Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom állandóan kritizál....

A párom állandóan kritizál. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Egy rendes, tisztességes embernek tartom, DE zavar, hogy gyakran kritizál. Ezt nem rosszindulatból teszi, nem bunkó hangnemben mondja, egyszerűen csak ami a szíven, az a száján és beszélgetéskor "mellékesen" megjegyzi.

Ettől függetlenül nagyon rosszul esik, főleg, hogy nagyon hiú vagyok és ő sem tökéletes.

Legutóbb azzal jött, hogy nem elég tiszta a bőröm és hogy mitesszeres vagyok. Hozzáteszem nagyon odafigyelek a bőrápolásra, mégis előfordul néha egy-egy pattanás, mitesszer. Amióta ezt mondta, már szinte nagyítóval vizsgálom a bőrömet...

Vagy vettem egy szép cipőt, másoknak is tetszett, amikor viszont neki megmutattam, azt mondta, hogy neki nem tetszik, mert egy malac mesefigura jut eszébe a lábamról.


Már sokszor összevesztünk hasonlók miatt, de a saját bevallása szerint ebben semmi kivetendő nincs, mivel ő csak őszinte.

Lehet én fújom fel, de nekem rettentően rosszul esnek ezek a megnyilvánulások.


2011. máj. 21. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Már ne is haragudj,de mit szeretsz Te ebben az emberben? Mert szerintem az,amit művel,gyökérség,és akkor még szépen fejeztem ki magam.

Igenis állj oda elé,és mond meg neki,hogy moderálja magát,ne nyeld le ezeket a dolgokat! Semmi joga így bánni veled,meg sem érdemli,hogy vele legyél.

2011. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Bocsi, hogy ezt mondom, de ő nem őszinte, ő bunkó.

Oké kell egészséges kritika, meg saját vélemény.

mondjuk túl borsos a leves, vagy felcsúszott pár kiló, esetleg nagyon hülyén áll az új farmer.

Had kérdezzem meg, mikor a tükörbe nézel mit látsz?

2011. máj. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

én is ilyen vagyok nő létemre:) kritizálom a férjemet sokszor, de ez nem is kritika hanem ŐSZINTE VÉLEMÉNY. Tényleg nem tetszik az amit felvesz, tényleg úgy érzem, hogy fogyhatna pár kilót mert vékonyabban sokkal jobban tetszett (felkapott magára 30 kg mióta ismerem...) stb. stb. stb.


tudom, hogy a férjemnek sem esik jól, de mit tegyek ha egyszer ez a véleményem, inkább elmondom, mint hogy azt mondjam amit hallani akar (az senkinek nem jó)

2011. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzászólóval egyet értek!:D
2011. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az őszinteség és az otrombaság nem szinonimái egymásnak. Nem az a baj, hogy szóvá tesz valamit, ami neki nem tetszik, hanem az, amilyen stílusban teszi. Lehet, hogy ő nagyon humorosnak, és eredetinek gondolja magát...

Azt írod, hogy két éve együtt vagytok. Korábban is ilyen volt? Mert ha igen, akkor nem csodálom, hogy pattanásaid vannak néha tőle.:-)))

2011. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én keresnék helyette olyat,aki képes engem tisztelni.

Oké,hogy őszinte,de az őszinteség és a taplóság/nagyképűség két különböző dolog.Aki pedig folyton kritizálja a párját,az nem tiszteli,nem becsüli a másikat.Én biztos,hogy nem viselném el,már csak azért is,mert ehhez túl büszke vagyok.

2011. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Te is légy ilyen jóindulatúan őszinte vele.
2011. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
31L:én 1 év utan vagyok igy...2 honap utan azt vagta hozzam (menzi előtt voltam és olyankor kipattaogok-volt rajtam 2 pici patti) hogy hogyan nézek ki, milyen bőröm van, többet kellene tornaznom stb...ezzel a vehemenciaval szét is mentem vele..1 hét utan visszakönyrögte magát. Azota kigyurtam magam szép lett a bőröm, szépnek mondott nő vagyok. Most már nem a külsőmet kritizalja hanem a belsőmben talál mindig kifogast. Ha vmi kis hibat vétek napokig felrojja...Már ott tartok h nem birom tovabb..szakitani akarok vele...mert rommá teszi az önbecsülésemet teljesen... :(
2021. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
ugyh kedves kérdező, nemtudom mennyire aktualis, de menekülj...mert én is azt teszem
2021. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!