Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nővérem nem akar enni, mit...

A nővérem nem akar enni, mit tehetünk érte?

Figyelt kérdés
165 magas, és 69 kiló volt még nemrég.. Most csak 50, és azt mondja nem áll le, míg le nem fogy 40-re. Rondának és dagadtnak mondja magát, közben nem az, de a suliban mindig piszkálták és most ez lett.. És nem tudok neki hogy segíteni, mert azt mondja ugyis hazudok, hogy jobban érezze magát.. Azt monta 40-nél le fog állni, de szerintem az nagyon nagyon kevés az ő magasságára. Valahogy rá kell venni, hogy ugy lássa magát, amilyen, nem ugy, amilyen képet festettek neki mások magáról..
2011. máj. 24. 18:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nálam is az segített, hogy elkezdtek csúfolni. A családnak nem hittem, mert ők alapból a nap 24 órájában a testképemet húzták a mélybe, de mikor már egy tanár szólt, meg az osztálytársaktól kaptam a megjegyzéseket... na akkor leesett.
2011. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
18 éves lesz júniusban. Először csak ugy kezdte, hogy egészséges kajákat akart enni, de attól nem lett neki elég gyorsan eredmény,és akkor kezdte kihagyni a reggelit, vacsit, volt, hogy egy nap csak egy kávét ivott meg vacsiig.. Vízzel nyomta el az éhséget meg ilyenek. egész nap csak zöldségeket eszik, még a gyümölcsöt sem szereti. Anyukánk veszekedett vele mindig, hogy nem eszik, de aztán már rájöttünk, hogy nem csak suli utáni lustaságból nem akar enni, hanem más miatt. Akkor megijedtünk, mert egyik unokatesónk kórházban is volt mert anorexiás lett és nagyon rosszul volt már.. Próbáltuk azt, hogy a kedvenc kajáit készítettük anyuval,hogy ne bírja ki.. Kérdeztem, hogy szokott-e hányni szándékosan, de tagadta.. Mondtuk is, hogy rosszul néz ki mert túl sovány már, de kitűzte magának a célt, hogy ő igenis le fog fogyni, és ha sikerül, azt ugy fogja megélni, hogy végre elért valamit. Mintha bizonytani szeretne, vagy én sem tudom.. :S
2011. máj. 24. 18:50
 13/15 anonim ***** válasza:
156 cm 43 kg-al már kórházban voltam, szóval ha ő eléri a 40kg-ot, akkor már nem lesz túl jó állapotban. Főleg ha tényleg ilyen drasztikusan csinálja.
2011. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

egy lánynak úgy kell kiszámolni, hogy hány kiló lenne az ideális, hogy a testmagasságából le kell venni 110-et, és akkor valahol annak a számnak a környékén kell mozognia a testsúlyának. De persze vannak emberek akiknek nehezebb a csontjuk vagy csak izmosabbak, és mint tudjuk, az izom nehezebb mint a zsír.

Én 163 cm vagyok és 54 kg, és néha mondják, hogy vékonyka vagyok.

De régebben mikor edzettem, meg versenyszerűen futottam, több izom volt rajtam, nagyjából akkor is hasonló testalkattal rendelkeztem, csak nem ilyen löttyedtnek néztem ki, és akkor 63 kg voltam.Mekkora ruhákat hord? S -es méretet? Ezzel nem lehet neki megmagyarázni, hogy az a legkissebb, és az xs-es ruha már a kimondottan vékony nőknek van? Szóval vékony már most is?

2011. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos itt az észérvek nem segítenek, nem fogja fel, hogy igazatok van, és jót akartok neki. És nagyon valószínű, hogy nem fog leállni, amíg bírja a szervezete. Tényleg szakemberhez kell vinni, de készüljetek fel, hogy kemény menet lesz, ti lesztek a rosszak, hogy akadályozzátok, de amíg a fejében nem tud, tudtok rendet tenni, addig bajok lesznek.

És tényleg lelki eredetű, a család is elgondolkozhatna rajta, hogy nem történt-e vele valami, ami előhozta. Nekem is volt részem hasonlóban, de a családom sajnos észre sem vette.

Sokat beszélgessetek vele, adja ki az érzéseit. Próbáljon meg rájönni, hogy hol van az igazi gond, mert az étkezési zavar csak a tünet.

Kívánom, hogy mihamarabb rendbe jöjjön!

2011. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!