Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családodban volt olyan, aki...

Családodban volt olyan, aki kiment külföldre "szerencsét próbálni"?

Figyelt kérdés

Hová ment? (ország, VÁROS)

Hány évesen? Milyen végzettséggel?

Közvetítő (mármint munkavállalási) által vagy önállóan?

Mennyi idő után kapott munkát? És mit?

Sikerült neki?


2011. máj. 27. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egész család "jár" kikülföldre tanulni, dolgozni. 1-2 év egyetem és utána 3-5 év munka.

Nem közvetítővel, hanem álláshirdetésre jelentkezve.

USA, anglia, németország, hollandia, svédország.....

Akkor mentem én is ki amikor megvolt a szerződésem.

Végzettség: sokféle, de mindenkinél több diploma

2011. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a valaki én vagyok, egyetem külföldön,majd egy másik országban szakosodás+munka.
2011. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Igen van,több is. - az egyik:

30évesen (10éve) Ausztriába. Autószerelő volt itthon, ott gondolta bérel ez mellé egy benzinkutat is.

Azóta is kint él a feleségével.

2011. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Èn voltam akkor még barátommal....

Ennek 7 éve.Anyósom után mentünk szerencsét próbálni.Németországba.Itt maradtunk,bár én szívem szerint még most is haza mennék.Bár már családunk van.2 kisgyermek.

Szakmunkás végzettséggel.Eleinte étteremben dolgoztam,mosogattam mert beszélni sem tudtam....Szerencse gyorsan megtanultam és boldogultunk.......Ahogy kijöttünk rá 1 hónapra már dolgoztunk.Ùjsághirdetésböl találtuk.Akkor még sok nyüg volt a munka engedéj,tartózkodási.......Most sincs kolbászból a kerítés,de boldogulunk.....Munkát egyre nehezebb találni.

2011. máj. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

unokatestvérem

Brazília, Sao Paulo

20 évesen, gázszerelőként

önállóan

3 hónap volt mire talált munkát

4 év múlva eltűnt

2011. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Én. :)


Mondjuk én eleve úgy terveztem, hogy adott időre megyek ki.

Sokat nyertem vele a pénzen felül is, mert a nyelvtudás és a kinti munkám miatt jobb pozícióból indultam a hazai munkakereséseknél is. Két állásomat is ennek köszönhetem.


23 éves voltam, épp főiskolára jártam, közvetítővel mentem, amerikába, Florida.

2011. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Több is van:

1.

-Anglia, London

-30éves pasi, tanári diplomája van

-Önállóan ment ki, bár néhány haverjával

-Egy kocsmában volt csapos/mosogató/mindenes, de hordott ki pizzát is motorral, de most már valami jobb munkája van. Azt hiszem már itthon elkezdte intézni a munkát.

-Bevált neki a dolog, már 5 éve kint van. Szeret kint élni.


2.

-Kanada, Vancouver

-33 éves nő, ha jól tudom cukrász volt itthon, de most már valami magánvállalkozó lett.

-Az élettársával mentek ki, önállóan

-Ennek már van vagy 10-15 éve hogy kimentek, azóta úgy megszedték magukat, hogy olyan házuk van mint a filmekben. Nekik bejött nagyon.

2011. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, ment már ki, a bátyám.

Spanyolországban, Barcelonában él most is.

25 éves volt, gépészmérnök (most is ebben dolgozik).

Önállóan, a barátnőjével (jelenlegi feleségével) ment ki, mindent magának is intézett :)

2 hét után kapott munkát, egy gépészcégnél lótifuti volt.

Sikerült-e neki? Saját vállalkozása van, 1000 alkalmazottal. Döntse el ki-ki maga, hogy sikerült-e neki :)

2011. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen,én(Németországba,Karlsruhéba mentem).Ez 1996-ban volt,az akkor 4 éves fiammal...úgy volt,hogy összeházasodunk a német párommal(sajnos a gyerekem apjától már korábban elváltam),de 1 év után hirtelen meghalt.Én akkor már a Metro áruházban dolgoztam(áru feltöltőként,párom egy barátja protezsált be),de így már nem akartam ott maradni.Akkor haza jöttünk,a fiam(aki folyékonyan megtanult németül) itthon az Osztrák óvodába,iskolába,majd a gimnáziumba került,én letettem egy német középfokú C(komplex)nyelvvizsgát(nekem is sikerült megtanulnom a nyelvet).Ma a fiam már 19 éves,és Bécsben tanul a Műszaki Egyetemen.Én is jól vagyok,férjhez mentem pár éve,van egy 3 éves kisfiúnk,saját vállalkozásom.
2011. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Igen,a sógornőm,miután itthon mindent felégetett maga körül, Amerikába ment ki a 7éves kislányával együtt nyelvtudás nélkül, most kint próbálja meg eladni magát.
2011. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!