Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor segítsek, vagy ne?

Most akkor segítsek, vagy ne?

Figyelt kérdés

Pár napja a helyi kis újságban láttam egy nagyon szegény nőről cikket. Képek is voltak róluk, 3 gyermeket nevel, ládákon ülnek, még székük sincs, szintén ládákban tartják azt a kis ruhájukat is, ami van. A nő arcán teljesen látszik a kétségbeesés, a kilátástalanság.

A cikkben a címük is szerepel, ahol laknak.


Borzalmasan megérintett a cikk, azóta is a hatása alatt vagyok. (mondjuk jól, azért az emberi érzelmekre hatva volt megfogalmazva az egész)

Nekem van kb. 50.000ft félretett pénzem, arra gondoltam abból veszek ezt-azt, konzerveket, wc papírt, tartós élelmiszereket, plusz összeszednék itthon néhány ruhát, ami csak áll a szekrényben, más meg szívesen és boldogan felvenné...:(

Ezt a kis csomagot vagy elvinném, vagy elküldeném nekik, mert egyszerűen jó érzéssel töltene el, hogy ha nem is tartósan, de kicsikét segíthetnék nekik.


Anyum azt mondja, szép és jó dolog és büszke rám, és természetesen nem szól bele én döntöm el, de azért nem biztos, hogy jó ötlet. Azt mondta már találkozott ezzel a nővel, becsöngetett egyszer, adott is neki egy kis pénzt. De azóta újra, meg újra próbálkozott.

Szóval nem akarja azt, hogy esetleg rám járjon vagy valami utána. Bár név nélkül adnám fel akkor a csomagot, vagy valami, mert végül is, ha személyesen adnám át, biztosan nagyon megköszönné, de én nem szeretném, hogy hálálkodjon, csak azt, hogy örüljenek.


Meg látta a pékségben is, 2 nagy túrós táskát meg kólát vett magának, és a pékség előtt meg is ette gyorsan. Bár aztán rá is jöttünk, hogy szerencsétlennek lehet, hogy 2 évbe egyszer megadatik, hogy magának is vegyen egy kis nyalánkságot.


Vagy én vagyok túl naiv? Már nem tudom, csak azt tudom, hogy én segíteni szeretnék nekik, hisz azok a szegény picikék semmiről sem tehenek!!!:(


Hogy látjátok a dolgot?


23L


2011. máj. 23. 17:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
Ha lenne pénzem én is segítenék nekik. Sztem nagyon szép gesztus lenne ez tőled.
2011. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy jobb otlet nem konkretan nekik adni, hanem egy szervezetnek, akik szetosztjak a raszorulok kozott (nem penzt, hanem ahogy irtad is, ruhat, etelt). En igy szoktam. Szerintem se nekik add kozvetlenul, mert lehet, hogy rad jarnanak utana foleg, hogy ilyen nagy erteku adomanyt adnal es azt hinnek, hogy sok penzed van. En ruhakat, targyakat szoktam adomanyozni, de nem kozvetlenul. Lehet, hogy anyukadnak igaza van.
2011. máj. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha faluban/kis városban éltek, ahol mindenki mindenkit ismer, akkor inkább ne add át személyesen, ha anyudnak ilyen tapasztalata volt vele. Esetleg a gyerekek kezébe nyomhatsz egy kis kaját, amikor nincs otthon anyuci.

Akkor örömöt is látsz, adsz is, és nem is fog rád járni.

De tényleg nagyon szép gondolat. Nem kell az összes spórolt pénzed elköltened, valószínűleg már egy kevés élelmiszernek is örülnek.

2011. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Szervezeteknek ne add. Úgy sem az kapja meg akinek a legnagyobb szüksége lenne rá.
2011. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Városban lakunk, és én nagyon szívesen rááldoznám az összes pénzemet. És, ha névtelenül adnám oda, tehát postán küldeném nekik?


Egyik válaszoló írta, hogy adjam egy szervezetnek, és szétosztják.

Nos, mos sokaknak nem leszek szimpatikus azzal, amit írni fogok: de Magyar vagyok, a Magyar ebereknek segítenék, és fogok is, ha majd dolgozni fogok, és úgy állok anyagilag.

Viszont van egy bizonyos ingyenélő réteg..... tőlem ők aztán semmit sem fognak látni, és ha odaadom egy szervezetnek, akkor 'bezony' ők is kapnak belőle.

Tudom a roma gyermekek sem tehetnek semmiről, csak hogy a gyerekek abból nem sokat látnának, mert a ... szülők magukhoz kapkodnak mindent, ezt egy ismerősünk mondta, aki ilyennel foglalkozik.

