Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családodban volt olyan, aki...

Családodban volt olyan, aki kiment külföldre "szerencsét próbálni"?

Figyelt kérdés

Hová ment? (ország, VÁROS)

Hány évesen? Milyen végzettséggel?

Közvetítő (mármint munkavállalási) által vagy önállóan?

Mennyi idő után kapott munkát? És mit?

Sikerült neki?


2011. máj. 27. 16:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

én most jottem ki nemreg, 23 eves vagyok.bar sokkal korabban is meg kelet volna tennem mondjuk 20-21 evesen. Spanyolorszagba vagyok, madridba.

3 het alatt kaptam munkat.

nem kozvetitovel, azokban en nem bizok.

2011. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

az utolso vagyok.

szakkozepiskolat vegeztem.

2011. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

igen, vannak ilyen ismerősöm.

Unokatesóm (lány) kb 7évvel ezelőtt ment ki Németországba, akkor volt 21 éves. Au-painek ment ki. Csak gimnáziumi érettségije volt. Ügynökségen keresztül jutott ki. Aztán megismerkedett egy pasival,aki azóta már a férje, elvégzett kint egy iskolát és most egy irodában dolgozik, a cégnek vannak magyar beszállítói is,úgyhogy jól jön,hogy tud magyarul is - na meg már perfekt németből is. Jól megvan, van egy szép lakásuk, 2 autójuk, éldegélnek,sokat kirándulnak évente 1-2szer jönnek haza a családhoz és évente 1-2szer meg meghívják a családot hozzájuk.

2011. máj. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az egész család kivándorolt, '56-ban, majd '62-ben Svájcba.

Édesanyám jött vissza látogatóba, szerelembe esett majd itt maradt, igy lettem én. Egész család kinn él, én maradtam itt és édesanyám, de egyre többször merül fel a gondolat, hogy menni kéne.


Bár gondolom téged az aktuális helyzet érdekel inkább.

2011. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen, szó szerint szerencsét próbálni ment, nem is jött össze.
2011. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Amerikába jöttem majdnem 1 éve és ha újrakezdeném, csak úgy jönnék, hogy van egy jó végzettségem és beszélem a nyelvet, mert anélkül nehezebb, viszont még így is jobbak a lehetőségek és babysitterkedéssel 10-15 dollárt is lehet keresni óránként. A célom, hogy jól megtanuljam az angolt, utána tanuljak itt valamit akár egyetemen és találjak egy jó munkát. Vannak lehetőségek, ráadásul itt élek a barátommal, aki szintén magyar, csak ő már 9 éve és nem akar hazamenni. Hiányzik az otthonom, de ott borzalmasak a fizetések és a lehetőségek.
2011. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ország: Egyesült Királyság, vagy ismertebb nevén Anglia

Város: Cambridge

Hány évesen: 32

Milyen végzettséggel: Még nem végezte el az egyetemet, hanem ott folytatta.

Munkavállalás: önállóan

Mennyi idő után kapott munkát: egy-két hónap

Mit: szállodában

Sikerült neki: IGEN!!!!

2011. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Tesóm ment ki,több mint egy éve.

Ország: Anglia

Város: London

Hány évesen: 26

Milyen végzettséggel: Érettségi

Munkavállalás: ő talált kinn önállóan

Mennyi idő után kapott munkát: első munkát kiutazás után pár nappal találta, ez csak egy alkalmi telefonos munka volt, utána felvették egy pizzériába.

Első hónapokban pizzákat készített,azóta menedzser-asszisztens lett.


Sikerült neki: IGEN! Nem is vágyik haza, sőt talán jövőre mi is utána megyünk.

2011. máj. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen többen is, de egy kivételtől eltekintve aki közvetítő által ment a többiek már mind konkrét állásra mentek (értsd aláírt szerződéssel) és nem is jöttek haza.
2011. máj. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!