Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Baba vagy munka?

Mit csináljak? Baba vagy munka?

Figyelt kérdés

Sajnos 4hónapja nincs munkahelyem és alibiban lakunk a férjemmel.tegnap volt egy kis összetűzésünk, mert az anyósom hol unokát szeretne hol pedig azt, h legyen munkahelyem.már nem tudok rajta kiigazodni.el vagyok keseredve, mert a párom bele sem gondol, h én mit érzek.én már szivesen szülnék babát, de... Pár hete megbeszéltük, h jöhet a baba, de most már nem érzem azt, h a párom is szeretné. még a nyáron visszaköltözünk az apámékhoz ahol kicsit könnyebb lesz anyagilag.

21/N


2011. máj. 28. 08:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Háát, én 21 évesen még bőven az alapok megteremtésével voltam elfoglalva. Ilyen bizonytalan helyzetbe és bizonytalan alapokkal nem mertem volna szülni. 28 évesen vállaltuk az első babát, pedig 18 éves korom óta együtt vagyunk. Én úgy érzem, semmiről sem maradtam le, viszont nyugodt körülmények között tudjuk nevelni a gyerekeinket.
2011. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén? Én még simán várnék! Mivel még csak 21 vagy semmiről sem vagy lekésve. Nekem kellene egy kicsit nagyobb anyagi biztonság, mint ami most nektek van.

Bár az is igaz,hogy szülőkkel gyerekkel együtt sohasem laknék.

Keress melót, dolgozz két évet és jöhet a baba!

Az meg,hogy anyós unokát akar! Hát akkor kérjen kölcsön! De tényleg. A miénk is régóta akart! Mondtuk, hogy még kell legalább egy év a munkában,hogy nyugodt szívvel szüljek. Nekem fontosabb,hogy élvezzen a terhességem, ne kelljen aggódnom,hogy mi lesz!

2011. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
dolgozz,tényleg inkább nyugodtság mint terhesség és idegeskedés miből veszek gyereksapit ha jön a rossz idő
2011. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%
Se munkád, se önálló lakásotok, hova szülnél??? Bőven ráérsz még, de ha 40 lennél és ugyanilyen anyagi helyzetben, akkor is azt mondanám, ne a babát válaszd. A szeretet nem elég a felneveléséhez.
2011. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Én nem szeretem ezt a modern nézetet, hogy várni kell a babával, mert első a karrier, de azért ha annyira rossz a helyzetetek, hogy az albérletet se bírja a pénztárcátok, akkor inkább még várjatok a babával.
2011. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed biztosan azt, hogy a párod szeretné, és te magad is bizonytalan vagy, akkor nincs miről beszélni. Teremtsetek olyan körülményeket (vagy legalábbis dolgozzatok azok alakulásán), amikor már azt mondjátok: nincs mire várni tovább, jöjjön az utód!
2011. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem se vagy még lekésve semmiről. Az pedig tény, hogy ha nincs munkád, abból a kb 23ezer forint plusz családi pótlékból még a babát sem tudnád eltartani (sajnos). Inkább keress munkát, dolgozz, és ha már ezek a dolgok rendeződtek, akkor vállaljatok csak babát.
2011. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Anyósod ne döntsön már arról, mikor vállaltok gyereket.

Ne azért szülj babát, mert ő presszíroz. Aztán jön a duma, hogy egy gyerek nem gyerek, két gyerek fél gyerek, és nem jó, nagy a korkülönbség a két gyerek között, és a többi.

Vagy te is úgy jársz, hogy még nincs fél éves a baba, de már újra ba.ogat az anyós, hogy "és mikor mész vissza végre dolgozni, ugye nem leszel otthon három évig, és nem tartatod el magad a fiacskájával, mert kipottyantottál egy gyereket."


A helyedben keresnék állást, és lehúznék egy évet minimum. Még mindig elég fiatalon tudtok gyereket vállalni, és nagyon nem mindegy, hogy kisgyerek mellett kell új állást keresni, vagy visszavesz a régi munkahelyed, és legalább ezen nem kell stresszelni.

Ha úgy érzed, hogy a párod nincs benne szívvel-lélekkel a babavállalásban, akkor pláne, mert így meg garantált, hogy meg fog romlani a kapcsolatotok a gyerek érkezése után. Főleg, ha ahogy írod, ő nem szokott belegondolni, hogy neked milyen, és akkor se érdekli, ha te éjszakákat nem alszol, egész nap ugrálsz a babához, mert vagy szoptatni kell, vagy pelenkázni, vagy a hasa fáj, és hiába vagy otthon, nem lesz tiptop a lakás, mint a reklámokban.


Addigra az is kiderül, hogy ilyen körülmények között nektek kettőtöknek érdemes-e még együtt maradni, ha nem törődik veled.

2011. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Az ég szerelmére, nehogy dolgozni kezdj! Ráérsz majd 25 évesen, egy ovodáskorú gyerek mellett munkát keresni. A munkanélküliség tökéletes ok a gyetekvállalásra... Lakatosnak hívnak-e??
2011. máj. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

pffff...és akkor majd apád nyakán lesztek 40 évesen is?


Először munka, spórolás, lánykérés, esküvő és csak AZTÁN gyerek!!


Nem tudom miért olyan nehéz ezt a rangsort felállítani!!!???

2011. máj. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!