Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazugság és hazugság között...

Hazugság és hazugság között van különbség?

Figyelt kérdés
Úgy értem a jó szándékú "hazugság", ami megbocsájtható simán, és egy rosszindulatú hazugság, pl. egy megcsalás között? Vagy bármi más hazugság, a lényeg, hogy rosszat akarsz az illetőnek?
2011. jún. 16. 12:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jóindulatú hazugsággal is lehet ártani.

Nincs különbség, de mégis van. Az ember egy kisebb hazugságon átsiklik, a nagyon nem biztos. De még az is lehet, hogy először csak kis hazugságok vannak, de mivel nincs következményük, egyre nagyobbak jönnek.

2011. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%

Hát mindenképp van az én véleményem szerint különbség, és az álszentek nyugodtan pontozzanak le a megható dumájukkal.De sok "jó indulatú" hazugság létezik, amikor inkább egyet kell füllentenünk, hogy valakit pl. ne áruljunk el, vagy ne sértsünk meg. És ezekkel szmeben ott áll a sok otromba hazugság.

Szóval szerintem van különbség.

2011. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van. Másmilyen hazugság, ha a férj megdicséri a felesége süteményét, még ha nem is a legfinomabb, mert örömet akar neki okozni, és más, ha becsapja, hogy minden rendben, pedig titokban a kolléganőjét húzogatja. Legalábbis én első esetben nem lennék mérges a páromra, sőt meghatna, hogy inkább bezabálja a szutyok sütimet, hogy örömet okozzon, viszont utóbbi esetben meg nagyon megharagudnék, és valószínűleg megszakítanám vele a kapcsolatot.
2011. jún. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Igen, van különbség.De a hazugság mindig is hazugság marad, bármilyen célt is szolgáljon.
2011. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
25%
áhh,a jó indulatú hazugság is ugyanolyan szemétség:) szerintem.Bármennyire is akar jót az illető.
2011. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%
inkább utáljanak azért, amiért őszinte vagyok, minthogy a hazugságaimért szeressenek!! A jóindulat meg a hazugság hogy jár már együtt? Ez olyan, mint a rossz barát, vagy egészéges féltékenység. Ezek nemlétező dolgok. És engem is lepontozhat bárki, mert én nem álszent vagyok, hanem őszinte, kész..
2011. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

*ha a férj megdicséri a felesége süteményét, még ha nem is a legfinomabb, mert örömet akar neki okozni,


Vagy mert nem meri megmondani neki az igazat, mert FÉL attól, hogy megbántja (és esetleg ennek következményei lesznek, pl. szexmegvonás vagy csak könnyek, esetleg duzzogás). Ezzel viszont generálja, hogy legközelebb is ugyanazt a sütit kapja, mert "a múltkor annyira ízlett neki". Ebből hogy mászik ki?


Vagy megdicséri a ruhát, mert nem meri megmondani, hogy dagadt disznó benne a nő. Erre a fél étterem a nőn röhög, hogy néz ki.


Én ilyen hazugságnak sem "örülnék" kimondottan (mert nem "szeretből", nem gyávaságból hoz kellemetlen helyzetbe), de jobban tudnám tolerálni, mint egy "nagyobb" kaliberű dolgot.

Azon nem vitatkozunk, hogy a megcsalás gusztustalan dolog.


Magát a két "vétséget" nem lehet igazából összehasonlítani, amire épül a hazugság: nem ízlik a süti - megcsalás. Emiatt tul.képpen a hazugságot sem igazán lehet összehasonlítani - de ebben meg benne van az, hogy van különbség hazugság és hazugság között, hiszen ha nem lenne, össze lehetne hasonlítani. Szerintem.


Első.

2011. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%

(mert nem "szeretből", HANEM gyávaságból hoz kellemetlen helyzetbe)


Bocs, elírtam.

2011. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Bizonyára van némi különbség, de részemről mindkettő hazugság. No jó, a jóindulatú hazugság más tészta, de én pl. meg tudom mondani az őszinte véleményemet úgy, hogy ne fájjon, így nincs szükségem hazugságra. (Igen, tényleg szép ez a ruha, de szerintem sokkal jobban áll az a kék, jobban illik a személyiségedhez, és még az alakodat is kiemeli!) Mellesleg valakinek jóindulatból hazudni olyan, mint képtelennek tartani arra, hogy kezelje az igazságot. És sok esetben kissé megalázó annak, akinek hazudnak.. Hiszen míg ő örül annak, hogy "No, ezek szerint tényleg jól áll ez a ruha!", addig esetleg röhögnek rajta mások..

Jó szándékú hazugság elfogadható, ameddig nem tűnik könnyebb útnak az őszinteségnél, nagyon ritkán. A Nagy Hazugságok viszont nem csak sértődöttséget, hanem egyenesen gyűlöletet vonnak maguk után, legalábbis nálam..

2011. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

A világ nem fekete-fehér!

Ahogy az őszinteség és a bunkóság között is van külömbség.

példa:

Terhesség alatt felszalad egy barátnődre 20 kiló. Szülés után marad 15.

Két dolgot írok amit lehet mondani:

- Úristen hogy meghíztál! Őszinte, nem? De vajon mit érezhet a barátnő, akinek kisebb gondja is nagyobb annál, hogy megnőtt a se..jhaja.

Árnyaltabb:

- Ne szégyeld, úgyis leadod!

Kő kemény hazugság:

- Meg sem látni, hogy szültél.

2011. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!