Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változnom kellene? (Hosszú,...

Változnom kellene? (Hosszú, de fontos. )

Figyelt kérdés
Már az elején leszögezném ez nem panaszkodás, hanem csupán a tények felsorolása, illetve tisztában vagyok vele, hogy vannak ettől nagyon problémák is a világon. Én egy 21 éves lány vagyok, orvostanhallgató. Ezt azért fontos megemlítenem, mert azon kívül, hogy játszom 1-2 hangszeren és nyelveket beszélek, tulajdonképpen semmit nem tudnék magamról mondani. Az életemet a tanulás tölti ki, nem vagyok egy zseni, mint itt sokan a gyk-n (éjjel-nappal bulizom és ötös vagyok), így nekem azért, hogy kitűnő legyek gyakorlatilag egésznap tanulnom kell. A családi helyzet nem rózsás, ebbe most nem megyek bele, azért, hogy tanulhassak, gyakorlatilag szinte csak szendvicsen élek, minden forintot meg kell fogni. Így nekem sajnos a mozi és egyebek is luxus, nem mintha sűrűn lenne rá időm. Ezt azért említem meg, hogy elkerüljük azt, hogy sokan írják majd, hogy keressek hobbit stb. Engem sok minden érdekel, és képes vagyok megvalósítani, amíg a szellemi fejlődésem szolgálja, pl. tanár nélkül megtanultam egy nyelvet, és megszereztem a felsőfokot, teljesen egyedül,illetve a végén beszélgető partnereket kerestem. Ezt nem dicsekvésképp írtam csak, hogy érzékeltessem nem vagyok "tehetetlen". Vagy mégis? Mert a kérdésem pont erre irányulna...Magánéletem gyakorlatilag nincs, nem tudom, ha nem ezt tanulnám lenne e talán akkor sem,mikor 1 évet otthon voltam a felvételi miatt, az pokol volt, én nem élveztem a "lazítást", sőt inkább nyűg volt. Úgy érzem én csak a leendő hivatásomnak élek. A külsőmmel nincs gond, akadnának partnerek, de könnyű kapcsolatba sose tudtam belemenni,ahhoz túl lelkies vagyok. Most rám talált egy fiú, aki külföldre is követ majd, mert ha minden igaz átvesz egy másik egyetem és ott folytatom a tanulmányaim ösztöndíjjal, igazából ha 1 évet ismételnem kell az se érdekel. Ez a fiú nagyon kedves, eltudnám vele képzelni a jövőt. Nagyon szeretetéhes típus vagyok, de mégis néha úgy érzem, hogy túl sok erőm "elveszi". Úgy értem, mikor nincs senkim akkor 100%-osan tudok koncentrálni a feladataimra. Már kicsit változtam, nem vagyok annyira "görcsös",mint régen. Mégis a kikapcsolódás nagyon nehezen megy, mindig álmodozom róla, de mikor sikerül megvalósítani,valahogy "nem esik olyan jól". Normális ez? Vajon jót tesz majd a környezetváltozás? Eddig a szomszéd városba se mentem el, sehova, most meg rögtön külföld, még kirándulni se az országon kívül,sőt belül se nagyon tehettem meg, nem sokára pedig egy teljesen idegen országban fogok élni. Mindenben ilyen szélsőséges vagyok. Lehet sok kevésbé fontos információkat is mondtam, remélem sikerül valakinek kihámozni a lényeget. Normális ez az élet? Egyszerűen ilyen a természetem, vagy valami "gond" van velem? Hogy bár sokszor elképzelem, élvezni még se tudom az életet. Az életem nem rossz, mert tudom, hogy majd pár év múlva nem kell nélkülöznöm, amit tanulok azt imádom, mégis valami "más" ha a körülöttem levő emberekre gondolok. Elég hosszú voltam, köszönöm ha elolvastál.
2011. máj. 26. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs ezzel semmi gond.Én is valahogy így vagyok vele.Ritkán megyek el nagyobb bulikba,még nyáron sem igazán.Amikor elmegyek végülis jól érzem magam,de utána van,hogy egy hónapig nem megyek.Barátnőimmel szívesen találkozom,mozi vagy bármi,de a minden héten bebszni,beszívni és táncolni nekem se menne.Szerintem a környezetváltozás nyilván jót fog tenni.Jó utat Neked! :) Arra kell gondolnod,hogy neked mi a fontos.Te orvos akarsz lenni.Szerencsére nem vagyunk ugyanolyanok.

