Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen apum? Köszönöm,...

Miért ilyen apum? Köszönöm, hogy segítesz!

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok, mivel orvosira járok, még itthon lakom. Ovis korom óta nagyon maximalista velem Édesapám. Ezzel nem is lenne gond, mivel miatta vagy sem,de mindig az voltam én is magammal szemben. Az egy dolog, hogy a négyes sz*r jegy szerinte, akkor is ha csak 1 van, igazából nem az iskolai dolgok miatt írtam. Hanem ha keresztrejtvényt fejt-naponta teszi-vagy bármi mást csinál, ahol gondolkodni kell, vagy csak beszélgetünk valamiről, amihez lexikális tudás kell,rögtön rákérdez valamire tőlem,de olyasmire, amit talán az adott szakot tanító tanár se tudná, mert annyira "triviális". És egyébként szerintem sok mindent nem tudok, ami "alap", de sok mindent tudok ami az, és azon túlmutat. Szóval az életem 23éve arról szól,hogy megpróbál "lejáratni". Egyszerűen látom az arcán, hogy élvezi, már megtudom különböztetni melyik mosolya mit jelent. Ő csak szakmunkást végzett,nem tudom,hogy ez e a baj,nekem nem baj. De annnyira elegem van már abból, hogy folyton ezt csinálja, már nem is nagyon veszem fel,csak az a mosoly...Szinte mindenkivel ilyen a családban,de velem a leginkább. És nem értem. Amúgy ezeken kívül sose beszélgetünk, max annyit,hogy "szia!". Bár elsőre senki se nézné ki belőlem,mindig "otthonülős" típus voltam, mostanában néhányszor elmentem a barátnőmhöz,ez tőlem már hatalmas szó. Rögtön jött azzal,hogy biztos pasizni megyek, meg hova megyek,minek,mikor jövök. Ez azért érdekes, mert amúgy bármi gondunk van az őt nem érdekli. Szóval szerintem nem adtam rá okot,de mindig a "legrosszabbat" feltételzi rólam. Ez miért lehet? Ezek után nem tudom a barátom,hogy hozzam haza bemutatni, aki ráadásul még külföldi is, Édesapámban meg túlteng a nacionalizmus, szerintem nem lesz vele gondja-tehát nem fog kiabálni stb-, de hogy hozzászólni nem fog, az tuti, és talán örülni sem.:S Mit tanácsoltok?
2011. máj. 27. 17:21
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Finn, úgyhogy nagyon fehér.:D Viccet félretéve hmm...most nem bánt,kicsiként nagyon sokszor megvert, néha alig bírtam lábraállni,aztán ezek valahogy szép lassan megszűntek, már egyáltalán nem,néha kiabál, de mivel nem nagyon beszélünk,ez se gyakori. Egyébként nem biztos,hogy a végzettség van mögötte,mikor még "sehol se tartottam",akkor is ilyen volt,mindig,sose ölelt meg,sose bíztatott,mindig nagyon hideg volt. Egyébként van egy féltesóm, egy fiú, ő nem tőle van, és mégis jobban "szereti", pedig ő aztán tényleg önző vele nagyon. Apum meg neki mindig segít szó nélkül, szerintem az is benne van,hogy talán fiút akart,nem tudom.:S Mikor kicsi voltam néhányszor tanított szerelni,azok voltak a legszebb napjaink,amúgy semmi...
2011. máj. 27. 17:49
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha már próbáltad kedvességgel, levegőnek nézéssel, akkor lehet, hogy ennél picit sokkolóbb benyomás kell neki... Én a helyedben a következő ilyennél szomorúan a szemébe néznék, és megkérdezném tőle, hogy "Apu, te tényleg, komolyan élvezed, hogy próbálsz megalázni?" vagy valami hasonló, de drasztikus és talán sarkított kérdéssel, ha lenyúlnál a lelke mélyére, talán magába szállna.
2011. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Apádnak az a legnagyobb baja, hogy nem fiú vagy, aki tovább vihette volna a szakmáját, és akit "tanítgathatott" volna (kiélhette volna a fölényét).

Veled kapcsolatban kisebbségi érzése van, ezért vannak a próbák.


Nézz utána a szakmájának, keress ritka dolgokat, és te is vizsgáztasd belőle időnként!

