Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért lettem ilyen a szüleimmel?

Mért lettem ilyen a szüleimmel?

Figyelt kérdés

19 leszek, még a szüleimmel élek.

Múlt szombaton összevesztünk (kapaszkodjatok meg: azon, hogy hogy hámozom a főtt tojást :D ), és azóta valahogy nagyon távolságtartó lettem velük. Elég nagy botrány kerekedett a végére (apám odaba*ott 1 tányért a földhöz, meg azt a tojást is, ami miatt kitört a balhé, leültetett a TV elé, hogy nem mehetek onnan sehova, nekem úgyis az a legfontosabb az életemben, stb), és azóta nagyon zavar, ha a közelükben kell lennem. Később/korábban eszek, hogy ne kelljen együtt ennem velük, külön csinálom a kaját, hogy ne azt kelljen ennem, amit ők, stb.

Amikor nincsenek itthon, nagyon jó kedvem van, de amint meglátom, hogy tolatnak a garázsba, lefagy az arcomról a vigyor, és bemegyek a szobámba.

Rengeteg olyan dolog van, amit ha ők megtesznek velem, én kussoljak, de ha én tenném meg velük, akkora hiszti lenne belőle, hogy csak na (értsd: ma reggel, amikor én még aludtam, kimentek kávézni a teraszra, az ajtót persze nyitva hagyták, elkezdett ugatni a kutya, és egyikük se szólt rá... Bezzeg amikor én kelek fel előbb, tök halkan nézem a TV-t, hogy nehogy valamelyiküket megzavarjam...)


Komolyan, már szinte írtózom attól, ha hozzámérnek, már csak azt várom el tőlük, hogy legyen itthon kaja, víz, ágyam és kád, és hagyjanak békén, tartsanak el az érettségiig, aztán elhúzok a francba koleszba.


Veletek is volt ilyen? Olyan lett a viszonyotok, mint előtte, vagy ilyen maradt?


2011. máj. 21. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon érdekes, esetleg próbálj meg változtatni rajta hogy ne így érezz beszélj velük. Mert őszintén ez senkinek sem jó. Ők hogy viszonyulnak hozzád? Flegmák, kedvesek?
2011. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem anyám ilyen, hogy beleköt mindenbe amit csinálok, kb olyan dolgokba, mint nálad a tojáshámozásba. Én is utálom, ha egy légtérben vagyok vele, de én most már minden követ megmozgatok, hogy elköltözhessek. Te is kezdj el gyűjteni, vagy valami kiutat találni, mert megváltozni nem fognak!
2011. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Amióta elköltöztünk sokat romlott a viszonyom apával. :(

22 vagyok, de olyan dolgokat mond néha, amit egy dedósnak. Pl. gyakorlatra lehet, h másik faluba kellett volna mennem, mondom átbringázok, erre: "azon az úton kizárt, rengeteg autó van". Persze, csináljak másfél órás utat a félből?


Meg beszélgetünk, és ha valami olyat mondok, rögtön halálosan komolyan veszi. Ezelőtt pár évvel tök vicces volt, nagyokat nevettünk, most meg a legtöbb beszélgetésünk veszekedésbe torkollik. Úgyhogy inkább már próbálom minimalizálni a vele való kapcsolatot, közben meg majd' megszakad a szívem, mert hiányzik a Régi Apa, a viccelős, bohókás... és ezzel az Újjal nem tudok mit kezdeni.

2011. máj. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

kedves 1.: sztem észre sem veszik :D

2.: én is azért gyűjtök, mert a kolesz ugye pénzbe kerül, egyetem alatt meg bébiszitterkedni fogok, hogy ki tudjam fizetni, ne tőlük kelljen szívességet kérnem...

2011. máj. 21. 18:54
 5/20 anonim ***** válasza:

Kiveszed a részed a házimunkából? Mert ha leültetnek a TV elé, mert neked az az életed, nekem abból az jön le, hogy lustának tartanak.. Lehet, hogy ennyi a nyitja az egésznek: nem teljesíted az elvárásaikat, nem viselkedsz önállóan, ezért gyerekként gondolnak rád és nem adják meg a felnőtt személynek kijáró tiszteletet.

Függetlenül attól, hogy miért robbant ki a balhé, jobb lenne, ha sikerülne enyhíteni a közhangulaton, és emberként viselkednétek egymással. Ne engedd, hogy egy tinikori balhé ellehetetlenítse a későbbi kapcsolatotokat.. Nem érzem úgy, hogy rossz család lennétek, csak most jöttek össze kicsit a dolgok. A későbbiekben még nagyon-nagy szükségetek lehet egymásra, és hálásak lesztek egymásért! Szóval szerintem próbálj megbocsátani, akkor is, ha úgy érzed, neked volt igazad, mert akit szeretünk, azoknak néha el lehet nézni 1-1 ballépést, nem ér annyit az egész..

2011. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

kedves 3.: az én apám is más volt régen... most éppen olyan, hogy, hű, nagyon más... :D


épp telóvásárlás előtt állunk, mert tönkrement a telóm. nem 200 000 Ft-os telót szeretnék, ami mos, főz, takarít, csak egy kb 20 000Ft-osat. apám azt mondta, hogy tervbe van véve, de most nem úgy állunk anyagilag. erre ma elment vásárolni, és vett magának félliteres pepsit.. ha spórolunk, akkor nem félliteres pepsit veszek, hanem 1.5literes ásványvizet, nem?? mellesleg miatta vagyunk most ilyen szar anyagi helyzetben, mert nem dolgozott 1 hónapig...

2011. máj. 21. 18:58
 7/20 anonim ***** válasza:
Az bisztos,ha valaki levágja a tányért a földhöz, az azt jelenti, hogy annyira ki van idegileg, hogy nem tud uralkodni magán. Lehet hogy apukádnak sok más problémja van, és ez már egy csepp volt csak a pohárban. Egy tojás pucolástól nem akad ki senki igy, hacsak nem idegileg van ki. Ezt próbáld megérteni, hátha könnyebb lesz a megbocsátás. Ő is biztos megbánta már csak nem mondja.
2011. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
kiveszem a részem a házimunkából, persze! az volt sztem a baj, hogy én reggel korán felkeltem, h végezzek az én munkámmal, ők meg későn kezdték, meg közben kávéztak, stb, szóval mire ők elkezdték, én már végeztem. gondolom az volt a bajuk, hogy mivel én gyorsabban végeztem a melómmel, mrt nem segítettem nekik, ha már úgyis ráérek, persze ezt nem mondták. én meg nem fogook, segíteni, miután az én munkámat már megcsináltam. szerintem ez így igazságos...
2011. máj. 21. 19:01
 9/20 tetris ***** válasza:

Ez a távolság a szüleidd és közötted nem a tojásügy miatt van. Egészen más dolgok vannak a háttérben.

Somindent nem tehetsz, hiszen ők tartanak el téged. Mivel már nagykorú vagy, és lassan vége a tanulmányaidnak, már nem sokat kell kibírnod. Akár most rögtön elköltözhetsz, ha van hova, és főleg van miből. Ha nincs erre lehetőséged, akkor sajnos nincs más, mint tűrni.

2011. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
ez a tojáspucolás sztem olyan, hogy "unatkozom, nincs mit csináljak, hopp, belédkötök"
2011. máj. 21. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!