Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet tartós egy olyan kapcsol...

Lehet tartós egy olyan kapcsolat, ahol nagy a korkülönbség?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,a párom 38.

Erős a kapcsolatunk,már rengeteg mindent mondtak rám amiatt,hogy vele vagyok(sokak szerint a pénze miatt vagyok vele,meg hasonlók,de ez nem igaz),de már nem foglalkozok ezzel.

De egyesek szerint egy ilyen kapcsolat nem lehet hosszú életű...

Szerintetek? Akinek volt már ilyen kapcsolata,az meddig tartott?


2011. máj. 21. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Igenis lehet hosszú, ez nem is vészes. Ismerek olyan nőt, akinek 30 évvel idősebb a párja, és a fiuk 18 éves.
2011. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én 20 éves vagyok,a barátom (vagyis mostmár csak ex) pedig 32 éves.

Köztünk 12 év a korkülönbség tehát.


Nem működött,egy hete szakított velem.

Szerinte más életszakaszban vagyunk,és fél attól,hogy én egyszer úgyis leléptem volna mellőle.

Mondjuk mostanában nem volt jó a kapcsolatunk,ez tény. De én nagyon szeretem őt,viszont ő mostmár úgy tűnik végképp elengedett.


2 és fél év után.


Szóval egy ideig működött,de aztán úgy tűnik,hogy előbb-utóbb kiütközik a korkülönbség.


Általában az ilyen korú férfiak nem tudnak változni,nehezen alkalmazkodnak. Rejtett félelmük van,hogy nem felelnek meg neked,nem tudják tartani veled a tempót.

De ez nem mindig igaz. Sokáig én is azt hittem,hogy ez működhet.

Bár én naiv voltam,ő meg reálisan gondolkodott.

2011. máj. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem lennék a helyedben: gondolom nagyon szerelmes vagy ebbe az emberbe. Biztos sokan írnak majd pozitív példákat, de tartós, boldog, élethosszig tartó kapcsolat pusztán ezeknek a kapcsolatoknak néhány százalékából lesz végül, és nem az a baj, hogy nem elég erősek az érzelmek. Aki így van vele, az már bele sem kezd, mert a közvélemény szavára inkább elhessegeti az érzést.. A baj a közöttetek álló generációs probléma. A párod már sokat megélt, középkorú ember, te pedig tapasztalatlan fiatal vagy. Ahhoz hogy megismerd magad és kiteljesedj, élned kell még, embereket megismerni, helyzeteket megtapasztalni, éssatöbbi. Ezek azonban mind ki fognak maradni az életedből, hiszen felelősségben megpróbálod átugrani azt a 17 évet, és egyből a párod korosztálya szerint viselkedni, másrészt ő megpróbál téged megóvni a kudarcoktól, vesztes helyzetektől, szóval nincs esélyed tanulni a hibáidból. Lassabban támad fel benned az önállóság, a függetlenségre való vágy, de ha ez feltámad, könnyen lehet, hogy nem tudod legyőzni, és terhes lesz számodra a kapcsolat. Ha néhány évvel idősebb lennél, sokkal jobbak lennének az esélyeitek. Persze ez a probléma csak évek múlva fog jelentkezni(ha jelentkezik), mikor már sokkal nehezebb kilépni egy kapcsolatból.. Gyereket szeretnétek? Mert ha igen, akkor rövidesen el kellene kezdeni az akciót.. ő már így is bőven benne van a családalapítás korában. Persze gyerekkel az oldaladon te már sokkal kevésbé tudnál lépni, ha tényleg más életet szeretnél, de ha együtt maradtok, a felnevelésükben sem lesz sokáig melletted. 10 év múlva a párod már igen kritikus korba lép..

Szerintem gondold meg jól, hogy milyen életet választasz. A környezetemben egyébként élnek/éltek korkülönbséges párok, de furcsa módon ahol a férfi idősebb sok évvel, ott már felbomlott a házasság, ahol viszont a nő az idősebb, ott működik a dolog. Én ezt azzal magyaráznám, hogy talán egy nő hiába élt már többet, nem hajlamos annyira irányítani a másik életét..

