Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van úgy 17-18 évesen,...

Más is van úgy 17-18 évesen, hogy megváltozott a kapcsolata az apukájával?

Figyelt kérdés

pár évvel ezelőttig nagyon jól megvoltunk, és én jó kislány voltam mindig, elég visszahúzódó voltam hogyha valahova mentünk a családdal, meg még most is az vagyok, csak mostmár próbálok kitörni ebből. És szerintem ez az egyik baj, hogy megpróbáltam megváltozni, hogy elfogadjanak a többiek, néha elmegyek buliba, és próbálok úgy viselkedni, mint a többi velem egykorú, de nem káromkodom, szóval még így sem vagyok "rossz". és mivel a napjaim nagy részét a barátaimmal töltök, ezért már itthon is rámragadt az a fajta viselkedés, amihez a suliban szoktattam magam, hogy elfogadjanak. És az a baj, hogy én nem szeretem úgy magamat, amilyen a suliban vagyok, mert gyerekesnek érzem magam, és olyan, mintha valaki másnak a bőrében lennék, ezért nem is tudom elengedni magam, görcsös vagyok. És ugye itthon is így viselkedek mostmár legtöbbször, ilyen görcsösen, és a szüleimnek is meg szeretnék felelni, de valahogy ők látják, hogy már nem vagyok olyan mint régen, és ezért sokat veszekszünk, mert már néha különbözik a véleményünk, főleg apával, mert ő még mindig kislányként tekint rám szerintem, és nem tudja felfogni, hogy már 18 leszek lassan..és így már itthon is rosszul érzem magam, és úgy érzem sehol nem lehetek önmagam, mindenhol egy álarc van rajtam. És annyira szeretném ezt megváltoztatni, de már oylan rég óta játszom ezt, hogy már nem is emlékszem milyen voltam alapból. és amikor hosszabb ideig nincs suli, akkor is néha hetekig tart, mire visszatérek a régi önmagamhoz, és amikor végre itthon megint felszabadult lehetek, és nem kell bűntudatom legyen a viselkedésem miatt. Nagyon rossz ez így, és itthon apának már nem is szívesen mondok el mident, és ő is néha olyan lekezelően beszél hosszám, és türelmetlen velem, és már néha úgy érzem, hogy ő sem szeret. És ilyenkor teljesen magamba zuhanok, mert nekem csak a családom az egyetlen, akikkel jól érzem magam, akikkel valaha is önmagam lehettem. Nem bírnám ki, ha ők sem szeretnének. :(

és apával szégyenlősebb is lettem, nem tudom miért. már nem úgy viszonyulok hozzá, mint kiskoromban. de nagyon szeretem, és szerintem ő azt hiszi, hogy nem.

bocsi, hogy ilyen hosszú lett..de ez nagyon rossz most így, remélem nem lesz mindig így.


2011. máj. 20. 16:10
 1/9 A kérdező kommentje:
és én alapjában véve egy komoly lány vagyok, megbízhatónak tartom magam, de nagyon kevés az önbizalmam, és ha valahova elmegyek, már úgy érzem, hogy semmit sem érek, nem mernek rám bízni dolgokat, mert sokat nevetgélek zavaromban, és kicsit ilyen "dilinyós" benyomást kelthetek.És ez annyira elszomorít, mert én mindig normálisnak és felelősségteljesnek tartottam magam, de lassan már én is elhiszek minden rosszat, amit mondanak rólam, és elhiszem, hogy olyan vagyok, mint amilyennek megjátszom magam. :(
2011. máj. 20. 16:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Mond ezt el nekik is.
2011. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem megváltozott, jó irányba:)
2011. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyébként Te ios nagyban hozzájárulsz a személyiséged kialakításához,szóval jól vigyázz milyen állarcot veszel fel,mert talán rád ragad.

Találd meg az arany középutat,hogy mindenkinek megfelelj...de legfőkébb azt tartsd szem előtt,hogy neked mi a legjobb,mert egyszer magadra maradsz talán és akkor csak magadra számíthatsz.

2011. máj. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért kell másnak adnod magad,ha a családod elfogad úgy?

Mert úgy vettem ki,hogy azért,hogy suliba legyenek barátaid...(De aki nem fogadd el annak,aki vagy az nem igaz barát)

És ezzel a viselkedéssel nem csak hazudol a környezetednek de a családoddal is elvesztheted a kapcsolatot...

Amúgy én is inkább ilyen komolyabb vagyok,nem káromkodós,nem bulizós-jó kislány :D

Bár én fiatalabb vagyok nálad,de én még örülök,hogy lehetek gyerek :)

2011. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hát nekem hihetetlenül rossz irányba változott. Egy jó szót nem szólunk egymáshoz :/
2011. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, visszahúzodó de megtaláltam az arany középutat. Nem próbáltam felvenni egy maszkot, amivel elrejthetem az igazi személyiségemet. Meg is lett az eredménye:D. Az egyik barátnőm" már nem a barátnőm, 2 emberrel vagyok meg az osztályban a többivel csak köszönő vagy beszélgető viszonyban vagyok. És tudod milyen jó érzés nem megjátszani magam. Nem azért szeretnek amilyen nem vagyok, hanem azért amilyen vagyok. Igazából sosem akartam másmilyennek látszani, mint amilyen nem vagyok. Úgy éreztem, akkor nem lennék Én úgy igazából.

Amit mondhatok Neked ezzel kapcsolatban az az, hogy veszel egy nagy levegőt, és megpróbálod elmondani a szüleidnek mindazt, ami bánt téged! veszteni nem veszthetsz vele semmit, de legalább megértik miért lettél ilyen. :) És szerintem neked még lesz egy olyan időszak mikor letisztul majd minden és megfogod találni az aranyközéputat.

2011. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

16:21

én is örülök, hogy még lehetek gyerek, mert szerintem 17 évesen még nem jó ha annyira felnőttnek képzeled magad. Nekem pont az a bajom, hogy közben meg annyira gyereknek érzem még magam, és nem tudom mennyire vagyok még az és mennyire már felnőtt..

2011. máj. 20. 21:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Én próbálom nem megjátszani magam, csak már nagyon rám ragadt ez az álarc:):( és nem játszanám meg magam a suliban sem, ha nem érezném úgy, hogy nem fogadnának el úgy ahogy itthon viselkedem. Mert nekem nagyon úgy tűnik a suliban, hogy mindenki ilyen hiperaktív, vihogós, nagymenősködő, és a lányok körében pedig menő a káromkodás és az olyan témák, mint a mások kibeszélése, és a mindenféle perverz dolgok. Mert szerintem ezek is viccesek egy ideig, meg elmegy egy ideig, de amikor semmi más értelmes dologról nem lehet beszélgetni, az már gáz. Lehet én vagyok a fura, de én ha beállok ezek közé, nem érzem jól magam, mert engem nem így neveltek. :( de emiatt mindig kicsit kivűlállónak éreztem/érzem magam.

köszi a válaszokat!:)

2011. máj. 20. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!