Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt apum?

Miért csinálja ezt apum?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém 9 éves, én 14 vagyok!

És apum állandóan cseszeget. Nem tud értékelni semmi jót se bennem, mindig csak a rosszat!

Szinte soha nem enged el sétálni a barátnőimmel, most meg az iskolába is ő akar vinni, mert szerinte csak csavargok előtte. Mindig olyanokat mond, hogy soha nem lesz pasim, soha nem lesz rendes állásom.

Nem érdekli sem az iskola (kivétel ha cseszegethet). Volt, hogy kistérségi rajzversenyen 3. lettem és az első reakciója az volt, hogy biztos csak hárman versenyeztünk.

Ma megkértem, hogy csinálja meg a szemüvegem (elferdült) és kiakadt, hogy biztos beleteszem a táskába tok nélkül és dobálom, én meg ugye mondtam, hogy ez nem igaz, és neki állt feljebb. Meg egyéb ilyen apróság. Pl.: Az öcsémnek szó szerint ezt mondta: "Nem sokára olyan hülye leszel mint a nővéred!" Ezt miért csinálja, normális?


2011. szept. 2. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kedves kerdéző!

nem tudom mi oka lehet hogy ezt csinálja .

én apum is csinál néha ilyeneket .

szerintem szólj anyudnak hogy beszélni szeretnél apuddal és legyen ott melleted és mond apudnak hogy neked rosszul esik amit csinál

14 l

2011. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
felkészít az életre...és valszeg félt is téged
2011. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én apámnak sem lehet megfelelni, az meg hogy egyszer az életben büszke legyen rám egy elérhetetlen, naiv kis álom.

Én úgy kezeltem a dolgot, hogy megtanultam letojni. Egyik fülemen be a másikon meg ki. Ha kért valamit megcsináltam de a szavai a továbbiakban nagyon nem hatottak meg. Sajnos az ilyen emberekkel nem lehet beszélni az érzéseidről.

21 L

2011. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Anyum előtt is ezt csinálja...
2011. szept. 2. 22:17
 5/12 anonim ***** válasza:

szerintem nem normális

de azért nem olyan durva a helyzet mint hiszed

lehet h csak félt és szeret, mert az élet nem habos torta

amúgy annyit mondok, hogy beszélj vele, és kérd meg anyudat, hogy legyen ott veled (ahogy az előző válaszoló mondja)

ha meg ez sem válik be, akkor meg ne törődj vele, vannak ilyen emberek, és tudom hogy rossz, de lehetne rosszabb is, meg nem a világ vége:)

nem kell elkenődni:)

2011. szept. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én apukám is hasonló...

Szerintem itt nem arról van szó, hogy "félti". Ugyan már, félteni lehetne normálisabban is :D Elhiszem, hogy rosszul esik. Én is csak azt tudom írni, amit a többiek, ne foglalkozz vele. Nehéz, de hogyha tényleg elérnek hozzád a cseszegetések, szépen lerombolja az önbizalmad (az én apámnak legalábbis sikerült az enyémet).

Persze azt sem mondom, hogy lesz@rd őt mindenestül, mert ha észreveszi, lehet, hogy még ilyenebb lesz. Inkább csak ereszd el a füled mellett. Te is érzed, hogy nincs igaza, próbálj meg nem foglalkozni vele. Nem hinném, hogy normális, hogy egy szülő így beszél a gyerekeivel...


23L

2011. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Hmmm nem tudom, de nekem is szinte ugyanezt csinálta/csinálja, de h középsulis lettem ..egyre kevesebbszer csinál ilyeneket :) ..a versenyes szitu ismerős:P ..meg pl: sütöttem(amúgy kész csoda h megengedte)és elkezdi h szte jobb lett volna ha öcsém csinálja.... meg h nyúlj ehhez(ez lehet bármi:P),mert tönkreteszed ..jah és az én öcsém is 5 évvel fiatalabb nálam

Hát h normális-e talán bár sokszor kételkedem benne..az biztos h idegesítő

2011. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Argloss ***** válasza:

Kamaszodsz, ami neked is és neki is nehéz... Megszokta, hogy nem vagy annyira önálló, de mindez most teljesen megváltozik és tudja, hogy az öcsédnél is el fog jönni az idő, amikor már nem ő irányítja a dolgokat.. A cseszegetéssel szerintem csak azt akarja elérni, hogy sértődöttségedben már csak azért is szuper munkád legyen és jó férjed...

Mi állandóan cseszegettük egymást otthon, lehet, hogy ez nem normális, de mi sohasem vettünk sértésnek ilyeneket, hanem csak egyszerű viccelődésnek... Lehet, hogy neki is olyan pocsék a humorérzéke, mint nekünk... :)

2011. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szomorú, de tényleg sok apuka ilyen. Ők is csak emberek. Viszont úgy kell tenniük, mintha valami magasabb rendű lények lennének, mert úgy-e ők a családfők. Nem könnyű ennek a szerepnek megfelelni.És ők sem láttak jó példát a saját családjukban. Nem tudják, hogyan kellene igazán apukának lenni. De legalább megjátsszák. Tiszta megjátszás az egész. Ezért vannak ezek az otromba jelenetek. Javaslat: Legyetek jók az apukákhoz. Ha látják, és érzi9k, milyen jó dolog a kedvesség, elcsodálkoznak, és előbb - utóbb ők is kedvesek lesznek.
2011. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hozzáfűzném, hogy a "szeretlek" szót még nem hallottam tőle soha, puszit utoljára kb. fél éve kaptam ölelést is akkor.

A macskámat kiakarja nyuvasztani, és mindig megrugdossa meg azt mondja, hogy rühes, pedig nem az, meg, hogy ennél rondább nincs , pedig szerintem szép...

2011. szept. 2. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!