Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen apum? Köszönöm,...

Miért ilyen apum? Köszönöm, hogy segítesz!

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, mivel orvosira járok, még itthon lakom. Ovis korom óta nagyon maximalista velem Édesapám. Ezzel nem is lenne gond, mivel miatta vagy sem,de mindig az voltam én is magammal szemben. Az egy dolog, hogy a négyes sz*r jegy szerinte, akkor is ha csak 1 van, igazából nem az iskolai dolgok miatt írtam. Hanem ha keresztrejtvényt fejt-naponta teszi-vagy bármi mást csinál, ahol gondolkodni kell, vagy csak beszélgetünk valamiről, amihez lexikális tudás kell,rögtön rákérdez valamire tőlem,de olyasmire, amit talán az adott szakot tanító tanár se tudná, mert annyira "triviális". És egyébként szerintem sok mindent nem tudok, ami "alap", de sok mindent tudok ami az, és azon túlmutat. Szóval az életem 23éve arról szól,hogy megpróbál "lejáratni". Egyszerűen látom az arcán, hogy élvezi, már megtudom különböztetni melyik mosolya mit jelent. Ő csak szakmunkást végzett,nem tudom,hogy ez e a baj,nekem nem baj. De annnyira elegem van már abból, hogy folyton ezt csinálja, már nem is nagyon veszem fel,csak az a mosoly...Szinte mindenkivel ilyen a családban,de velem a leginkább. És nem értem. Amúgy ezeken kívül sose beszélgetünk, max annyit,hogy "szia!". Bár elsőre senki se nézné ki belőlem,mindig "otthonülős" típus voltam, mostanában néhányszor elmentem a barátnőmhöz,ez tőlem már hatalmas szó. Rögtön jött azzal,hogy biztos pasizni megyek, meg hova megyek,minek,mikor jövök. Ez azért érdekes, mert amúgy bármi gondunk van az őt nem érdekli. Szóval szerintem nem adtam rá okot,de mindig a "legrosszabbat" feltételzi rólam. Ez miért lehet? Ezek után nem tudom a barátom,hogy hozzam haza bemutatni, aki ráadásul még külföldi is, Édesapámban meg túlteng a nacionalizmus, szerintem nem lesz vele gondja-tehát nem fog kiabálni stb-, de hogy hozzászólni nem fog, az tuti, és talán örülni sem.:S Mit tanácsoltok?
2011. máj. 27. 17:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, nem a férjemről beszélsz??? Tök ugyan ez a fiammal, már mi is nagyon unjuk. Sajnos segíteni nem tudok, vagy eltűröd, aztán lelépsz. Sajnos a gyerekem is alig várja, hogy végezzen, (21 éves), még van 2 éve, és azt mondta ő is lelép itthonról. Sajnálom, valahol apáddal van gond, egy óriási kisebbségi érzése lehet (a páromnak is), és nem lehet vele mit tenni, vagy eltűrjük, vagy megszökünk tőle, de már mind a szökést fontolgatjuk! Borzasztó nehéz egy ilyen ember!
2011. máj. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát apád stikkes, és így próbálja levezetni az életben kapott megaláztatások által okozott stresszt.


Kb mint abbana népi mesében amikor a szegényember ki akarta zabálni a vagyonából a földesurat, aztán a végén a torkán akadt a káposzta és belefulladt.

2011. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Látom nem vagyok egyedül, bár ő mindig azt mondja,hogy tőle vannak ezerszer rosszabbak,örüljünk,hogy ő ilyen "jó". Ez nálatok is megvan? Én nem utálom,meg semmi, csak már tényleg szószerint unalmas,és ezt még csak ő nem látta be. Anyum szerint ne beszéljek vele, mondjuk nem is nagyon beszélgetünk,de én ezt is sajnálom,hogy csak ilyen "helyzetekben" tud hozzám szólni. Ezekszerint te a felesége se bírod már? Kitartást!
2011. máj. 27. 17:31
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Persze, nálunk is ő nagyon jó ember, tőle sokkal rosszabbak vannak, ilyen apja senkinek sincs mondja Ő! Sajnos bánatomra a fiam és a férjem sem beszélgetnek, de velem sem, bár engem már nem is nagyon érdekel, a fiam viszont többet érdemelne, olyan jó, okos gyerek, a mai világban tényleg ritka!
2011. máj. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon rossz lehet hogy ilyen apukád van. Szerintem is kisebbségérzése van hogy neki csak szakmunkás végzettsége van és ezekkel a kérdésekkel akarja bizonyítani hogy ő mennyit tud és így akarja megalázni azokat akik nála magasabb végzettséggel rendelkeznek.

