Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem az apját támogatta...

A férjem az apját támogatta helyettem, elárult, nagyon dühös vagyok rá, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Rövid sztori, hogy az apjának van egy cége, én pedig egy másik cégnél dolgozom, mint szakmai igazgató-helyettes. Volt egy pályázat idén januárban, amit elég sok cég megpályázott, köztük az apjáé is. Nekünk nagy szükségünk lett volna rá, mert anyagi válságba kerültünk, néhány embert el kellett küldenünk, de ezzel új kapcsolatokra tehettünk volna szert. Projektet kellett készíteni, amiről a férjemet is tájékoztattam, tudta nagyon jól, hogy mivel készülünk, egyedi ötleteink voltak. Az apja természetesen tudta, hogy mi is megpályáztuk, amint beadtuk, felhívott, hogy lenne-e kedvem megnézni az övékét, akkor még nem adták le, volt, ami neki homályos volt. Megnéztem, és szinte teljesen ugyanolyan volt! Azt hittem, ez egy vicc, rosszul látok. Rákérdeztem, hogy ezeket honnan szedte, mondta, hogy "Hát amiben nem voltam biztos, a fiam segített". Nagyon ideges lettem, mert rengeteg ötletet elloptak tőlünk, ezeket átfogalmazták, meg még fejlesztették, de a lényeg az lett, hogy nekünk csak kezdetleges ötletelképzeléseink voltak. A férjem erre azt mondta, hogy ő csak segített az apjának, nem tudta, hogy nem szabad. Nekem meg sem fordult a fejemben, hogy azt mondjam neki, ez maradjon kettőnk között, mivel a férjem, nem gondoltam, hogy átvág. A vége ez lett ennek az egésznek, hogy arra hivatkoztak a pályázatírók, hogy a két cég projektje nagyon hasonló, nem rendelkezik egyedi vonásokkal, és egyikünk sem nyerte meg. Ez hétfőn derült ki. A férjem sunyin intézkedett a háttérből, átvert, kihasznált. Nem fogja fel a tette súlyát. Nem ezen múlt az életem, de az apját akarta előtérbe helyezni, őt támogatta velem szemben. Nagyon összevesztünk, de ő annyit se mond, hogy bocs, nem kellett volna, hanem csak vigyorog, meg engem okol. Nagyon nagyot csalódtam benne, nem tudom hogyan tovább. Ha ezt megtette, máskor is ellenem fordulhat, és már nem bízhatok benne többet. Szerintetek mit tegyek most?
2011. máj. 20. 09:45
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem beszéld meg a férjeddel minnél hamarabb. Szerintem a helyes az lett volna ha nem támogat senkit hiszen most ellened fordul ellenkező esetben az édesapja ellen fordult volna nem tudom miért tehette pedig ez felismerhetően az a helyzet volt amiből neki ki kellett volna maradnia. De ez megtörtént beszéljétek meg és akkor túl tudtok lépni ezen és soha többet ilyet. :) Remélem valamennyit tudtam segíteni.
2011. máj. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
93%

Semit. Ha megnyugodtal, magyarazud el neki, hogy ezzel most X munkaorad ment a kukaba. Es azt jobban is el tudtad volna tolteni.


Amugy ketlem, hogy direkt tette volna... En egy kicsit NAIV-nak gondolnam a parod, aki nem latta a lehetseges kovetkezmenyeket, de semmikeppen sem rosszindulatu ARULO-nak...


Ha ez viszont meg vagy 2-szer megtortenik, akkor mar mas a leanyzo fekvese.


37F

2011. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgessetek! Sokat. Amit leírtál, abból nekem az jött át, hogy a ti egymás közti kommunikációtokkal óriási bajok lehetnek. Gyakorolni kell. :(
2011. máj. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
68%

(Elnezest az elejen almacsutka volt a kezemben...)


"semmit" , "magyarazd"


37F

2011. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek az elsővel, teljesen semlegesnek kellett volna maradnia, szégyellheti magát. Előttem teljesen elásná magát a párom, ha ilyen kiderülne, és még az is lehet, hogy a kapcsolatunk rovására menne.

Az alapvető bizalmad ingott meg benne, és ő ezt nem érti meg? Csak vigyorog? Hát ilyen pofátlanság után tuti, hogy elküldeném a fenébe... ha megértené, felfogná, hogy miért rossz az, amit tett, akkor más tészta. De így? Úgy viselkedik, mintha direkt keresztbe akart volna tenni neked... sürgősen mondd el neki nyugodtan, higgadtan, hogy ezentúl nem tudsz benne bízni, ezt nem vártad volna, stb. Ne veszekedve, hanem higgadtan, hogy érezze, hogy mennyire megalázónak kéne lennie számára ennek az egésznek. Az apjával is beszélj ugyanígy, hogy oké, hogy a fia ennyire hülye volt, neki viszont nem kellett volna ezt felhasználnia, ha tudta, hogy tőled az ötlet és ti is pályáztok. A munkahelyeden is gondok lehetnek belőle, ha kiderül, hogy gyakorlatilag miattad, a férjed miatt nem nyertétek el... hát én ezek után nagyon elgondolkodnék, akarok-e még valamit ettől az embertől és a családjától. Főleg, ha nincs gyerek...

2011. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Igen, ez az, hogy semlegesnek kellett volna maradnia, tudta mennyire fontos, rengeteget dolgoztunk vele. Ekkorát még nem csalódtam senkiben soha. Először úgy tűnt, hogy ennyire hülye, hogy azt sem tudja, mit csinál, de amikor veszekedésnél előjött az a vigyor, meg hogy nem is próbál mentegetőzni, hogy bocsi tényleg nem kellett volna, hanem elkezd engem okolni..annyira ideges vagyok még mindig, hogy leírni nem lehet. Sikerült bebizonyítania, hogy apuci kicsi fia, aki nem tud reális döntéseket hozni egyedül.
2011. máj. 20. 10:10
 7/51 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy a szavaidból kiveszem, ő nem ért ehhez a területhez, és lehet, hogy nem volt tisztában azzal, hogy nem általánosságban kell így megírni egy pályázatot, hanem a ti ötleteitek egyediek, és jóhiszeműen segített az apjának.

Ettől függetlenül beláthatná a hibáját, de te meg nyugodtan magyarázd el neki a tette következményeit, és beszéljétek meg. Kommunikáció nélkül semmi sem fog történni.

2011. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
54%
ez szívás, de neked is el kellene döntened, hogy mi a fontos, a családi vállalkozás, amelyet a férjed örököl majd, vagy a munkahelyed, amelyben ugyan igazgatóhelyettesként, de mégiscsak bérrabszolga vagy.
2011. máj. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim válasza:
51%
Utálom az ilyen embereket (ne haragudj meg érte, egyedi vélemény). Nekem is több ilyen van a közelemben, szerencsére nem sok kapcsolat "fűz" minket össze. Véleményt nem írok, Neked kell eldöntened mi legyen.
2011. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 napietus ***** válasza:
85%
nézd, ott Te csak egy beosztott vagy, holnap azt mondhatják, hogy köszönjük, viszlát. ez az igazság, akármilyen magas beosztásbban vagy (sőt, annál inkább...). nyilván nem akart rosszat egyikőtöknek sem. beszéld ezt meg vele, hogy máskor ne üsse az orrát olyanba, amihez nem ért. ettől függetlenül én is a saját családi cégünket helyeztem volna előtérbe még a saját munkáltatómmal szemben is. pont Te ne tudnád, hogy minden szentnek magafelé hajlik a keze???
2011. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!