Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtunk egy tündéri 10...

Befogadtunk egy tündéri 10 hónap körüli tacsifiút. Lelkiismeretes gazdik szeretnénk lenni, oltások és chip megvan, de sajnos keveset tudok a fajta jellemzőiről. Milyenek viselkedésre, jellemre számíthatok?

Figyelt kérdés
Simaszőrű, fekete-barna kis drágaság :)
2010. jan. 21. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

jujj biztos nagyon cuki:D:D linkelsz be képet?

am nekem is tacsim van,lány 5 hónapos és nagyon cuki:)

okos kutyák,csak nagyon makacsak :S akaratosak...és nem lehet sokat lépcsőztetni...imádom a tacsikat:):)

2010. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok kutyaszakértő, de volt tacsim. Az enyém nagyon barátságos volt,imádott játszani és persze azt is ha simogattam,kényeztettem. Néha elvitt egy-két papucsot,de olyankor látni lehetett rajta,h tudja h rosszat csinált,mert lapult nagyon :)

Nem bántott senkit se,kivéve a kertünkbe tévedt vízisiklókat és patkányokat. Azért az idegeneket megugatta.

Én nagyon imádtam, sajnos megöregedett és elpusztult :(

2010. jan. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A tacsik tündériek, okosak, értelmesek, de figyelembe kell venni, hogy vadászkutyák. A szagnyomok hívogatásának csak egy nagyon fegyelmezett és képzett kutyus tud ellenállni, ezért azt ajánlom, látogassatok el egy kutyasuliba, ahol tudni fogják, hogyan kell helyesen nevelni egy ilyen apróságot, vagy érdemes elolvasni egy pár kutyanevelős könyvet a behívásról(láttam én már tacskót munkavizsgán!). Ellenkező esetben egy kellemes séta a természetben gyorsan át fog alakulni hívogatásokkal és kiabálással tartkított kutyakeresésbe, amit ugye senki sem szeretne.

A másik nagyon fontos dolog: az egészségük. Ezt a fajtát direkt és konkrét céllal tenyésztették ilyen hosszúra, rövidke lábakkal, ami nem túl egészséges. Ami a legjobban megsínyli: az a gerince. Nagyon kell rá vigyázni! Egy deka pluszsúly sem ragadhat rá, hiszen az rögtön több terhet jelent a csigolyáinak. Nem szabad sokat ugráltatni, nem szabad pl. agilityzni vele. Két lábon is tilos állnia. Érdemes porc és csonterősítő vitamint adni neki, ez nagyban hozzájárul az egészséges gerinchez.

Nagyjából ezek azok, amikben a tacsi egyedi. Sok sikert a kutyushoz!

2010. jan. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És ne is lépcsőzzön! Ha emeletes házban laktok, akkor vagy lift, vagy ölben vidd fel a hatodikra.
2010. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!!!:)))

Amit már most tudunk róla, hogy nagyon értelmes, figyelő, szeretetreméltó, igyekvő kutyus, de hogy mit tud színészkedni...:)) Simogatásért, foglalkozásért, mókázásért bármit bevet az eszköztárból :)))(nyüszi, farokcsóva egy pillanatra sem áll meg, meg az a nézés...)

2010. jan. 21. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is tacskónk van,ne számíts semmire majd ő megnevel benneteket úgy ahogy neki megfelel!
2010. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem sokat tudok a tacsikról,de gratula azért,mert befogadtátok!!!!És azért is,mert lelkiismeretes vagy!!
2010. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!