Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem nem akar enni, mit...

A nővérem nem akar enni, mit tehetünk érte?

Figyelt kérdés
165 magas, és 69 kiló volt még nemrég.. Most csak 50, és azt mondja nem áll le, míg le nem fogy 40-re. Rondának és dagadtnak mondja magát, közben nem az, de a suliban mindig piszkálták és most ez lett.. És nem tudok neki hogy segíteni, mert azt mondja ugyis hazudok, hogy jobban érezze magát.. Azt monta 40-nél le fog állni, de szerintem az nagyon nagyon kevés az ő magasságára. Valahogy rá kell venni, hogy ugy lássa magát, amilyen, nem ugy, amilyen képet festettek neki mások magáról..
2011. máj. 24. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
ezen már csak szakember tudna segíteni! Vagy egy jó nagy atyai pofon.... bocsi ha nyers vagyok, de ez van.
2011. máj. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Pszichológushoz vigyétek,az segíthetne rajta,és otthon ne legyen beszédtéma onnantól a súlya mert az nem segít.


első:atyai pofon?Te tiszta hülye vagy,beteg és megütöd?

2011. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha egészségesen táplálkozik a 'diétája' közben és mellette edz valamit, akkor nem lesz semmi baja. Tény, hogy a 40 kiló vészesen sok(k), de a lelkiállapotának ez fog csak jót tenni, köszönhető a médiának, a társadalomnak, stb.

Az, hogy 69 kiló volt, az sem indokolt arra, hogy kövér vagy esetleg dagadt lenne.


Nővérem 158 centi és 42 kiló volt szülés előtt. Most 4 éves a gyermeke és hál' istennek rajta maradt +10 kiló, amitől nem tud megszabadulni, bármennyire is fogyókúrázik.

Egy darabig (kb. 2 és fél évig) megőrült ettől és kövérnek érezte magát. Külső szemmel meg fantasztikusan tartja magát és jó az alakja. Azóta 'beletörődött' és imádja magát.


Minden csak felfogás kérdése. A testvérednek most a külvilág szava számít.

2011. máj. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Ez egy komoly betegség, anorexia nervosának hívják. Orvoshoz/pszichológushoz vele mielőbb!

Jobbulást neki!

2011. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

Itt csak és kizárólag egy dolog van, ami hatásos lesz: hangoztasd te, az egész család, hogy "Úgy nézzel ki, mint egy csontváz." "Borzasztóan csúnyára lefogytál." "Iszonyúan nézel ki." A legjobb az lenne, ha olyan emberektől hallaná ezt, akiknek a véleménye fontos neki (nem a család!) pl.: barátja, barátnői, tanárok stb...

Minnél bantóbbat, sértőbbet hall, annál inkább rá fog döbben arra, hogy nem jó dolgot művel. Ilyeneket is mondhatok: "Itt a nyár, te szegény meg nem tudsz felvenni egy lenge ruhát, mert olyan csontos vagy..."

Érted mire gondolok?

2011. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Hány éves?
2011. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez anorexia, testképzavar.

Én is szenvedtem tőle, így tudom, mi játszódik le a lelkében.

Egyrészt a fogyás ellenére ugyanazt a képet látja a tükörben, mint mikor még 69kg volt. Emellett úgy gondolja, minden szép és jó lesz, ha még fogy - úgy érzi, ettől függ a boldogsága.

Egyrészt rá kell döbbennie, hogy problémája van. Ezt nem lehet erőszakkal. Iszonyatos birkatürelem kell hozzá a család részéről, sokszor nem lesz könnyű.

Mindenképpen jó lenne szakember segítségét kérni, főleg ha már más tünetei is vannak esetleg pl. hajhullás, fáradékonyság, állandó rosszkedv, menstruáció kimaradása.

Ti annyit tehettek, hogy kéritek, beszéljen arról, mit érez, mégis mit jelent neki a fogyás. Ugyanis az anorexia lelki eredetű dolog, ott kell helyretenni valamit. Gondolom azért kezdett fogyózni, mert csúfolták, körülötte meg mindenki vékony volt. Ismerős.

Szóval ha lefényképezitek, mutattok neki képet magáról (esetleg a régi alakjával összehasonlítva), az segíthet, mert így "kívülről", és nem a tükörből látja majd magát.

Súlyos következményei lehetnek, ha így folytatja, meddőség, keringési zavarok, akár halál. Ezzel is tisztában kell lennie. Rá kell döbbenteni, hogy nem olyan rossz az élete, hogy eldobja pár kg fogyásért.


Sok sikert!

2011. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Nálam pont ez segített amit az utolsó írt.

Én is daginak éreztem magam, bár senki nem mondta, csak egyszerűen nem hasonlítottam a tv-ben látott, meg újságban látott modellekre.

El kezdtem fogyózni, és rákaptam az ízére. Néha még hánytattam, meg hashajtóztam is magam, bár ezt nagyon szégyenlem.

Eléggé lefogytam, de még mindig daginak láttam magam, pedig ha belegondolok, hogy xs es ruhákat hordtam már akkor...

Mindegy, fogyni akartam még, és apám folyton piszkál, hogy rossz rám nézni, meg olyan sovány vagyok mint ha súlyos beteg lennék, aztán anyám meg a hugom is elkezdte mondogatni, hogy már egy kicsit sem vagyok nőies, és szerintük ez már ciki, meg gáz, hangosan röhögtek rajtam, ropinak becéztek. De ez se számított, mert ők soha semmi kedveset nem mondtak, nem hittem neki, de azért már kicsit bántott, aztán a barátom meg barátnőim is azt mondták. Először barátom modta, hogy amióta így nézek ki már nem kíván annyira, néha megjegyezte, hogy rossz hozzámbújni, mert túl csontos vagyok, aztán egyik nyáron barátnőm megjegyezte, hogy nem akar velem strandra jönni, ha kétrészest veszek fel, mert olyan mintha anorexiás lennék, és szégyenl.Ekkor kaptam észhez, kezdtem magam kicsit másképp látni, és észrevettem, hogy lehet, hogy lapos a hasam, de a mellem meg a fenekem is.Azóta odafigyelek, eszek rendesen, bár eleinte nehezemre esett, de amióta mindenkii dícsér, hogy végre felkaptam néhány kilót, és milyen szexi lettem azóta jól érzem magam.

2011. máj. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Vagy marad az utolsó hogy át álítjátok szépen a mérleget :/ és ez még csk kegyes hazugság.
2011. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem mindenkinél használ az, hogy ha a család meg ismerősök szidják, hogy milyen vékony. Fel lehet fogni bóknak is, hogy "remek, végre sovány vagyok, és nem csak átlagos, mint amit az emberek elvárnak".

Ez az én tapasztalatom.

2011. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!