Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudok valahogy segíteni? Vagy...

Tudok valahogy segíteni? Vagy hagyjam? Komolyan nem térek magamhoz.

Figyelt kérdés
Elsősorban szülők válaszát várom. A lányom általános iskolás(13 éves)és összebarátkozott egy kislánnyal az osztályból. Múlt hétvégén átjött hozzánk aludni. Van medencénk, úgyhogy mondtam, hogy hozzon fürdőruhát. Amikor levetkőzött(fürdőruhára) azt hittem rosszul leszek. Az egész teste tele volt véraláfutásokkal, sebekkel, karmolásokkal. Félrehívtam és megkérdeztem mi történt. Ő meg erre "Semmi, elestem." Szerintem sokaknak ismerős ez a szöveg. Látta, rajtam, hogy nem hiszem el, és, hogy sejtem mi történt. Délutánra megtört. Elmondta, hogy otthon a szülei verik szinte minden nap. Mondta, hogy volt olyan, hogy a lerogyott a földre a sok veréstől és az apja mg az anyja egyszerre rúgták. Partvisnyéllel, porszívócsővel, HÚSKLOPFOLÓVAL!!!!, tehát ami a kezükbe akad, mindennel elverik. Nem kell okot adnia rá, hogy meg legyen verve ezt meg is mondták neki a szülei. Rosszak a jegyei. Hogy is tudna így tanulni? A tanárok meg kiabálnak vele, hogy ki fogják rúgni, ha nem tanul. Állandóan takargatja magát. Lassan nyári meleg van és hosszú ujjúban jár. Komolyan el vagyok képedve. Ahogy én láttam szülői értekezleteken, évzárókon stb. jól működik a házasságuk, jómóduak és van egy gyönyörű kislányuk. Tudnék valahogy segíteni rajta? Vagy ne szólja bele. Nem én vagyok az egyetlen szülő aki tud erről. Egyszerűen köpni nyelni nem tudok. Hogy lehet ilyet tenni?
2011. máj. 25. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szólhatsz a tanároknak leginkább of-nek ök majd intézkednek ha úgy látják jónak, de kérd hogy ne mondják meg ki szólt erről mert lehet te is kapsz egykét maflást, arra meg számítani lehet hogyha ez kiderül mégjobban elkalapálják a kislányt hogy miért beszélt!
2011. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen tegyél valamit. A helyi gyermekvédelmi szolgálatot értesítsd! Tudom, sokan azt mondják, hogy nincs rosszabb, mint ha egy gyerek intézetbe kerül, de egyrészt, lehet, hogy van olyan rokona, aki alkalmas a nevelésére, másrészt intézetbe kerülni is jobb, mint ha valakit egész gyerekkorában vernek, ráadásul ebbél még ennél is nagyobb tragédia lehet.

Szóval én azt mondom, hogy az illetékes szerveket értesítsd, ne kezdj magánakcióba, de ne is hunyj szemet fölötte.

2011. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szólja az iskolában!

Ha tudják milyen a családi háttere legalább ott nem fogjál cseszegetni szegényt!:S

2011. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen ostoba embereknek mi a francnak gyerek?:S


mindenképpen szólj az iskolában az ofőjének, és majd ő elmondja hogy ilyenkor mit lehet tenni.

2011. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen naiv vagyok, és inkább csak azt írom, hogy én mit tennék, ha meg lehetne tenni:

A gyereket haza sem engedném, szólnék a gyámhivatalnak és a rendőröknek is (utóbbiaknak azért, ha a szülők jönnének a gyerekért). Amíg le nem tisztázódik, vissza nem engedném a szülőkhöz a gyereket, nehogy még jobban kikapjon szegény a semmiért.... :(


De hogy mennyire gusztustalan az ilyen... :@

2011. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Aztakurv@élet!!!! Ahogy az utolsó írta: gyámhivatal+rendőrök!!! Ez brutális....
2011. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Írd majd meg mi lett a vége! Remélem f@szra húzzák a szülőket...
2011. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva!

Mindenképpen értesítsd a gyámhivatalt..vagy beszélj a helyi védőnőkkel ők is biztos segítenek hogy mi a teendő ilyen esetben.

2011. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

mark86


ez a legférgebb emberfajta aki a saját gyerekét agyonveri a szülőin meg mintaapa/anya! képmutatás felsőfokon...

leírták előttem mit KELL tenned,kérlek ne hagyd annyiban!

2011. máj. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először szólj az iskolában az osztályfőnöknek, és az osztályfőnökkel közösen keressétek fel a gyámhivatalt, és a helyi jegyzőt. A gyerkőcöt pedig próbáljátok meg biztonságban tartani (ha lehetőség van rá, akkor hívd át megint a kislányt, és ne engedd haza, vagy nem tudom, nehogy megint bántsák szegényt!)
2011. máj. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!