Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jutottak ezek eszembe?...

Miért jutottak ezek eszembe? Ilyen régi dolgok? Ha olyan lennék mint régen, a viszonyunk is ugyanolyan lenne?

Figyelt kérdés

Szóval tegnap este nem tudtam elaludni. Sok mindenen gondolkoztam és hát eszembe jutott h volt h anya mennyire megbántott.. A legdurvábbakért pl. bocsánatot sem kért.

Az jutott eszembe hogy most nyugodtabb vagyok, nem veszekszem..de ha olyan lennék mint régen, akkor már nem lenne ilyen jó kapcsolatunk??

Leírom kb mi a különbség.

Régen:(14-15 éves koromban): anyám alig engedett valamit, mindent titokba csináltam. Ha kiderült vagy leszidott vagy nem..: SS. Egyszer összefutottunk a trolin és mondtam h mék barátnőmmel erre-arra.(15 voltam, már középsuliba jártam). Anyám meg kiakadt hogy múlthéten is ez volt..pff. És ugye ott volt másik barátnőm is meg a barátja. Anyám meg mondta, hogy nem maradhatok(előttük mondta!!) és a multheti elég volt..(semmi nem volt, kicsit voltam a barátaimmal.) szóval úgy kezelt mint vmi 10 évest. Rohadtul megalázva éreztem magam..mikor hazaértem sírtam az idegességtől. Azért se kért bocsánatot.

Egy másik eset: szintén a barátnőmmel voltam(akkor csak 2en voltunk) és anya hívott, én meg véletlenül kinyomta, nem hívtam vissza. Negyed óra mulva hazaértem, és l lebaszott, h mit képzelek magamról. Aznap úgy báűnt velem mint egy darab...-al..Úgy beszélt velem meg úgy bánt..Másnap enyhült, de még akkor is bunkózott. Harmadik nap meg valamiben nem kértem a segítségét és olyanokkal jött h: Tőlem már nem is kell semmi?? ( magamba meg: hát tőled nem). Úgy megbántott azon a hétvégén hogy hihetetlen. nem kért bocsánatot, arra hivatkozott h stresszes( em írom le miért)

Szóval mindent titokba csináltam, elsőként 14 évesen voltam részeg..arról se tud semmit. Ugyanennyi voltam mikor cigiztem és a gyufát találta a zsebemben. A képébe hazudtam h nemtom hogy került oda, biztos találtam és eltettem. Mindig "lázadoztam" annyira nem de valamennyire igen.

Most: 17 vagyok, kissé visszavettem..A mostani barátnőim csnedesebbek..a régiek is megvannak de csak heti 1x találkozunk.. én meg konzultálok anyával h hova mék. Bár néha még most sem tud párszor h hova megyek..: DD

Nem értem..ha olyan lennék mint régen akkor az lenne h mindennap veszekednénk meg ilyenek?? mert kb 2évig ez ment..

És nem tudom miért jutottak eszembe ezek, mikor már 2-3 éve volt..mégis ahogy rágondoltam h néha hogy megbántott, berágtam..utána elaludtam..:DD tudo h zavaros de ha tudsz válaszolj.:))


