Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom képtelen nemet...

A barátom képtelen nemet mondani a szüleinek, a főnökének és mindig én sínylem meg?

Figyelt kérdés

20 éves, anyagilag függ a szüleitől amit ők ki is használnak. Elvárják tőle, h számoljon be mindig, h mi van vele, miket csinál(nem otthon lakik), így heti kb 5 este velük telefonál, és mivel vezetékesen beszélnek ingyen, így ilyenkor otthon ül és várja, h felhívják a szülei, mert ha nem veszi fel akkor megsértődnek(és hetekig nem kap pénzt stb, nagyon gáz…). Azt mondja, tudja h ez így nincs jól, de amíg ennyire ki van szolgáltatva nekik anyagilag, addig nem tud ezen változtatni(így most komolyabb munkát keres). Én viszont egyre kevésbé látom a reményt, h akkor majd jobb lesz, mert a mostani melóhelyén, ott sem mond soha nemet a főnöknek még akkor se, amikor igaza lenne és kéne. Én nagyon nem ez a típus vagyok, mindig kiakadok, h h lehet ilyen és h vegye már észre h zsarolják. Hisztisnek tartom magam, h kiakadok, amiért rendszeresen nem tudunk emiatt találkozni, és engem simán lemond, csak a szüleinek és a főnökének nem mond nemet. Egyébként 3 hónapja vagyunk együtt és nagyon szeretjük egymást, de van ez a rossz tulajdonsága és nem tudom h kezelni. Szerintetek mit tegyek? Ezerszer felhoztam a témát h beszéljük meg, de mindig oda jutunk, h amint lesz rendes keresete máshogy lesz ez…

20L


2011. máj. 22. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
3 hónap után még korai ezen kiakadnod. A főnökétől és a szüleitől függ anyagilag, ez érthető szerintem, hogy nem kockáztat. Legyél türelemmel, ne hisztizz.
2011. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig kiállok a vélemény mellett, az egyetemen is, a munkában is, mindig. De én is mindennap beszélek anyukámmal, pedig már egy kicsit sem függök tőle. Ez más eset. Nem hiszem, hogy emiatt ki kellene akadnod és hisztizned. Addig foglald el magad, amíg beszélnek.

30N

2011. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de ilyenkor nem is találkozunk, volt h átmentem de az se lett jó, mert csörgött a telefon én meg hazajöttem....
2011. máj. 22. 15:43
 4/5 napietus ***** válasza:
ne hisztizz. normális, hogy azokat helyezi előtérbe, akiktől függ. mit nem lehet ezen érteni? és az miért baj, hogy szereti a szüleit? szerintem ez inkább jó...találj magadnak értelmes elfoglaltságot, és ne hisztériázz, mert el fogod veszíteni. őt is, meg a következőt is, hacsak nem egy teljesen árva munkanélküli pasival jössz legközelebb össze, hogy ne kelljen se a szüleihez, se a főnökéhez alkalmazkodnia...
2011. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg érthető a kérdező felháborodása. Nincs azzal baj, hogy valaki szereti a szüleit, meg beszél velük, de nem mindegy milyen gyakran és milyen körülmények között történik ez. A "kedves" szülők pedig érzelmileg zsarolják a saját gyereküket, úgyhogy nehogy már őket védjétek...


Eszem ágában sem lenne annak függvényében pénzzel támogatni a gyerekemet, hogy beszél-e velem 2 órát telefonon vagy sem.


És amúgy igen, ez elég nagy probléma, mert ha most sem tud soha nemet mondani, később is esélyes, hogy nem fogja ezt megtenni.


Ennek ellenére, én várnék addig amíg nem lesz jobb állása. Ha utána sem változna semmi, otthagynám.

2011. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!