Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom betegesen féltékeny...

A barátom betegesen féltékeny minden ok nélkül, hogy tudnék ezen változtatni vagy segíteni neki?

Figyelt kérdés

Reggel elmegyek dolgozni este azonnal haza megyek, nem járok bulizni ha a barátnőimmel találkozok elmondom. Még is állandóan azzal jön (főleg ha összeveszünk) hogy majd megyek és találkozom valakivel és nála vigasztalódom. Sose csaltam meg és sose tettem olyat hogy ezt feltételezze.

Leginkább ez a definíció illik rá:

"Krónikus féltékenység: hosszabb ideig is

eltart, mire az egyén kilábal belőle,

hajlamot mutat a féltékenységre, ennek

kiváltó oka leginkább az

önbizalomhiányban, gyermekkori

élményekben keresendő. Olyan

helyzetekben is veszélyt érez, amelyekben

mások semmiféle veszélyt nem érzékelnek."


2011. aug. 9. 16:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos én is ilyen vagyok magamra ismertem, de én lány vagyok. 2 év telt el hogy összejöttünk párommal és nagyon sokat izélgetem a féltékenységem miatt, de talán mára már jobb. Nekem segít az is hogy tudom minden idejét velem tölti, és hogy egy hét múlva összeköltözünk, ez sokat segít.Talán azért mert bizonyosságot kapok hogy igen is én kellek neki.
2011. aug. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1.Vagy odáig fajul a féltékenysége,hogy megbetegíti a kapcsolatotokat és elmúlik iránta a vonzalmad és minden érzelmed,és végül szakítasz vele!

2. Nagyon szereted,megbeszéled vele a problémákat,és végül képes lesz benned megbízni.A bizalom a kapcsolatban a legfontosabb.Ha nem képes megbízni benned akkor minek van veled???

3. Ha neki több a szabadideje,akkor van ideje féltékenykedni,amik vagy az önbizalomhiányából és a bizalmatlanságából,különböző traumáiból adódnak,vagy pedig a saját hibáit próbálja ezzel palástolni és esetleg már megcsalt téged....

2011. aug. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az utolsónak nagyon igaza van!
2011. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg neki, h nyugodtan féltékenykedjen, csak legalább tartsa titokban, mert téged ez nem érdekel.

mondjuk ha ez már odáig fajul, h pont emiatt lépsz le, akkor legalább majd tanul belőle.


ez tényleg beteges.

esetleg azt is közölheted vele, hogy előbb gyógyuljon ki a beteges féltékenységből, aztán utána lehet szó komoly kapcsolatról.

2011. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
mindig azzal érvel h az összes eddigi barátnője megcsalta és nehéz bíznia a nőkben.
2011. aug. 9. 17:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én exem ugyanilyen volt, eleinte még aranyosnak is találtam. Aztán észre se vettem és egyre durvább lett a dolog, majd odáig fajul a dolog egy év után hogy megütött, mert bebeszélt magának vmi baromságot és részeg volt.

Soha a büdös életben el nem tudtam volna képzelni róla amit aznap éjjel művelt, olyan kis kezes bárány volt előtte.

2011. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
58%
A féltékenység az önzés beteges megnyilvánulása. Mindentől és mindenkitől elszakítani akarja, és csak a maga önző érdekeit tekintve akarja birtokolni a másikat. A féltékeny ember még meggyilkolni is képes azt, akire féltékeny, csak másé ne legyen. A féltékenység az ördög egyik legkártékonyabb arcával nézi a világot, ha egyszer a Földön emberi alakot öltött.
2011. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Vidd terápiára.
2011. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Te ezzen nem segithetsz talán egy doki de az se biztos hagyd el mert az ilyen emberek gyakran lesznek erőszakosak.
2011. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 napietus ***** válasza:
100%
bocs, de általában az kiabál, akinek a háza ég, szóval szerintem épphogy ő a hűtlenkedésre hajlamos. magából indul ki, illetve terel. beszéld meg vele, de ne finomkodj: legyél határozott, mondd meg, hogy van saját életed, és ha nem változik, ő ennek az életnek nem lesz a része.
2011. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!