Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Miért nem tudom ezt...

Szülők! Miért nem tudom ezt megbeszélni a szüleimmel?

Figyelt kérdés

A szüleim soha nem beszéltek nekem arról, hogy hogyan kell egy párkapcsolatot kiépíteni, megtartani és ápolni. Szexről szerintem még akkor sem beszélnének ha gépfegyvert fognának a tarkójukhoz. Nem tudok csajozni, ha lányok közelében vagyok feszültnek érzem magam. Pedig sokat fantáziálok arról, hogy milyen jó lenne szeretni és megölelni egy lányt.


Nem emlékszem rá, hogy valaha is foglalkoztak volna velem különösebben, anyagilag viszont támogattak. Volt egy fitymaplasztika műtétem és most hirtelen körbeugrálnak, hogy nem fáj e semmim, jól vagyok e? Gyógyulnak a varrataim? Ez szörnyen idegesít!


Mondtam anyukámnak, hogy anya légyszíves hagyjatok békén, a kérdésük meg az volt, hogy miért mi a baj? Azt válaszoltam a baj az, hogy ti soha nem beszéltetek nekem ezekről a dolgokról, gondolok itt az intem egészségre, szexre, párkapcsolatokra. És megjegyzést tettem, hogy ezek után ti elvárjátok, hogy normális párkapcsolatom legyen? Anyukám elsírta magát és kiment a szobából!


Nem értem miért tette? Ez normális dolog az anyukáknál? Ki szúrta el a dolgokat? MIÉRT NEM TUDOK BESZÉLNI VELÜK A CSAJOKRÓL?


Ezenkívül kezdem unni a magányt és ha meggyógyul a péniszem elmegyek örömlányhoz!


20/F


2011. nov. 3. 21:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Dacból saját magad bünteted egy örömlánnyal? Gratula:))

20 évesen már lehetne ennél valamivel értelmesebb gondolatod is..ne haragudj, de ezt muszáj volt.

Nem minden szülővel lehet ilyen témákról beszélgetni, ezt el kell fogadnod. Nem mindenki nyitott, sokan szégyenlősek.

Ismerősömet apukája 18 évesen a méhecskékkel és a virágokkal akarta felvilágosítani... Ennél már csak a gólya hozza lenne maradibb.

A lányokkal való kapcsolatodért ne őket hibáztasd, ez túl egyszerű, nem gondolod?

Nyílván vannak barátaid, programok...adódnak helyzetek amikor ismerkedhetsz. Ez csak rajtad múlik. Ha tanulsz még, akkor vannak lányok is körülötted....

2011. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten ők is hibásak benne, hogy itt tartok.
2011. nov. 3. 22:05
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen dolgokról az ember (legalábbis az én környezetemben), inkább a barátaival beszélt/beszélt. A szülők maximum egy pozitív (vagy negatív...) példát tudnak mutatni azzal, ahogy egymással viselkednek. De nem foghatnak kézen, és vezethetnek oda egy lányhoz, hogy "Na, fiam, most megmutatom, hogy kell ezt csinálni". Ne őket hibáztasd, mert bizonytalan vagy magadban, és emiatt nem tudsz ismerkedni. Ne fantáziálgass, hanem lépj a tettek mezejére, a kapcsolatok, hogy hogy kell valakivel viselkedni, általában szépen lassan kialakulnak. A kapcsolatokba is úgy tanul bele az ember, ha próbálkozik. Nincsenek bevett trükkök, szabályok, mindenki máshogy működik, máshogy reagál egy adott szituban. Ne félj a lányoktól, nem kell mindenkiben a potenciális barátnőt látni, elég ha odamész és beszélgetsz velük a baráti körödben, ismerőseid között. Aztán talán rájössz, hogy nem kell tőlük félni. Legyen kedves, barátkozós, aztán előbb-utóbb jönni fog egy lány, aki eléggé tetszeni fog ahhoz, hogy megembereld magad és randira hívd. Nem baj, ha nem viselkedsz tökéletesen, lényeg, hogy próbálkozz, és tegyél meg mindent. A helyzeteden csak te tudsz változtatni. Amúgy saját tapasztalat: mikor a legelső barátommal jártam, azt hittem én vagyok a béna, az egész egy szenvedés volt, valahogy soha semmi se úgy alakult, ahogy kellett volna. Miután szakítottunk, úgy voltam vele, hogy na, kész, én alkalmatlan vagyok a párkapcsolatokra. Sokáig nem is mertem még próbálkozni se, mert hogy úgyse... Nem rég viszont véletlenül belebotlottam valakibe, aki megváltoztatott bennem valamit. Vele minden más, egyértelmű, szép, és nagyon jó. Szóval, csak meg kell találni azt, aki hozzád vele:) és vele természetes lesz úgy viselkedned, ahogy "kell" egy kapcsolatban. 19/L
2011. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem velük, hanem a kortársaiddal kéne / kellett volna megbeszélned már. Szerintem ugyanis sokkal többet tudnak ők a jelenlegi témákról, mint a szüleid. Másfelől pedig lehet nem is sejtik, hogy neked efféle elvarratlan szálak vannak a fejedben. Vagy ha sejtik is, nem tudják, hogy hogyan segíthetnének benne illetve, hogy segíthetnek -e benne.
2011. nov. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem soha többet nem fogom megosztani a problémáimat a szüleimmel.
2011. nov. 3. 22:13
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Veled egyidős fiam van,így pontosan tudom miről beszélsz.