2011. máj. 20. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Tanulj már meg fogalmazni, kis liba.
2011. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a qrva értelmes választ.. megfogalmaztam rendesen..kis liba..menj anyádba kis kretén.
2011. máj. 20. 19:39
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Tipikus tini, aki minden szarért megharagszik és megsértődik a szüleire. Ahelyett, hogy belegondolnál (persze lehet annyira fiatalos gyerekes vagy , hogy még nem tudsz,), abba, hogy micsoda veszély fenyeget a nagyvilágban, és mennyire is félti az anya a gyerekét. Ez még igen fiatal kor volt, hogy vigyázzon rád. A gond ott lehetett, hogy nem beszélt veled erről, hanem csak eltiltott dolgoktól. No de mostmár tudod tőlem ha eddig nem tudtad. Most 17 évesen sem különb ám egy anya, bár kicsit talán lazábbra próbálja venni, tudván el kell engedje kicsit a pórázt a gyerekkel szemben. De egy anyának nagyon nehéz ez. Értsd meg, hogy félt, de lehet ezt nem jól mutatja ki neked, magyarázza el. Valamiért a szülők nem szeretnek beszélni erről, csak némán eltiltanak a gyerek meg éppen ezért annál jobban kapálódzik. Arra nem kélek, hogy gondolj bele anyud helyzetébe, de ha tudsz próbáld azért meg. Viszont gondolj abba bele,hogy anyud egyik nap nem jön haza. Vajon aggódnál, ideges lennél, vagy hidegen hagyna, hogy majdcsak hazajön. És ha soha nem jön haza ? No remélem érzel valami félelmet, aggódást. Fiatal lányokkal meg is történik, hogy bajbakerülnek akaratukon kívül és nem térnek haza. Anyukákkal is megtörténhet, de ritkábban. Gondolkozz csak ilyesmin kicsit. Vajon bántani akar anyug azzal hogy óv, ha nem is épp legjobb utat választva teszi, vagy csak óv, félt, szeret !

(mikor nem is tudja hol vagy, és bajbkerülsz, annál tovább tart neki megtalálnia. Tudod ilyesmi nem csak a tv-ben van, bár ilyen idős korban nehézt ezt még elképzelni, elhinni.

2011. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó aranyos vagy.:) én belegondolom magam a helyébe, de a "tiltást" lehetett voln kevésbé bántó módon csinálni..sokszor volt h nem engedett valamit, és én lerendeztem egy vállvonással, nem panaszkodtam. Én megértő vagyok mindenkivel, pláne vele, ő a legfontosabb az életemben, és nagyon jóban vagyunk.

Azért tettem fel a kérdést mert most nyárra azt tervezzük a régi barátnőimmel h sokat leszünk együtt mert tavaly nem tudtunk egyáltalán.És nem tudom mit szól majd hozzá.: SS

2011. máj. 20. 19:53
 5/6 szamóca. ***** válasza:

tudod azért neki sem volt egyzserű. én is hasonló voltam mint te, fiatalkoromban, talán durvább egy pár árnyalattal, de ez msot mindegy. a lényeg hogy azt tudnod kell, hoyg a te édesanyád még istenes, ahogy az enyém is az volt bármennyire nem értettem akkor néhány lépését. ezek a dolgok egyáltalán nem nagy dolgok, amiket leírtál. szinte semmiség - én megértem hoyg bánt, és csinálhatta volan szebben is, de ez semmi. az volt a dolga hogy vigyázzon rád, és ő is csak ember, érzésekkel.

egy lázadó tinit kezelni mindig nehéz, mert vannak dolgok amiket nem engedhetsz meg neki, de igazából nem tudod úgy emgtiltani hogy amiatt en háborodjon fel.

2011. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne itéld el azért, mert nem tudja a legjobb utat választani. A szülők is felnőtt gyerekek. Nem mindenki egyformán gondolkozik lát át dolgokat. Nehéz felnőttnek lenni, nehéz a tinit kezelni, nehéz elengedni ahogy nő.

Olyan szép elkpzelni fiatalon, hogy én majd így csinálom és úgy csinálom ha anyuka leszek. Igen ritka, hgy az úgy is lesz. Ugyanis tini ésszel nem lehet felfogni amit felnőtten,azt a szeretet féltést amit érez egy anya. Ne ítéld el. Inkább beszélgess vele. Értsd meg hogy félt, mondd is ki neki, bizonyíts, hogy amit mondassz az úgy van, érdemeld ki bizalmát, majd kössetek kompromisszumokat. Ne várj túl sokat egyszerre, örülj, minden kicsinek amit ad, és enged.

Másnak sokkal de sokkal szerencsétlenebb a helyzete.

Jóban vagytok, beszélgessetek, abban a korban vagy, ahol meglátja ő is, hogy a gondolkodásod nyílik, remélhetőleg nyitott lesz a dumcsipartira.

2011. máj. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!