Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak már nem bírom...

Mit csináljak már nem bírom idegekkel?

Figyelt kérdés

Apámmal, anyámmal, hugommal meg mamámmal lakok együtt, de már nem bírok velük egy légtérben lenni. Folyamatosan azzal fenyeget anyám meg apám, hogy kidobnak. Sokszor megvernek. Volt is ebből egy nagyon komoly vitám velük mert már mentem volna el éjszakára, de bezártak. Mondtam már nekik, hogyha még egyszer hozzám nyúlnak elmegyek és többet nem látnak. Azt mondták, hogy jó mindenkinek ez lenne a legjobb én ennél fogtam magam összepakoltam és kimentem a buszmegállóba. Apám odajött és ott mindenki előtt felpofozott és haza rángatott. Általában olyan dolgokon kezdenek el velem ordibálni mint pl a cipőm másik helyre tettem nem oda ahol szokott lenni, vagy leraktam egy poharat az éjjeli szekrényemre és, hogy miért nem vittem ki egyből a konyhába. Hugomat meg teljesen elkényeztetik. Vele soha nem kiabálnak, soha nem bántották és ennek meg is van az eredménye már most 11 évesen olyan mint egy r*ibanc. Mamámat ez egyáltalán nem zavarja. Ő simán elnézi ezeket mert szerinte ez a helyes nevelési módszer. Mindíg mondják, hogy menjek el ne csak itthon üljek, de nem engednek sehova. A szomszédba is csak akkor mehetek át ha jön valamelyik szülőm is. Mondtam már többször is, hogy elmegyek a családsegítőbe és elmondok ott mindent, de olyankor is megvernek. Ma egész nap üvöltöztek velem. De semmi okot nem adtam rá, tehát felkeltem és egyből jött apám, hogy egyáltalán minek élek, meg hogy mennyire utál és miért nem vagyok olyan mint a hugom.

Mit csináljak?

16/L


2011. jún. 17. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne mondd nekik, hogy mész a gyámügyhöz, hanem csináld! Ha dolgoznak, menj akkor, amikor nincsenek itthon.
2011. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mindíg van otthon valaki. Vagy anyám vagy apám. Vagy nagyon ritkán ha egyik sincs akkor a mamám. Ő se enged sehova. Képtelenség kimennem innen. Max hugom tud elmenni, mert neki mindent engednek. De neki nincs semmi baja anyámékkal.
2011. jún. 17. 21:12
 3/15 anonim ***** válasza:
Gyámügy? Nem tudom, már csak két évet kellene kibírnod velük, amíg be nem töltöd a 18-at, utána mehetsz, ahova akarsz. Viszont én nem akarnék a helyedben állami gondozásba kerülni, és pedig az lenne a vége, ha gyámügyre mennél. Állami gondozásba senki ne akarjon kerülni 100-szor rosszabb, mint a családod, hidd el nekem...
2011. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyszercsak szó nélkül menj ki az ajtón. Fel a biciklire, és irány a családsegítő. Menjenek csak utánad, legalább látják majd, hogy jogosan fordultál utánuk.
2011. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát velem is van/volt igy.Akkor azt csináltam hogy leültem velük beszélgetni.A külömbség annyi hogy nem mernek megverni,mert ismernek annyira hogy tudják hogy akkor ugy el mennék hogy nem látnának többet.És nem csak mondanám hanem meg is tenném.És nem állnék a buszmegálloba.

De tényleg hajlamosak belekötni ilyen aproságokba.

Pl mikor megtudták hogy kiprobáltam a cigit semmi baj sem volt de az hogy a rühémat nem raktam vissza a helyére oriási baj volt.

Amugy az én testvérem is el van kényeztetve.

Most már kezdem tudni kezelni a helyzetet.Mert ha ordiálnak akkor megkérdezem a legnyugodtabb hangon megkérdezem hogy "Abba hagynád az ordibálást?" a válasz erre általában nem és akkor azt mondom hogy orditsatok nyugodtan ha ráértek.

16/L

2011. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Iskolába sem jártál eddig? Vagy oda is veled mentek? Ne haragudj, de nekem az a minden ok nélküli üvöltözés, pofozkodás, lakásba zárás, ellenőrzés, kicsit fake. De ha nem az, hívd ki a rendőrséget, hogy az elmebeteg családod fogságba ejtett, szabadítsanak ki. Utána pedig kérj távoltartási végzést, hogy ne mehessenek a közeledbe. De miből fogsz élni??
2011. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Jártam eddig iskolába és a sulit is úgy választották, hogy helyben van. 3 utcára van a házunktól. Mindíg kísérnek/kísértek. De ha neked fake-nek tűnne nem tudok semmit tenni elenne van jó pár ember aki képtelen felfogni, hogy mik vannak még most is.
2011. jún. 17. 21:23
 8/15 anonim ***** válasza:

Hívd a rendőrséget.


Nekem is úgy tűnik, mindenre a kifogást keresed, nem a megoldást..

2011. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Menj el otthonról amikor még mindenki alszik.mindegy milyen korán van,de legalább nem tudnak megàllítani és amint nyitnak a családsegítoben menj be és mondj el mindent!

Egyébként nem mindegyik intèzet olyan nagyon rossz.annál biztosan jobb mint,hogy folyton vernek...

2011. jún. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Az ismerősőmnek is hasonlo volt a sorsa őt is gyakran verték 15-évesen elszőkőt otthonrol a gyámügyhőz ment. Állami gondozásba vették. Most 20-éves és azt mondja nem bánta meg!
2011. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!