Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal 9-évig éltünk együtt,...

Párommal 9-évig éltünk együtt, de nem házasodtunk össze, és született egy kislányunk, aki most 16-hónapos. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Június 9-én lesz a gyermekelhejezési és gyermektartási per,de Volt párom tegnap bejelentette hogy lemond a gyerekről,mivel nemtudja elvinni,hisz a pici sír ha látja,gondolom ez azért van mert elfelejti,mert 3-hetente jött hozzá,és eddíg elvitte de most nem megy el vele.A nevét viselheti de nem viszi el stb.Ilyenkor a bíróság mit fog csinálni?Akkor nem is kötelezik gyeretartásra?Vagy ha igen mégis mennyit kapok kb?Én a papírba amit a bíróságon írtam akkor azt írtam hogy a fizetésének a 20%-át kérem.Gondolom mivel lemond a gyerekről így nem kell fizetnije.Vagy egyáltalán le mondhat róla?
2011. máj. 24. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondhat le róla. Ő az apa. Ezt csak akkor veszítené el, ha valaki más öröbe akarná fogadni és ő ehhez hozzájárulna.

Tehát fizetnie mindenképp kell.

Az,hogy a láthatást hogy rendezitek,az a ti dolgotok, arra sajnos nem kötelezheted, hogy látogassa is a kicsit.

2011. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

sztem hiába mond le róla a gyereknek jár ami jár....ha elismerte h ő az apa utána már mind1 h lemond-e róla és 20% de minimum 10 vagy 20e Ft a gyerektartás...


lemondani úgy mondhat le h ő nem tart arra igényt h nála helyezzék el,de a többi dolog ua marad...

2011. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy az apuka lemond a gyerekéről, attól még fizetnie kell! Akkor nem kell csak, ha az anyuka kéri és bele is egyezik abba hogy az apuka lemondjon! Gondolj bele, milyen egyszerű volna ha csak annyi lenne hogy az apuka lemond és nem kell fizetnie. Tehát amíg az édesanya nem megy bele hogy lemondjon az édesapa a gyerekről, addig fizetnie kell. Az hogy ne örököljön a gyermeke , azt már megteheti az apuka. De ha erre sincs konkrét határozat vagy végrendelet az apuka esetleges halálakor, úgy ugyanúgy jár a gyereknek a része.
2011. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Fogd a gyereket, néhány cuccát, és vigyed el az apjának . Hagyd ott nála, aztán majd gondolkodik...
2011. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 H.Orsolya válasza:

Ha a nevét viselheti, akkor jogilag nem mond le róla. Tehát fizetnie kell gyerektartást. Ha már a nevét se viselheti, na akkor semmiféle kötelezettsége nincs.


Nálunk is így volt, bár annak már 15 éve.(meg ők házasok voltak)

Apánk lemondott rólunk, úgy hogy nem élhetünk vele.

A gyerektartást addig fizette míg az ő nevét hordtuk.

nagyon ritkán találkoztunk vele, kb évente egyszer, a gyerektartást meg a számlájáról utalták, de azt nem tudom akkor hány százalékát, meg mi ketten vagyunk.


Ha a nevét viseli nem mond le. Esetleg a láthatásról.

2011. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az hogy ő lemond a közös gyermek neveléséről még nem azt jelenti, hogy kibújik a gyermektartás alól. Ha Te 20%-ot kértél majd a bíróság mérlegelni fogja ennek jogszerűségét. Vagy mellet dönt vagy mérsékelni fogja.
2011. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha a nevét sem viseli,akkor is fizetnie kell


én is anyám nevét viselem,mégis kapott utának ygerektartást,hiába lett megszkitva minden kapcsolat 8nem is akart látni)

de ettől a biróság még kötelezte fizetésre

2011. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2011. máj. 24. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Üljetek le a pároddal megbeszélni, egy 9 hónapos gyerek még elég picike, azért, mert most nem tudja elvinni, nem jelenti azt, hogy később nem lehet. Nem tűnik olyan rossznak a viszonyotok az írásból, miért nem látogatja sűrűbben? Nálatok játszik vele, ilyesmik.
2011. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaj 16 hós bocsi, felcseréltem a számokat:D de a tartalom attól még ugyanaz.:)
2011. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!