2011. máj. 23. 17:15
 6/17 anonim ***** válasza:
Ok, te tudod. En nem Mo-n elek, szoval en nem tartok attol, hogy hozzajuk kerul. Mindenkeppen szep gesztus toled akarmit is teszel, de mar az is, hogy elgondolkodtal ezen.
2011. máj. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

sajnos én már olyat is láttam, hogy kifejezetten gazdag, alapítványban dolgozó ember válogatott ki magának cuccokat az adományokból...

Ha postán adod névtelenül, az is jó, de sztem vigyázz h csak ruha, és nem romlandó kaja legyen benne.

Egyébként ha nagyon támogathatnékod van, itt is nagy néha a szükség: zakuszkatanya.hu/blog

2011. máj. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Egyik "barátnőm" pl. azt mondta: "te nem vagy normális, én abból a pénzből inkább elmennék nyaralni, vagy új cipőket vennék, nem az én tisztem, hogy eltartsam őket"


Mondom neki, el mész te a f..omba, hogy lehetsz ilyen érzéketlen majom pics@? Ezért írtam idézőjelbe, hogy "barátnő", kissé csalódtam benne.

2011. máj. 23. 17:25
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Jó,hogy ebben az elembertelenedett világban még akadnak olyanok, mint te. Édesanyád is okkal büszke rád.

A "barátnőd" az érem másik oldala.

De neked még meg kell tanulnod érzelmi szélsőségektől mentesen látni a dolokat,hogy igazán segítség lehess! Nem azokra apellálok,akik JÓINDULATBÓL (!)a fejedhez vágnák,hogy "Rajtad ki fog segíteni,ha te ekkora sz@rba kerülsz?!??",hanem csak arra,hogy magadat is vedd figyelembe!

Nem csupán jószívű vagy (ez lenne a kisebbik kihasználható,

ellened fordítható rossz), de valóban naív és emocionális alkat.


Mennyire tartod magadat befolyásolhatónak?

Szerintem az vagy,és nem kicsit! Ez sem baj,míg gondolkozol is,nemcsak a szívedre hallgatsz.

Egyenlőre fogd vissza magadat,meg az 50.000Ft-odat!

Ha valóban ennyire komolyan érint a dolog,akkor ne legyél rest felkeresni a nőt,beszélni vele,biztosan el fogja mondani,hogy melyik csillagszeműnek mit nem tudott megvenni,DE SZÜKSÉGES LENNE,

Vagy mivel tudod kihúzni a bajból!


EGYET ARANYSZABÁLYKÉNT JEGYEZZ MEG! KÉSZPÉNZT NE ADJ!

Ha valamelyik megsegítetteddel (mert szerintem lesz még sok ilyen !)odáig jutsz,hogy nagyobb összeget áldozz miatta,azt vagy befizetett csekk formában,vagy élelmiszerben,pelusban,vagy általad kiváltott(!!!) gyógyszerben,de ne készpénzben! Ha későn derül ki,hogy csak egy színészi képességekkel megáldott ingyenélővel van dolgod,vagy olyannal,akit sakkban tart a koldusmaffia,neked és anyukádnak lehet belőle baja.(Zaklatástól kezdve sok minden!)

A szervezetek között rendkívül kevés van,aki a felajánlott összegeket,

az adók 1%-át,az állami támogatást,meg a többi befolyó "bevételét" valóban arra fordítja,amire azt kapta!Ezeket is érdemes megismerni, mielőtt kiderül,hogy a cégvezér szukájának új Mercijéhez járultál

hozzá,egy budai villához,arra rá nem szorulók nyaraltatásához,egy turkáló,vagy butik árufrissítéséhez,vagy valóban a csórók,

kilátástalan helyzetbe kerültek megsegítéséhez!!!

Legyen képed arról,hogy igazán mire van szükségük,mert nem lehetetlen,hogy már anélkül elegendő és óriási segítség lehetsz,hogy egy fillért is kiadnál!

Azokat a felesleges ruhákat vidd el neki,és beszélj vele!

Mérd fel a helyzetüket,de ne a szíveddel,az a legnagyobb hiba!

Idő fogja bizonyítani,hogy valóban érdemes a te segítségedre,vagy valaki máson, kevésbé szorult helyzetben lévőn tudsz segíteni.

Mert ha nyitott szemmel jársz,és nem csak azokat veszed észre, akiknek a helyzete valamelyik médián keresztül nyilvánosságot kap,akkor rá fogsz jönni,mennyire sok csillagszemű szorulna még a te segítségedre!

Esetleg még rosszabb helyzetben lévő! Segíts,de okosan!

(Nem szociális munkásnak készülsz?Szép hivatás,ha néha hálátlan feladat,akkor is!) Legyen szép a napod!

2011. máj. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi a kimaradottért:

"Idő fogja bizonyítani,hogy valóban érdemes a te segítségedre,vagy valaki máson, NEM kevésbé szorult helyzetben lévőn tudsz segíteni.

2011. máj. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!