Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy birjam idegekkel még bő...

Hogy birjam idegekkel még bő 1 hónapig?

Figyelt kérdés

Megőrülök.Párom másoddiplomát csinál,szenved állandóan vele és a melójával is.Nem csinálunk hónapok óta semmit,mert vagy tanul vagy dolgozik vagy ideges.

Próbálok türelmes,megértő lenni,de egyre kevésbé megy,és még bő 1 hónap van.És ha nem sikerül minden,akkor még következő félév is...

(én is ugyanazt tanulom,nekem is meló mellett másoddiploma,csak én nem idegesitem magam ha nem 5-ös valami,2esre is kiadják a diplomát,cég meg nem nézi h hanyassal csinálta az ember).

Tanulok vele sokat,de már nem birom.

És itt a jó idő,olyan jó lenne kimenni a szabadba akár csak sétálni is,vagy kaptunk még télen ajándékba wellnessbelépőt,de nem...

Nélküle meg nem mehetek,mert akkor attól is csak ideges:(

Mit csináljak?Ha tudom előre h ez lesz,akkor lebeszélem a másoddiplomáról...

24/N


2011. máj. 19. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menj el futni. Ússz egyet. Olvass jó könyveket, nézz jó filmeket szabadidődben. Hagyd tanulni a párodat, közben főzz egy jó vacsorát, süss süteményt, gyújts meg néhány gyertyát, ha befejezte a tanulást, vacsizzatok, romantikázzatok, engedd tele a fürdőkádat vízzel, üljetek bele együtt, masszírozd meg, hogy ellazuljon, szeretkezzetek egy jót, másnapra mindkettőtöknek jobb lesz a hangulata.

Millió apróság van, amivel könnyebbé teheted az életeteket - keresd meg és használd ki ezeket.

Ha van udvarotok vagy erkélyetek, feküdj ki napozni. Egy hónapot csak ki lehet bírni valahogy, s ha kész van a párod a vizsgákkal, mehettek együtt wellness-be.

2011. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne legyél önző. Minél képzettebb, annál könnyebb lesz nektek később, kettőtökért (későbbi gyerekeitekért) csinálja.


1 hónap nem a világ, inkább vegyél róla példát, ez a "jó lesz a kettes is, minek hajtsak" hozzáállás nem annyira értékelendő.


Gondolj arra, hogy ha nem hagyod most tanulni, akkor még egy félévig ez lesz.


24 évesen lehetnél már toleránsabb, nem csajozni, bulizni jár, csak tanul, hogy jobb élete(tek) legyen,

2011. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De már kb fél éve ez van (meg előtte is,de akkor még nem szenvedett ennyire).

Nem csak hogy hagyom tanulni,hanem segitek is neki benne (én már ezeket tanultam,értem,ugyhogy türelmesen magyarázom amikor kéri).

Szeretném én hogy akkor amikor végzett a napi tanulással akkor valami,de semmi...kapcsoljak filmet,és feküdjünk.

2011. máj. 19. 12:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Foglald el magad. Nálunk ugyanez volt, éjjel nappal tanult, szakdogázott. Ez az időszak el fog múlni, légy türelmes ;)
2011. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De hogy?

Eddig nagyon az voltam,talán túlzottan is,így nem tartott ki júni végéig:S

Nekem is rengeteg dolgom van,suli,meló,szakdogáját szépitgettem,államvizsga tételeit dolgoztam ki,beadandóit csináltam,átvállaltam minden házimunkát (előtte felesbe csináltuk),de akkor sem lehet így...

Már többször volt hogy elég,elég,elég..de most vana végképp.

És ézem hogy ha megint elkezd panaszkodni,akkor nem biztos hogy vissza tudom fogni magam

2011. máj. 19. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehéz, de próbáld meg, hamarosan vége :)
2011. máj. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De már megmarom magam komolyan...Ma volt egy vizsgája,nézegetem 3 percenként mikor teszik fel az eredményt,de már félek előre.Pedig hetek óta erre tanulunk:(
2011. máj. 19. 12:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, csak fordítva, én szerzem a diplomát. Nézd, nálunk a párom lerakja a három műszakot, hazajön, besegít a háztartásba, és foglalkozik utána még pár órát a 2,5 éves kisfiúnkkal. És panasz nélkül! Mert tudja, hogy az egész családért csinálom, hogy könnyebb legyen az életünk. Arra nem gondolsz, hogy érted is megy? Pár hónapot rohadtul ki lehet bírni, neki nyilván sokkal nehezebb mint neked, ha te olyan könnyen veszed. Nem ismerlek, nem nyilatkozhatok, de nekem roppant önző nőszemélynek tűnsz, ne haragudj. Becsülnéd inkább meg, hogy fejlődni kíván, előrébb megy az életben, és nem csücsül azon, ami már megvan. Ez egy nagyon értékelhető tulajdonság.
2011. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam önzőnek,csak kezdek belefáradni.

Nekem azért megy könnyebben,mert nem tartom tragédiának,ha nem kapok 5-öst,amit műszakis karokon ritkán osztogatnak.

Azért is csinálja hogy nekünk jobb legyen.csak amennyit nyelek,lassan nem lesz olyanhogy "mi".


De meglett a mai vizsgája,igaz hogy sok hét és rengeteg szenvedés árán,így már csak 1 vizsga van államvizsga előtt,de az a legnehezebb.


Ugyhogy veszek megint egy nagy levegőt,ha hazamegyünk akkor szedem elő minden ahhoz tartozó dolgot,már kinyomtattam amit tanuljon,aztán főzök vmi finomat.

2011. máj. 19. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:

kb hasonló helyzetben vagyok mint te.

nekem is nagyon fáj, h nem lehetünk együtt, de könyörgöm, 24 évesek vagyunk, itt van előttünk az egész élet. ez csak 1-2 év, nyáron kicsit könnyebb, akkor nincs suli, csak meló.

a tavalyi nyarunk abból állt, hogy hétvégente elugrottunk valamelyik szép városba, vagy a balcsira fürdeni. normális nyaraláson 3 éve nem voltam, mivel a szabadságait a vizsgákra, zh-kra tartogatja, lehet így sem lesz elég, és pluszba le kell dolgoznia azokat a napokat, amit a suli miatt kénytelen ellógni.


engem az vígasztal, hogy ez nem tart örökké, és a közös jövőnk a tét. hagyom tanulni, amikor pedig van időnk, azt kihasználjuk.


inkább legyél rá büszke, hogy ilyen szorgalmas és kitartó, én nagyon az vagyok, és biztatom mindenben, mert tudom, h ez mennyire fontos neki.

2011. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!