Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan élitek meg minden...

Hogyan élitek meg minden hónap minden napján ezt a fajta kudarcot?

Figyelt kérdés

Lakás hitelünk van, ami viszonylag nem is lenne olyan sok, mint egyes emberkéknek, akiktől tudom, hogy hitelesek, de egyszerűen már nem tudok mit csinálni az ellen, hogy a napjaimat ne kudarcként éljem meg. Néha úgy érzem, hogy megfulladok. Párom szintén. 10-én meg kapjuk a fizut, kifizetünk mindent, meg tankoljuk az autót, ami nem elég hónap végéig, és kész rottyon vagyunk. Sokszor 11-re nem marad még 5 ezer forintunk sem. Ebbe bele dilizek úgy érzem. Pedig még gyermek sincs. A házat még csak most vettük kb egy éve. Mindketten dolgozunk 1 héten hat napot. Nagyon kemény és nagyon fáradtak vagyunk.

Sokan mondták, hogy az első 5 év bizony r.hadt kemény lesz de erre nem gondoltunk, hogy ennyire.

Félek, hogy ha így folytatódik, depressziós leszek. Vagyis hogy lehet hogy már néha át estem rajta.

Akik hasonló helyzetben vannak, hogyan élitek meg mindezt? Mit tesztek, hogy mindez ne menjen az egészségetekre? (és főleg a kapcsolat rovására nem akarom hogy menjen ez még abszolút nem érzékelhető hála Istennek, párommal elég jól egy hullámhosszon vagyunk.

Remélem mindez kezelhető. Ha igen, tippek, ötletek?


2011. máj. 27. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár nálunk nincs lakáshitel, de néha kénytelenünk vagyunk kajára hitelt venni, amit mindig a következő fizetésből visszafizetünk, így sajnos ebből is nehéz kijönni, de sajnos enni kell valamit. Mi kb 15.-ére fogyunk ki teljesen, kifizetjük a rezsit és kész. Itt is heti 6nap munka van. Én még diák vagyok, ezt otthon látom, ráadásul anyukám rokkant (tényleg nem úgy mint sokan,agyvérzés...) Hát kemény dió, nem irigyellek. Nem tudom mit tanácsolhatnék, néha "ingyenes" programok,séta egyebek, mondjuk vasárnap, az kicsit ellazít, humoros műsorok. Lehet sokat nem jelent, de valamit muszáj tenni,hogy nevessen az ember.
2011. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez iszonyú nehéz dolog, amit leírtál. Nem csodálom ha ki vagy tőle. És még tényleg csak az elején vagytok, és gyerek sincs. Pedig biztos szeretnétek majd, és akkor még nehezebb lesz a szitu. Tán az segíthet ha sűrűn belegondolsz hogy jó hogy van saját lakásotok, meg szeretitek egymást, van munkátok. Sokaknak ez sem adatik meg. És lottózzatok! Én is azt teszem, mert akkor legalább reményem van. Kitartás!
2011. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
.
2011. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már azon is nagyon sokat agyaltunk, hogy milyen mellék állást vállalhatnánk, de semmi nem jut az eszünkbe, hisz se időnk nem lenne rá, sem energiánk, hisz pihenni is kell egy kicsit, ami nálunk jelen esetben csak a vasárnap ami marad.
2011. máj. 27. 19:00
 5/17 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyedül vagyok a havi 70 e forint hitelre. Hogy élem túl? vasárnap sincs pihenőnap ... akkor is dolgozok. 34 évesen olyan fáradt vagyok mint egy hulla :D
2011. máj. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem autó hitelem volt öt évig. Volt olyan időszak, hogy munkanélküli lettem hat hónapra. A munkanélküli a végén már csak a hitelt fedezte, az kemény idöszak volt. Bár szerencsére a szülők megsegítettek akkor, azóta ahogy tudok én segítem őket. Amúgy nem volt vészesen magas a törlesztés. 30 ezer per hó, de ugye tankolni, hogy bejárjak melóba, számlák, kaja stb. Az öt év az nélkülözéssel telt. De erőt adott az, hogy lassan letelik, van wgy autóm ilyesmi. Am te is a saját házadért kűzdesz, és ugye az ember a saját dolgaiért mindent megtesz. Idővel pedig majd jó lesz hátradőlni, és elmondani, hogy ezz is sikwrült elérni.
2011. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Közös sors sokakkal. Sokan vagyunk, szenvedünk, lemondunk, őrület. Orbán Viktornak írjuk meg! Úgyis azt kéri, adjuk meg az emil címet, és szóljunk hozzá a dolgokhoz. Hát meg kellene tenni.

Habár mostmár ő egyezkedik ez ügyben, lehet, hogy lesz valami javulás.

Amúgy én zabpelyhet szoktam venni, megfőzöm vízben, és sóval vagy valami lekivel, esetleg almával... stb.

Nincs más ötletem sajnos.

2011. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Egy időbe tojást tojással ettünk, mert kaptuk, de a sok tojástól, már tojás kiütésünk lett, mindenhol tojást láttunk,meg tojás undorunk a sok tojástól.

Mi tojásoztunk, de hallottam már olyat aki meg a lecsóval járt így.

Tiszta röhej.

2011. máj. 27. 21:10
 9/17 anonim ***** válasza:

Én a párommal a szüleimnél lakunk, szóval még lakáshitelünk sincs,de a szüleimnek igen és ők az összes pénzüket hitelekre és számlákra költik(még így sok az adósság és nem tudnak mindent kifizetni).Az étkezi jegyből az állatoknak veszünk enni, amúgy meg csak kenyér és felvágott van otthon(én veszek néha főttkaját az étkezésimből,de van h. csak egy szendvicset eszek.)Csak vasárnap főzünk, az kb. 2-3 napig elég.Én is dolgozom,de a párom munkanélküli most.Nekünk is vannak kiadásaink(biztosítás,számlák stb)sajnos nekünk is 1 hét alatt szinte elmegy az össz lóvé.Most nem tudom mi lesz mert a páromnak már semmi pénze az én fizetésem nem elég az össz számlákra és még kaját nem is vettem.

Amúgy nálunk anyu dolgozik reggel 6-tól este 8-ig+otthon éjfélig.Apu csak minimálbért kap.Nekem sincs még gyerekem,de ha nem lenne a szüleim háza akkor elköltözni sem tudnék, viszonz ha meghallnak akkor rajtam marad az adósság amit nem tudnék fizetni, szóval egyenlőre reménykedem h. minden rendbe jön,de ha vmi váratlan történik akkor simán utcára kerülnék,mert albérletre sem telik a számlák mellett(mobil,internet,diákhitel,cetelem,biztosítás stb.)

2011. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Páromnak lakás hitele van,nekem meg kb 2 milliós amit sajnos hülye fejemmel vettem fel. Én itthon vagyok hamarosan megszületik a kis trónörökös, de a párom állandóan megy. Szerencsére kertes házunk van és így veteményeztem is rendesen, legalább ezt nem kell megvenni. Nekem mindennap kell főznöm és húst, ami rengeteg pénzbe van. Minden nap egyre nehezebb, de addig amíg van mit enni nem keseredek el.

Egyetlen luxusunk az internet, nincs kábel tv és semmire nem költünk, ahol tudunk ott spórolunk.

2011. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!