Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj nekem az anyámékkal...

Mesidb15 kérdése:

Muszáj nekem az anyámékkal mennem mindenhova ahová ők akarják?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és szeretném elkezdeni az életemet végre és nem minden hétvégén hazajárni az anyámékhoz...illetve nem menni velük már mindenhova, meg rokonlátogatásokba, meg ilyen helyekre...Miért szervez mindent úgy, hogy legyek mindig itthon? Miért akarja? Mit tegyek? Hiába próbálok, bár nehéz, kitörni, vagy megmondani, hogy most 2 hétig nem jövök, akkor kitalálja, hogy jah a jövő héten ide meg ide akarunk menni és mindenkinek jó, csak nekem nem...

Faluból származom, tehát a szüleim is ott élnek...lehet ezért nehezebb minden...?! De akkor is az nem számít ÉN mit akarok? Szeretnék most egy darabig egyáltalán nem velük lenni...Ez baj? Vagy én gondolkozom hülyén?


2011. szept. 4. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak nem mész el és kész.
2011. szept. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szép dolog a szeretet, de a szüleid nem nagyon tudnak belenyugodni, hogy felnőttél.

Neked kellene a sarkadra állni és határozottan kijelenteni,pl, hogy ezentúl havonta egyszer látogatsz haza .Előbb-utóbb meg kell lépned.

2011. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek, a szülők ilyenek, az enyémek is, a barátaimé is, a tieid is, ha nem akarunk akkor nem megyünk haza. Ennyi. Szólsz előtte hogy nem mész mert nem akarsz és kész. Felnőtt vagy, te döntöd el hova mész hova nem.
2011. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolkodsz hülyén, már nagykorú vagy, a saját életedet kell élned.. Az, hogy nem állandóan velük akarsz lenni, nem jeleneti azt, hogy nem szereted őket!!!


Ne is hagyd, hogy emiatt érzelmileg zsaroljanak... Ez a "mindenkinek jó, csak neked nem" is eléggé zsarolás-szerű.


Ne járj haza minden hétvégén, lassan hozzászoknak majd.

2011. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit a szüleid csinálnak az nem más, mint:


ÉRZELMI ZSAROLÁS


Meg kell mondanod, hogy van már saját életed is, most eddig vagy addig nem érsz rá. Ha pampognak, kérdezd meg, hogy: "Miért? Baj, hogy el akarok menni a hétvégén a haverokkal kirándulni, vagy minden este szórakozóhelyre? Rendellenes egy húszéves fiatal esetében?"

2011. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez megy,hogy ide is el kell mennem ,meg oda is.Én azt mondom,hogy nem szertnék mennu,nincs kedvem stb.Inkább megyek,csak hogy ne legyen veszekedés.Mert elegem van belőle,veszekedésben nőttem fel.Amíg 18 alatt voltam,azt mobdták,majd ha 18 leszel,azt csinálsz ,mit akarsz.Most meg azt,ha majd elköltözöl és eltartod magad,akkor csinálsz,azt amit akarsz.Én is 20 éves lány vagyok.Szerintem ,ennek semmi köze ahhoz,hogy hol élsz.Mit tudsz tenni?Szerintem próbálj meg velök,megmondod szívesen elmész valahova velük,de ők is engedjenek el téged,már bízhatnak benned,nem vagy már 16.
2011. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

18:28

én is így vagyok. Pontosabban voltam, mert kezdett alakulni a helyzet. Jövőben elköltözöm akkor minden 180 fokos fordulatot vesz.

Nálunk anyumék sosem ismerték a "nem" szót. Mivel állandóan vesződés volt még 18-19 évesen is inkább csináltam amit mondtak, szó nélkül.

2011. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem írtad,hogy suliba jársz vagy dolgozol.Ha tanulsz még,akkor mondd azt,hogy dolgozat lesz és arra készülsz.Ha már dolgozol akkor pedig azt,hogy túlórázol.De előbb vagy utóbb tisztáznod kell velük a dolgokat.Ha meg azzal jön,hogy mindenkinek jó csak neked nem,válaszold azt,hogy nem mert pihenni akarsz,a kedves rokonok egy pár hétig kibírják nélküled is.
2011. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bl4ir gratulálok, szerinted csak hazugságokkal lehet intézni a dolgokat? Baromság.
2011. szept. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 17 éves vagyok, de ha a szüleim mennek pl. mamámhoz, vagy barátaikhoz szalonnasütésre, vagy szülinapra, vagy bármi, nekem meg nincs kedvem/más programom van, akkor egyszerűen nem megyek el és kész. Igaz az én szüleim nem is akarnak sose magukkal cipelni, nincs belőle botrány, ha valahol nem jelenek meg. Vannak saját barátaim, szerelmem, velük is szeretnék időt tölteni, de a szüleim ezt maximálisan elfogadták már évekkel ezelőtt.
2011. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!