajom, hogy a barátnőmnek aktuális a gyerektéma, nekem meg komoly kapcsolat még a kanyarban sincs. Hanem az a MÓD, az a STÍLUS, ahogy ezekről beszél nekem.
2011. máj. 18. 08:50
 7/43 anonim ***** válasza:
35%

De megértettem.


Ha nem lennél rá irigy akkor tudnád, hogy hogy kezeld a dolgot.

Nézz magadba és rájössz.

2011. máj. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
45%

Jajj lányok /nők/ti de furcsán gondolkodtok,férfi aggyal ez számomra követhetetlen.

Ez olyan lehet mint a szüzesség elvesztése?

Ne másokhoz hasonlítsad magad,éld a saját életedet.

Nekem férfiként ezek századrangú problémák.

2011. máj. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
64%
Stílus? Erre csak azt tudom mondani,hogy ha majd te is ott tartasz, és akár egy hónap után nem jön a baba, megnézném,hogy te milyen stílusban panaszkodnál. Mert ezt csak azt tudja, aki vágyik a babára és nem jön. Még ha csak pár hónapja sem!
2011. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

08:50-esnek: Miért bizonygatod, hogy én bizony irigy vagyok? Mondtam már, hogy van bennem némi természetes irigység, ami alatt nem azt kell érteni, hogy rosszat kívánok a barátnőmnek (dehogy is!), hanem hogy: de jó lenne, ha idővel nekem is aktuálissá válna ez a kérdés.


Szerintem minden nőben megfordulnak ilyen gondolatok, amikor hasonló szituba kerül. Emberek vagyunk, nem robotok.


Nem értitek, hogy nekem az fáj, hogy a barátnőm egyfolytában azzal jön, hogy ő már hogy kicsúszott az időből, nem akar öregen szülni stb.? Ha ezen körítések nélkül mesélné el a dolgait, egy szavam nem lenne.

2011. máj. 18. 08:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!