2011. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ohh: egyébként személyes tapasztalatom 8 évvel idősebb férfival volt. Az eredmény 5 elvesztegetett év, csúfos szakítás, zsákutcába jutott élet. (Ugyanis a kapcsolat miatt lemondtam egy csomó dologról, pl tanulás..)
2011. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Hat ez tenyleg eleg soknak tunik.

Nalunk "csak" 8 ev es a baratnom (hamarosan felesegem) idosebb.

Bo 8 eve egyutt vagyunk, voltak viharosabb szakaszok benne, szakitottunk is egyszer-ketszer, de aztan megsem birtuk egymas nekul. Most minden rendben, sot gyermeket varunk es nem is gondolom, hogy barmikor gondot okozna ez a korkulonbseg a jovoben.

A kerdes a te esetdben, hogy el tudod-e kepzelni ezt a kapcsoaltot 10 vagy 15 ev mulva amikor o 48-53 eves lesz, te meg meg mindig eppenhogy 30-35.

Vagy, hogy ki tud a masik eletritmusahoz alkalmazkodni. O eljar-e veled bulizni a te korosztalyoddal vgay te tudsz-e elni egy "felnottebb" eletet. Vagy elengeditek-e egymast feltekenyseg nelkul a sajat korosztalyaval kikapcsolodni.

2011. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Simán működhet. Ismerek olyan párt, akik már évek óta együtt vannak, a lány most 26 éves, a fiú 44, és kettőjük közül a lány a felnőttebb. Némelyik pasi eléggé későn érik.
2011. máj. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Az egyik ismerős házaspár között tíz év van, ők 30 éve házasok. A bátyám és barátnője közt 14 év van, három éve vannak együtt (asszem). A párom és köztem 12 év van, hat éve vagyunk együtt.

Működhet, miért ne. Két emberen múlik. Lehet, hogy nem működik majd és szakítotok, de ugyanez előfordulhat egy 23 évessel is. :)

2011. máj. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes, hogy azokban az esetekben, melyekben kifogásolják a korkülönbséget, legtöbbször kiderül, hogy inkább más jellegű problémák vannak a háttérben.

Az is érdekes, hogy itt, a gyk-n mennyire meg vannak a válaszolók győződve az igazukról, de statisztikai adatokkal, vagy egyéb bizonyítékokkal, sőt, egy meggyőző okfejtéssel nem nagyon találkoztam még.

Nincs jó recept arra, hogy mi a jó választás.

Itt az egyik válaszoló említette a generációs problémákat, az igaz lehet, de az is, hogy emberfüggő, kivel mennyire lehet kijönni. Nem hiszem el, hogy ennyi jóstehetség létezik, akik meg tudják mondani egy kapcsolat jövőjét előre.

Ugyanúgy, ahogy tönkremehet egy ilyen kapcsolat, amelyben a felek közti korkülönbség meglehetősen nagy, vége lehet egy ugyanolyan korúak köztinek is hamar. Hogy megfigyelések szerint hasonló korúak jobban megértik egymást, azt nem kétlem, mivel ez a gyakoribb, konvencionálisabb szituáció.

De mindez a megfigyelőtől is függ, ha látott már tönkremenni egy kapcsolatot, ahol sokkal idősebb volt a férfi, rögtön tolja itt a választ, hogy nem működhet. De ha az egyik barátnője jól meg van a nála sokkal fiatalabb fiúval, na akkor jön is a válasz, hogy persze, az már ok.

Szóval, komolytalan az egész kérdés-felelek.

Éljétek az életeteket és majd kiderül, mi lesz.

2011. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

30 vagyok a parom 46.

Hat eve elunk egyut,tavaszra eskuszunk,bar mind a kettonk mogott van egy-egy befuccsolt hazassag mi egymasra talaltunk! Az a lenyeg hogy ugyanazok legyenek a celjaitok es az elvarasaitok az elettol!

Sok szerencset

2012. febr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én barátom 7 évvel idősebb mondhatni számomra az ideális. Nekem két ilyenkoru testvérem van így gyerekkorom óta ez a generáció volt nekem a kedvesebb. A sajátom elég infantilis de nyilvan minden kornak megvan a maga skalaja es nem kizart hogy talalnek a korombeliek kozul is nekem valot de "nem akarok"... :P
2015. okt. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!