Remélem segítettem egy kicsit :)

2011. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

szerintem nincs baj veled, törekszel arra hogy a maximumot hozd ki magadból, a külföldi tanulás miatt pedig ne aggódj, biztos minden rendben lesz, az embernek ki kell lépnie a komfort zónájából :)

eként sokban hasonlítunk :)

egy majdnem 21 éves lány :))))

2011. máj. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztatást! Igazából én még sose buliztam, szóval ha néha elmennék, nem írtam volna meg a kérdést...Tényleg kissé nehéz eset vagyok. Mindenki azzal jön, hogy később bánni fog, ezt persze nem tudhatom.
2011. máj. 26. 09:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként sajnálni meg végképp nem kell, egyrészt mert én se sajnálom magam(nincs is miért),másrészt mert azzal nem jutunk előbbre.
2011. máj. 26. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Végigolvastam (pedig ilyen hosszút nem szoktam), érdekelt a vége. Nem, szerintem nem normális. Meg kellene értened, hogy az élet nemcsak szakmából áll meg kötelességből, hanem nagyon fontos az, hogy tudj szeretni és hogy szeressenek. A kettő együtt adja az egészet (+ a nyelvek, a hangszerek, a hobbik). Van fizikai egészség és lelki egészség - te tudod ezt közülünk a legjobban.


Elképzelhetőnek tartom, hogy MÉG nem jött el az idje nálat a pasizásnak, ill. nem találtál MÉG olyan pasit, aki annyit érne számodra, hogy nem sajnálnád rá az időt, nem éreznéd úgy, hogy egy fontosabb dologtól veszed el.

De igazság szerint ennek adnék kisebb esélyt. Szerintem inkább arról van szó, hogy nem tanultad meg a kapcsolatokat (mert azokat is tanulni kell). Félsz a csalódástól, ezért inkább bele se kezdesz, és mindenféle kifogásokat hazudsz magadnak, hogy miért nem: nincs időd, nem felel meg a pasi stb.

Ahogy írsz a láthatáron lévő pasiról, az is fura. Csak róla van szó, hogy ő követne téged, ő milyen kedves - de hol vagy TE ebben a kapcsolatban. "Elképzelni a jövőt" nagyon kevés, érezned kell, hogy a JELENBEN akarod, szereted, és ha szereted, akkor értékes időt kell szánni rá.

Megértem, hogy "könnyű" kapcsolatokat nem akarsz, senkinek nem kell akárkivel összefeküdni. De egyet ne felejts el: a komoly kapcsolatok az idő során válnak komollyá, ahogy egyre jobban megismered a másikat. Nem tudod már az elején kimondani, hogy ez egy komoly kapcsolat (csak annyit mondhatsz, hogy te komolyan gondolod az ismerkedést), hiszen nem ismered jól a másikat, akár 1 nap, 1 hét, 1 hónap, de 1-2 év után is kiderülhet, hogy nem ilyen lovat akartál. Ez senkinek nem hibája, ettől még nem leszel könnyűvérű... egyszerűen arról van szó, hogy nem illettetek össze. Minél több embert megismersz, annál jobb lesz az emberismereted, annyál könnyebben választod ki a megfelelő pasit és annál nagyobb valószínűséggel találod meg a párodat. Mert akiről írsz, az inkább jóbarátnak tűnik (ennyiből, amit írtál), nem életed nagy szerelmének.


