Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem betegesen féltékeny...

A férjem betegesen féltékeny és túl agresszív, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem velem agresszív, hanem másokkal pl. munkatársaival, ügyfeleivel, konkurenciával. Aki az útjába áll, azt kiiktatja (nem tettel), szavakkal, vagy alátesz valamiben, bepereli. Túlságosan lobbanékony, és a kapcsolatait arra használja fel, hogy az ellenségeivel leszámoljon. Rám pedig nagyon féltékeny, már-már paranoiás, holott tudja, hogy nem fogom megcsalni és hozzá mentem feleségül, mert szeretem. Jogász vagyok, most egy üggyel foglalkozom, amiben egy író pasi segít nekem. A férjem totál azt hiszi, hogy van köztünk valami, pedig ez csak munkakapcsolat, meg megkedveltem, mint embert, érdekes dolgokról lehet vele beszélni. Lényeg, hogy minden helyzetben elejt ilyen kétértelmű mondatokat, amikkel direkt provokálni akar pl. "Boldognak tűnsz, biztos valaki megnevettetett..jut eszembe, ma is találkoztál X-szel?" és ilyen hülyén néz. De nem csak rá féltékeny, hanem kb mindenkire, aki hímnemű és érintkezik velem, akár a postásra is. Nem tudom, ez neki miért jó, nem adtam erre okot, gyereket nevelek, dolgozom, vele is eleget foglalkozom, az ő ügyeit is intézem, itthoni dolgokat is rendezem. Azt hiszi, pont arra van időm, hogy félrelépjek. Megőrjít. Eleinte nevettem rajta, de már kínos a vehemenciája. Én érzem magam kényelmetlenül, ha egy férfiismerősömmel találkozom és beszélek vele pár szót. Mit tegyek? Régebben nem volt ennyire ilyen, mindig is magának akart, de már elhatalmasodott rajta, legszívesebben szerintem bezárna egy kalitkába és vinne magával mindenhova. Beszéltem már vele erről, de tovább folytatja ugyanúgy.

29/N


2011. máj. 27. 22:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Válás szokott a legjobban segíteni ezen a bajon.

A beteges féltékenységből nem igen van gyógyulás, még akkor sem ha a férj nagyon akarja.


Idővel rosszabb lesz csak.

2011. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 napietus ***** válasza:
97%
nem biztos, hogy beválik, de mielőtt végső lépésre szánnám el magam, én megpróbálnám: csináld azt, amit ő! tegyél kétértelmű megjegyzéseket a kolléganőivel, shopos lánnyal, mindenkivel kapcsolatban, aki nőnemű, és a sziánál több szót váltanak. lehet, hogy észreveszi magát, hogy milyen roppant idegesítő a viselkedése.
2011. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Én próbáltam amit az egyik válaszoló mondott, hogy én is rákezdtem. Az lett belőle, hogy kikérte magának és neki állt fejjebb. Azt mondta ha ennyire nem bízom benne, akkor szia. Wááá.. de remélhetőleg a férjed intelligensebb ennél. Bár, ha nem lehet vele megbeszélni a gondokat,az baj. Szerintem később se fogja felfogni, hogy neked ez miért rossz. Csodára nem érdemes várni.
2011. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem kellett volna hozzámenni. Amit leírsz, az nem újonnan szerzett tulajdonság; valószínűleg ilyen volt korábban is. De nyilván tetszett, hogy olyan macsós.

Egy barátnőm férje volt ugyanilyen. Eleinte hízelgett a csajnak. Amikor már rettegéssé vált az élete az ötletszerűen kirobbanó féltékenységi cirkuszok miatt, és várható volt, hogy ugyanezek miatt kirúgják a munkahelyéről, már nem tetszett neki annyira. Ausztráliáig meg sem állt, hogy tutira megszabaduljon tőle. Igaz, akkor már konkrétan az életét mentette...

2011. máj. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
8 éve vagyunk együtt, ebből 6 éve házasok. "Rosszfiú" volt mindig is, de agresszívvá, törtetővé és ennyire féltékennyé csak az elmúlt 1-2 évben vált. Ahogy nőttek a szakmabeli sikerei, úgy nőtt a törtetővágya, és szerintem ezzel együtt a birtoklási vágya is, ami rám is kiterjed. Válást ne mondjátok, szeretem, és szeretném ezt a problémát megoldani.
2011. máj. 27. 23:22
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Akkor vagy van valakie, vagy karrierista lett.
2011. máj. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Vedd rá, hogy mielőbb forduljatok szakemberhez, aki ért ennek a problémahalmaznak a kezeléséhez. Ezt szeretettel, türelemmel, "amatőr" módszerekkel nem fogod tudni megoldani. Nem véletlenül hívják ez az állapotot "beteges féltékenységnek", mert az. Betegség, amit gyógyítani kell, méghozzá minél előbb.
2011. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is így kezdődött. Először semmi jel, hogy féltékeny lenne, találkozhattam a nála jóval korábban megismert férfi barátaimmal, minden szép és jó volt. Aztán egyre kevésbé tetszett neki, a végén már azt se akarta, hogy a barátnőimmel találkozzak. Mostanában pedig olyan munkája van, hogy sokszor 7végén nem alszik itthon és elvárja, hogy én otthon üljek egyedül míg ő visszajön. Itt megelégeltem, megmondtam a magamét ( amúgy tudom, hogy szánalmas de komolyan nem is vettem észre, hogy így kisajátít olyan ügyesen csinálta, csak mikor már a szüleimhez sem akarta, hogy elmenjek) és abbahagyta. Nem tudom meddig tart ez, de most minden megint a régi.


Ha nem segít a szép szó se a csúnya, akkor fenyegesd meg egy válással. Ha az sem riasztja meg akkor intsél pát.

2011. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
egy biztos, a féltékenység, és a kicsinyesség nem változik vagy fiatal korában ráeszmél erre, vagy egész életében ilyen marad... Szóval vagy otthagyod, vagy élvezed ezt a csodás kapcsolatot.,,
2011. jún. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz válni, akkor menjetek kapcsolatterápiára, vagy ő menjen pszichológuhoz.
2011. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!