Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom szülei mindenhova...

A barátom szülei mindenhova magukkal akarnak vinni, meg ajándékokat vesznek nekem, de nekem ez kezd kínos lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátommal, a szülei szeretnek engem, talán túlságosan is. Elég gazdagok, a szeretet próbálják anyagi úton is kifejezni, és szülinapomra, karácsonyra stb mindig kapok tőlük valami drágát, de van, hogy anyukája csak úgy vesz nekem egy felsőt vagy ruhát minden ok nélkül. Én is adtam nekik szülinapra, névnapra ajándékot, de nem tudok drágát venni, mert nekünk nincs sok pénzünk. Akárhova mennek, el akarnak vinni magukkal, eddig kétszer voltam velük nyaralni, de most nyáron elvinnének Egyiptomba is. Nekem ez olyan kínos! Jó fejek nagyon, de én nem akarok egy ingyenélő lenni, akit elhalmoznak ajándékokkal, meg megy velük nyaralni drága helyekre. Barátomnak ezt mondtam már, Ő nem is erőlteti, csak a szülei. Anyu is mindig azt mondja, hogy ne fogadjak el drágát, mert én nem tudom ezt visszaadni nekik. Kaptam tőlük a lakásomba egy nagyon szép antik asztalt is, ami biztos drága volt, nem fogadtak el tőlem semennyit érte. Nekem nincs pofám ezekhez a dolgokhoz, olyan, mintha a szüleim nem tudnának megvenni ilyeneket és ezért ők veszik meg. Én ezt érzem és ez tök kínos. Szerintetek mit tegyek?

19/L


2011. máj. 19. 10:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekik semmiség, valószínűleg tisztában vannak a ti anyagi helyzetetekkel, biztosan nem csereüzletnek szánják.
2011. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10%

Teljessen egyszerü a képlet!Meg akarnak vásárolni a kicsi fiúknak!

Én is voltam már így,soha többet ilyet!

2011. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De én nem akarom, hogy tisztában legyenek az anyagi helyzetünkkel, és ezért ajándékozzanak, nekem ez megalázó. Anyu vállalkozása tönkrement és most kicsit rosszabbul élünk, mind eddig, de ettől még nem vagyok rászorulva az ajándékokra. Nagyon aranyosak, csak nekem ez tényleg ciki, és főleg anyunak esik rosszul, hogy ők most nem biztos, hogy szerveznek külföldi nyaralást és milyen rossz, hogy más vinné el a lányukat nyaralni.
2011. máj. 19. 10:28
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Örülj neki.

Az jobb lenne ha kitagadnának mert nem vagy gazdag? És, hogy a páradat arra kérnék , hogy gazdag lányt keressen?

Szerintem fogadj el mindent, mert ahogy leszűröm ezt szeretetből adják.

2011. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én szüleim is ilyen hozzáállásúak voltak mint a párod szülei. Nálam az jött be,hogy leültem és megbeszéltem velük,hogy erre semmi szükség és kellemetlen a páromnak is nehezen de elfogadták most is bevásárolonak...de már nem 100ezres nagyságrendben. Szerintem a pároddal beszéld ezt meg,hogy üljön le 3asban a szüleivel és beszéljék meg.
2011. máj. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Ha adnak, vedd el, ha ütnek fuss el.
2011. máj. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy akarják megvásárolni! Egyszerűen csak szeretnek, a kedvedben akarnak járni. Anyósom is ilyen, bár ő nem kőgazdag, de azért van neki, ahányszor csak jön, hoz valami ajándékot, néha apróságokat, néha nagyobbakat. Neki ez jólesik, hát hadd örüljön. És biztos nem akar megvásárolni, már itt vagyok:D Ja és mi egy teljesen bebútorozott és felszerelt, gyönyörű lakást is kaptunk tőle. Egy angyal, az biztos. Sosem tudnám anyagilag meghálálni, amiket kaptunk tőle, így próbálom a szeretettemmel, egy finom vacsorával, kedvességggel, jókedvvel. És azzal, hogy tiszta szívemből szeretem a fiát. Ennél többet szerintem nem várnak viszonzásképp. Ne stresszelj ezen:)
2011. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlenül akarják megvásárolni, lehet, hogy csak tényleg szeretik. Olyan kár, hogy egyből mindenki rosszmájúskodik. Ha tehetném, mert "kőgazdag" lennék, én is szívesen ajándékoznék a szeretteimnek, illetve segítenék nekik, ahol tudok. Most is így van, csak kicsiben.

De a kérdésedre válaszolva... Szerintem, ha szeretnek a szülei, egy beszélgetés alkalmával, ha megint felhozzák a nyaralósdit, vagy ilyesmit, nyugodtan meséld el a félelmeidet. Mondd el, hogy nagyon hálás vagy, hogy ennyi mindent megtesznek érted, de tudniuk kell, hogy valószínűleg soha nem tudod viszonozni nekik, ezért kellemetlenül érzed magad ezzel kapcsolatban. Ha azt mondják -mert tényleg szeretnek-, hogy nem azért csinálják, és nyugodtan fogadd el, akkor elhiheted, így is van. Esetleg ajánld fel a segítségedet bármiben, bevásárlásban, csomagolásban, előkészületekben, ha érdeklik a kulturális dolgok őket, készülj a nyaralásra ebből-abból, hogy tudj mesélni, ebből is látják majd, hogy örülsz az "ajándéknak" és hálás vagy érte...

Időközönként süthetsz egy tálca sütit, főzhetsz egy vacsit, ha náluk vagy, ezek nem kerülnek sokba, mégis egy hosszú nap után, biztosan örülnek a szülők is neki. Ha hétvégén náluk vagy, keljetek fel előbb a pároddal, készítsetek reggelit mindenkinek, főzzetek kávét, ilyesmi, szerintem ez is nagyon aranyos dolog, és jó közös program. :)

És mellékesen megjegyezném -bár nem feltételezem, hogy nem vagy ilyen-, az anyukáknak jól esik, ha főzés, otthoni munka közben odaállsz segíteni, még ha gazdagok is, és anyuka nem nagy takarítós, az is jól esik, ha kipakolod helyette a mosogatógépet, vagy elöblíted a kávéscsészéket... :)

22L

2011. máj. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez kedves. Ha lecseng a vizsgaidőszak, anyukáját meghívom vacsira, csinálok valami különlegeset. Apukája most külföldön van még 2 hónapig, ezért őt nem, de anyukájának kedveskedem majd valamivel.
2011. máj. 19. 10:38
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Szeretnek és szívesen adják, amit adnak. Nem kell minden ajándék mögött hátsó szándékot feltételezni.


Ha nagyon zavar, ülj le "anyósoddal" beszélgetni erről.

2011. máj. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!