Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen anya az, aki egy...

Milyen anya az, aki egy hónappal elhibázza a gyerekének a születési dátumát? Ráadásul ez akkor derül ki, amikor a fia majdnem 40 éves.

Figyelt kérdés

Egy rokonomról van szó. Minden papírján rossz dátum van, mert gyerekkora óta rosszul tudja a születési dátumát. Most is csak úgy derült ki, hogy ment új igazolványt csináltatni és az ügyintéző szólt neki, hogy rossz dátum van a régi személyijén. Ő leállt vitatkozni az ügyintézővel, de végül kiderült, hogy tényleg rossz a dátum.

Ilyenkor mi játszódhat le valakinek a lelkében? Igaz, elvicceli az egészet, de látszik rajta, hogy bántja a dolog, csak próbálja nem mutatni. Haragudhat a szüleire? Úgy érezheti, hogy ennyire nem fontos a szüleinek, hogy még azt se tudják megjegyezni, hogy mikor született? Vagy egész más játszódhat le ilyenkor az ember lelkében?


2011. máj. 24. 22:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az játszódna le amit leírtál..

Hihetetlen.. :S

2011. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
én ezt az egész sztorit nem értem. Soha, senkinek nem tűnt fel a tévedés? nem kérték el az anyakönyvi kivonatát az általános iskola beíratkozáson, a középiskolai beíratkozáson, a személyi igazolvány elkészítésénél, nem tűnt fel a TAJ kártyáján..és még sorolhatnám. Gondolom, a születési anyakönyvi kivonatában helyesen van rögzítve a dátum..
2011. máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
nekem apám sem tudja pontosan a születési dátumomat.
2011. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Személyi igazolványt születési anyakönyvi kivonat alapján készítik el. Hát nem értem, mert bediktálásra nemigen csinálnak hivatalos okmányokat.
2011. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen ott helyesen van rögzítve, de senkinek nem tűnt fel. Nem tudom mi az oka ennek. Talán senki nem gondolta, hogy valaki rosszul mondja a dátumot, így nem is igazán figyeltek rá.
2011. máj. 24. 22:20
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez nekem elég hihetetlen sztori. Oké, tegyük fel, hogy az anyja eltéveszti kicsi kora óta: és a többiek? Apa, nagymama, akik tudhatják a dátumot?


Annyi papíron meg kell adni ezeket, hogy az valami hihetetlen, nagyon kevéssé tartom valószínűnek, hogy 40 évesen derül ki, hogy tévhitben élt a születésnapját illetően. Az, hogy elírják, oké, de egy ilyennek - még ha igaz is - nem 40 év után kell kiderülnie. Valami sántít.

2011. máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Milyen dokumentum alapján derült ki, hogy rossz a dátum? Elég valószínű, hogy inkább az lett elírva. Kizártnak tartom, hogy egy nő ne emlékezzen a szülése időpontjára.
2011. máj. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk diszlexiás?

Végül is egyszer hibázta el, és azóta senki nem szólt, hogy rossz a dátum, idővel ez rögzült benne.


Nem is szólva arról, hogy ha a gyerek 40 éves akkor szülő se egy fiatal. Nekem anyám időként a testvérem lánya nevén szólít pedig fiú vagyok.


Ennyi erővel az összes pasit le lehetne húzni, mert az rokonok születési dátumának 80% nem tudja a többség. :)

2011. máj. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy kép jut eszembe, amit a neten láttam. A srác és az anyja beszélőn vannak:

Anya: - Rossz anya voltam, Robi?

Srác: - Zoli...

2011. máj. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a személyijét nem az anyja rontotta el,hanem az ügyintéző az okmányirodában. Arra, hogy az anya mond egy dátumotz nem adnak személyit.
2011. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!