Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy más név van...

Hogy lehet, hogy más név van a papíron mint valójában? Ez furcsa.

Figyelt kérdés

Nem vagyok paranoiás meg semmi,de volt pár komolyabb orvosi vizsgálatom,és a nevemhez rendesen oda volt írva a nevem, a születési nevemhez meg egy másik vezetéknévvel( a keresztnév az stimmel).Furcsa,mert több papírom is van ,ami ilyen.

Nem arra vagyok kíváncsi,hogy örökbe fogadtak-e :P,hanem arra,hogy hogy lehet,ilyen elírás.

A kórházban rákérdeztem többször is,de azt mondták,hogy nem tudják,ez van a gépben.....


2011. máj. 20. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes. Szerintem akadhat ilyen. Ha egyszer egy rendszerbe hibásan kerül be bármilyen adatod, akkor azt nagyon nehezen lehet rendbe tenni. Nagypapámnak így volt vagy 4 szülinapja.
2011. máj. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyám nevét írta el valami analfabéta, a rendőrségen,

de már úgy hagyom, mert nincsen idegem minden iraton átjavíttatni!

2011. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%

Erről két eset is eszembe jutott. Mindkettő SZTK-s eset.


Az egyik, amikor apám próbált bejelentkezni, tájékoztatták, hogy a számítógépben szereplő adatok szerint ő már sajnos elhunyt. Apám meg így nézett, hogy mi van, de minden adat stimmelt.


Egy másik alkalommal, még kisebb koromban a fogszabályzóhoz készült gipszmintának a felét elcserélték egy másik mintával, tehát a minta fele az enyém, a másik fele egy másik gyereké volt, aki sokkal fiatalabb volt nálam. És ez alapján vizsgáltak ki, és mondták, hogy sürgősen meg kell engem műteni, mire reklamáltunk, hogy hát a minta nem volt jó. Erre azt mondták, hogy az nem baj. :D Na, hát nem is mentünk vissza többet. Kiderült, hogy a kissrácnak is ugyanaz volt a vezetékneve, mint nekem, pedig nem egy kimondottan gyakori név. Képzelem szegény Kovácsékat meg Szabóékat... :D

2011. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pontosan: "ez van a gépben"

Egyszer elírták, azóta meg senki nem hajlandó javítani, mert az pluszmunkával járna.

Ha már benne vagy a számítógépes rendszerébe a kórháznak, eü.központnak, akkor nem fogja újból beírni az adataidat, hanem a TAJ számod alapján "előkeres". Az már nem érdekli őket, hogy esetleg valamelyik adatod hibásan lett felvezetve.

2011. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 20. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!