Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekek miért nem hívják...

A gyerekek miért nem hívják keresztnevükön a szüleiket?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez megszokott dolog, hogy a szülőket anyának és apának hívjuk, de akkor ők miért nem hívnak minket, fiam-nak vagy lányomnak ? :D Ők miért hívnak minket a keresztnevünkön, és mi mért nem hívhatjuk úgy őket ? Mért nem fordítva van pl ?
2011. máj. 27. 14:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
Jó kérdés! :) Ezen már én is gondolkodtam, de semmi válasz... :D
2011. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
Hát nem tudom én sem.. Mert Isten így teremtette, de téged ennyire foglalkoztat a téma?
2011. máj. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

A gyereknek a nevét kell elsősorban megszokni, és azzal fog boldogulni az életbne. A szülőknek pedig az apa-anya szereppel kell azonosulniuk, ami nem is olyan könnyű feladat.

Hát, most ez jutott eszembe :)

2011. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Jó kérdés,szerintem megszokás. :) Egyébként ha kötözködni akarnék,azt mondanám ,hogy nem hívom őket ,,anyának és apának" hanem ANYUNAK és APUNAK :).

Ez mellékes. Amúgy régebben elv. tisztelettudóbbak voltak az emberek a szüleikkel és úgy hívták őket,hogy édasapa,édesanya és szerintem az hogy keresztnevén szólítjuk a szüleinket nem hangzik valami tisztelettudóan. A Twilightban Bella miért hívja az apját Charlie-nak?! (lehet hogy Amerikában ez a szokás!?o.O)

2011. máj. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletadás, ahogy mondjuk a dokinak is doktor urat mondanak Józsi vagy József helyett.
2011. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Húgom késői,eléggé elkényezetett gyereke általában a keresztnevén szólítja a szüleit,és nagyon visszatetsző.Nem is értem,hogy miért alakították ki ezt a rendszert,de ez minden,csak nem szimpatikus.
2011. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%
Hát szerintem az nem olyan bensőséges, illetve ahogy már írták, nem tisztelettudó. A haverjaimat hívom a nevükön. Milyen lenne már, ha felhívom anyut és így beszélek vele: Szia Mari mikor jössz haza? Szóval érted...
2011. máj. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%

Én mindig a keresztnevükön hívom őket.

L/18

2011. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Talán, mert (extrém eseteket leszámítva) 1 anyunk, és egy apunk van, viszont egy szülőpárnak lehet több fia, és lánya.
2011. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Valaki írta a Twilight-ot. Bella azért hívja az apját Charlie-nak, mert nem túl szoros vele a kapcsolata,. de ha megfigyeled, a szemébe apát mond.

Szerintem így szoktuk meg. Engem egyébként sokszor hívnak otthon kislányomnak:-)

2011. máj. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!