Ez ellen tényleg nem nagyon tudsz mit tenni,próbáld meg elviselni és ha teheted lépj le otthonról.

A barátodat ha gondolod bemutathatod neki,de előtte készítsd fel rá hogy apukád milyen.Esetleg mesélj apukádnak a barátodról mielőtt elvinnéd magatokhoz bemutatni és kérd meg hogy legyen hozzá kedves.

2011. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Az egészben csak az a rossz, hogy így nem lesz normális családi életed később sem, mert szerintem kerülni fogod az ilyen apát, nem véletlen. De ez jó lesz neki???
2011. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Próbálok vele beszélni. Mondjuk félek, hogy mivel nem beszélnek közös nyelvet, és velem se nagyon beszél, így még nehezebb lesz...szóval nem nagyon fogja bevenni a gyomra,hogy én legyek a tolmács. Édesanya viszont pont az ellentéte apukámnak! Ő már nagyon kiváncsi a barátomra.
2011. máj. 27. 17:40
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

Figyi. Szerintem nem rosszindulatu, mert mint irtad nem bant.

Mint irtad "csak" szakmunkas egzettsege van ami arra enged kovetkeztetni, hogy nem egy muvelt ember, valoszinuleg nem keres valami jol sem es nem tudja erzelmileg sem kifejezni magat. Egyszeruen nem tanulta meg ezeket a dolgokat. (lehet, hogy tevedek)

Amiket csinal az arra enged kovetkeztetni, hogy a sajat modjan igy probal teged mas iranyba terelni, igy probalja elerni, hogy tanulj, tobbre vidd mint o, csak epp rossz a modszer.

Plusz biztos van benne egy adag komplexus is ez miatt.

23 evesen mar felnott vagy, igaz, hogy meg suliba jarsz es otthon laksz, igy tartozol valamennyi engedelmesseggel nekik amig nem elsz onallo eletet de szep lassan el kell kezdened neked "idomitani" ot a valtozo viszonyokhoz, hogy mar nem vagy gyerek es hamarosan eljon az az ido, hogy teljes jogu felnott eletet elsz.

Ezt azert ne ugy tedd, hogy holnap jol osszevesztek, de meg kell talani a modjat, hogy kiekrulj a teljes konroll alol. Ha meghivod a baratod es apad nem szol hozza akkor konyveld el sikernek abbol a szempontbol, hogy nem mondott semmi rosszat, es nem is vesztek ossze. Minden csak nezopont kerdese. :)


Sok sikert!

2011. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Támogatni fogom, ha már öreg lesz, tehát nem fogok tőle semmit sajnálni, de szerintem beszélgetni később se fogunk többet.:( Pedig jó lenne valamit tenni, próbáltam már,de nem tudom még mit lehetne...hogy lehet "hatni" egy ilyen mentalitású emberre. Próbáltam úgy,hogy kedveskedek, 1-2óráig mintha kedvesebb lett volna,aztán ha lehet még "durvább", próbáltam éreztetni jobban,hogy szeretem, például megpusziltam 18évesen először,amit én kezdeményeztem, kb 1hétig gyomorgörcsöm volt,hogy hogy lépjem meg. Akkor mosolygott aztán ismét a régi. Próbáltam, hogy teljesen levegőnek nézem,de arra se reagál.
2011. máj. 27. 17:43
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

17:43 vagyok.


Annyi kerdesem lenne, hogy milyen szarmazasu a baratod? Mert ha 'feher" akkor lehet, hogy nem lesz nagy gond, de ha neger vagy ilyesmi akkor inkabb ne eroltesd meg a dolgot. Elobb puhitsd meg par hetig, honapig egyeb teren, hogy jobb legyen a viszonyotok es utana.


De azert remelem, hogy nem neger. :)

2011. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!