Valamit neked is meg kell értened.Amikor én voltam fiatal(és amikor anyukád volt fiatal) akkor nem volt szokás a szexről,az intim életről beszélni,nem hogy a szülőkkel de még barátok között sem.A szex tabu téma volt.Én (internet akkor még nem volt) könyvekből tudtam meg,hogy mi az a menstruáció,mi a szex stb..A szülőket ezzel iszonyatosan zavarba hoztuk volna,és egy " neked ez még korai lenne" válasszal le is zárták volna.

Volt egy újság(Ifjúsági magazin) oda lehetett írni ilyen témában (talán ez volt a gyakori kérdések őse) ahol egy orvos válaszolt a tinédzserek kérdéseire..

Szóval a lényeg hogy mi szülők az életből tapasztaltuk ki ezeket a dolgokat.Mivel nekünk ez a normális,hogy idővel magad jöjj rá a dolgokra,így nem is készülünk fel arra,hogy leüljünk a felnőtt fiúnkkal ilyen témáról beszélgetni.Én nagyon jóban vagyok a fiammal.Sokat dumálunk,de még engem is zavarba hozna ha elém állna 20 évesen hogy beszéljek a szexről vele.Talán meg is lepődnék nagyon,ahogy a te kérdéseden is meglepődtem.Tudod miért??

Mert 20 évesen előtted van a világ egyik legjobb találmánya az internet.Ahol bármit megtudhatsz,ahol egymillió "segítséget" kaphatsz..(nekünk csak könyvtári könyvek voltak) De te inkább a szüleidet hibáztatod hogy mert ők nem beszélgettek veled ilyen témáról azért nincs senkid..Ez csak egy üres ok..Erről nem a szüleid tehetnek,hanem te magad..

2011. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

22:13


Köszönöm a kielégítő választ. Szerintem soha többé nem tudom velük majd a problémákat megosztani.

2011. nov. 3. 22:20
 8/20 anonim ***** válasza:
19/L vagyok újra. Nem arról van szó, hogy ne oszd meg velük soha többé a problémáid. Hanem hogy ne szemrehányóan zúdítsd a nyakukba a dolgaid, hogy ez meg ez a bajod és ezekért ők a hibásak.
2011. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Velem sem ültek le soha beszélgetni ilyesmiről. Pedig igazán jó lett volna. És egy fiúnak ki tudja megtanítani a legjobban, hogy hogyan kell bánni egy lánnyal és hogyan kell szeretni egy lányt, ha nem az édesanyja? Ha fiam lesz, bármilyen kérdést meg fogok válaszolni, mert kötelességem.

24/L

2011. nov. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

22:21


Én nem tudom, hogyan kell finoman közölni dolgokat. Simán nyersen pókerarccal mondom el mindig ami van. Őszinte emberként ismernek ami a szíven az a számon.

2011. nov. 3. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!