Ez a folyamat normális esetben tiniként kezdődik és több évig zajlik. Te egy kicsit el vagy késve (nem a pasizásban, hanem a kapcsolatok tanulásában!), de semmi vész, majd bepótolod. De ha még 2-3 év múlva is így érzed, mint most, érdemes pszichológushoz fordulni, mert ha még 30-on túl is itt tartasz, az komoly problémákat okozhat a családalapításban.


Még egy dolog: a szakmai sikereknek csak akkor van értelmük, ha van kivel megosztani. Kell egy társ...

2011. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó köszönöm szépen! Nem sajnálom tőle az időt kb napi 5órát vagyok vele, igazából eddig senkitől se sajnáltam és azt akkor a jegyeim sínylették meg,talán ezért vagyok most kicsit "kedvetlen". Hogy mi van ha most is...bízom benne, csak azt hiszem extra érzékeny vagyok. Illetve ő követ, azaz majd látogat sűrűn,ezt megbeszéltük, de én nem tudom, hogy fogunk netezni napi 5órákat...azt az alvásidőmből veszem el,és személyesen még oké, és tényleg nagyon szeretem, de gép mellett borzalom lesz, nem miatta, hanem a gép miatt, nehéz itt ülni sokat..Félek, hogy emiatt halálra lesz ítélve, ő azt mondja,hogy nem, és a végén úgyis együtt fogunk élni, de én így nem merek tervezni, pont azért, amit te is írtál. Pontosabban ez nem teljesen igaz, álmdozom erről meg a jelenben is jó vele, de a jövő kiszámíthatatlan. És tényleg a kapcsolatok terén el vagyok késve, barátaim se igazán vannak. Igazából valahogy mintha nem lenne "igény" bennem a barátkozásra, vagy a fesztelen beszélgetésekre. De ez se igaz teljesen, mert van, hogy érzem,hogy jó lenne, de mikor oda kerül a sor, újra azt érzem,hogy huh még fél óra és inkább megyek haza,elfáradtam, és egyedül jobban érzem magam. Ez normális?:S Mert valahol érzem, hogy többet kellene emberek között lennem, jó is volna,de aztán...én nem vagyok túl kommunikatív általában csak hallgatok,egész egyszerűen mert a magánéletemről nem szeretek beszélgetni, arról meg nem tudok órákat beszélgetni,hogy mit vásároljunk,vagy milyen az időjárás. Közös programok meg igazán csak a barátommal vannak, mert manapság valahogy nem divat csak sétálni és egyebek,másra meg nincs pénzem,így nincs miről beszélgetni.
2011. máj. 26. 09:55
 7/9 A kérdező kommentje:
A jegyeim megsínylették alatt a gimis időszakot értettem, ha akkor nem az érzelmeim irányítanak, nincs egy 1év kényszerpihenő otthon és egyéb retorziók. És sajnos ha szerelmes vagyok nagyon könnyen "elcsábulok", így néha azt érzem talán jobb, ha egyedül vagyok, mert nagyon nehéz nekem nemet mondani, gyakorlatilag nem is tudok, ha valakit szeretek.
2011. máj. 26. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyire fontos,hogy jó tanuló legyél? Nem tudom,hogy milyen az orvosi egyetem (nyilván nagyon nehéz),de szerintem ha ilyen intelligens vagy (kérdésedből az jön le) akkor megtudnád csinálni kevesebb tanulással is.Írtad,hogy te nem vagy zseni,de számomra már az is nagy dolog,hogy felvettek Téged oda. :) Nem muszáj kitűnőnek lenni,lazíts egy kicsit.
2011. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha nem vagyok kítűnő esélyem sincs állami rezidensi helyre, több tízmilliót-mert a rezidensképzés sokszorosa az alapképzésnek-nem tudok kifizetni. Szóval egyrészt muszáj, másrészt nem lenne képem kettessel lediplomázni,akik így tesznek, azoknak a szülei általában orvosok, és nincs szükségük a tanulásra, anélkül is tudnak "érvényesülni", ahogy elnézem,ők vannak többen. De köszönöm kedves utolsó,nekem is nagy dolog,hogy bejutottam, épp ezért próbálom megbecsülni.
2011. máj. 26. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!