2011. máj. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Én nagyon büszke vagyok, tehát nem szeretem kimutatni,ha valami fáj, de nagyon szenvedek egyedül, viszont egyszer elsírtam magam előtte, de akkor se sikerült belőle érzelmeket kicsalni. Egyébként haláleset is történt a családban, nagyon közeli is etc, akkor is ugyanilyen volt,mindig ugyanilyen, néha kicsit ideges, de egyszerűen azon kívül, de amúgy az érzelmek legkisebb jelét se adja soha.
2011. máj. 27. 18:03
 15/24 A kérdező kommentje:
Elnézést az előzőért,kicsit össze-vissza lett, mert nem törölte ki az egyik mondatrészt.
2011. máj. 27. 18:04
 16/24 anonim válasza:

A volt baratom hasonloan apukadhoz, szerette fitogtatni a tudasat, ugy, hogy amit tudott veletlenul -altalanos muveltsegi kerdest, nekemszegezte. Tobbszor elmagyaraztam neki, hogy ez piszokul idegesito, de nem erdekelte.

Meseltem ezt anyukamnak es azt mondta, hogy csinaljam en is azt mint ő. És bevalt:))) Nagyon ideges lett amikor mar 2.-3. kerdesre sem tudott valaszolni kressz temaban es nekemallt, h mit vizsgaztatom. Erre elmagyaraztam neki, h ő nap mint nap ezt csinálja (ezt persze ő tagadta), de azert csak megertette a dolgot, mert tobbe nem csinalta.


Persze ha megprobalod ezt apukaddal, legy minel tisztelettudobb, ne bosszantsd fel nagyon, csak ereztesd, hogy hasonloan erzed magad olyankor es esetleg meg is beszelhetitek a dolgot ha szoba kerul.


Sok sikert!

2011. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Hat ez a kiskori veres dolog eleg durvan hangzik.

Akkor inkabb azt mondanam, hogy alacsont EQ-ju(erzelmi hanyados) ember.

Ez mellett meg szerepet jatszik az, hogy fiut szeretett volna. Sok egyszeru embernel a "ferfias" jelzo es ferfias munka a szerelesre, vegyeb fizikai munkara korlatozodik es az ilyen felfogasu embereknel aki nem ezt csinalja az nem uti meg az o mercejuket. A valosagban ez forditva van, ok nem utik meg azt a mercek, hogy ne a ketkezi munkajukbol, vert izzadva dolgozanak meg a minimalberert.

mondjuk egy komuves annak orul ha a fia is komuves lesz. Eszebe sem jut, hogy lehet orvos vagy ugyved vagy focista, vagy barmi ahol 10X annyit keres mert azok a munkak nem "ferfi munkak" az o szemukben.

2011. máj. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt vannak dolgok arról, miért nem szeretik a szülők a gyerekeiket. Te is megtalálod a magad helyzetére illő írást ezek közül. Csak azért, hogy megértsd. Tudod, egy apának tartani kell a tekintélyt a családban. És egy leendő orvosnő mellett... ahogy mások is írták, .. lehet, hogy a félelem vezérli.

2011. máj. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ezzel sajnos nem tudsz sokmindent kezdeni. Vagy megpróbálod rábírni, hogy állítsa le magát, vagy elengeded a füled mellett a szavait. Egyébként ismerős a szitu, az én nagyfaterom is ilyen (bár vele nem találkozom olyan gyakran, mint te apukáddal). Ha nem reagálsz, talán egy idő után megunja.
2011. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Barnabas30 ***** válasza:
23 éves felnőtt ember vagy. Azt csinálsz, amit akarsz, nőj föl, ne foglalkozz az apáddal. Nem szeret téged igazán, egy gyáva, gyenge alak, azért akar lejáratni, mert nulla hozzád képest. Egy igazi szülő büszke a jó tanuló gyerekére, (sőt, nem kell jó tanulónak se lenni!), a te apád egy s***fej, ennyi! Semmi köze hozzá, hová mégy, ha jó a kapcsolatod a pároddal, jobb mihamarabb elköltözni, és akkor nem kell tovább eltűrnöd, hogy lenéz, miközben ő van a béka s***e alatt hozzád képest. Az ilyen az nem férfi egyébként, csak egy pp. (Ahogy Csernus mondaná.)
2011. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!